High Pressure Sodium [HPS] Sijalice - Tehnicke karakteristike

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

SkyHighatrist

Aktivan Član
18.10.2012
101
147
43
54
Bgd
Ljudi, struja, cena opreme, više drndanja, sve to nije pitanje.
Pitanje je bilo da li lampa može da radi 24/7 bez gašenja (može, hvala) i da li je vađenje i vraćanje u box stres koji će proizvesti mušku/hermie biljku (verovatno, ali nije egzaktno potvrđeno).

That's all, malo teoretišemo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Pitanje je bilo da li lampa može da radi 24/7 bez gašenja
Ajde razmisli malo pa odgovori sam sebi.
da li je vađenje i vraćanje u box stres koji će proizvesti mušku/hermie biljku
Stres nastaje ako se ne pazi na fotoperiod ili da lakše shvatiš ako je na redu 12 sati mraka ne smiješ dok je mrak upaliti svjetlo jer ni u prirodi nikad nije tako.
 

SkyHighatrist

Aktivan Član
18.10.2012
101
147
43
54
Bgd
Greenpower1 je napisao(la):
Ajde razmisli malo pa odgovori sam sebi.
Da mogu da do zaključka dođem razmišljanjem, ne bi ni pitao.

Greenpower1 je napisao(la):
Stres nastaje ako se ne pazi na fotoperiod ili da lakše shvatiš ako je na redu 12 sati mraka ne smiješ dok je mrak upaliti svjetlo jer ni u prirodi nikad nije tako.
Da li je fotoperiod jedini (ili makar najveći) stresor?
 
28.04.2013
31
35
18
Pozz svim growerima!
Prvo zelim da se izvinim sto postavljam pitanje bez malo vise ulozenog truda da nadjem odgovarajucu temu ali zaista ima dosta stranica i covek ne moze bas sve da prostudira :D Interesuje me dali mogu HPS/MH od 600w da rade na prigusnici i ostaloj pratecoj opremi od 400w,to je prvo pitanje.Drugo pitanje,na kojoj udaljenosti od biljke bi trebale iste da budu a da ne dodje do ostecenja biljke (bez cooltuba) i dal je uopste moguce sa tom jacinom raditi bez cooltuba?Ako neko zna odgovarajuce teme molim za link ;)
 

qwer94

Aktivan Član
05.03.2013
100
14
0
Srbija
1219315537.jpg

SHP-T 400W Tubular E40

Dali je dobra ova hps-ica?
 

qwer94

Aktivan Član
05.03.2013
100
14
0
Srbija
To znam ali neke su manjeg kvaliteta to jest manje lumenaze i cuo sam da neke Hps nisu za grovanje e sad me zanima dali ova spada u navedene....??
 

fat_troll

Aktivan Član
18.09.2012
318
160
43
44
molim, ako netko zna, da mi objasni koja je razlika između ovih dvaju kitova, tj, koja je razlika u žaruljama, i da li ova skuplja zaista vrijedi tih para?
http://shop.emgd.hr/250w-shp-ts-kit.html
http://shop.emgd.hr/250w-grolux-paket.html
Ok, ova druga je 'grolux', imenom asocira na uzgoj i rast, ali na netu ne mogu naći popis prednosti nad običnim, 'vanilla' HPS lampama.
Pa ako netko zna ili, još bolje, ima iskustva,...
Da li se isplati uzimati ovu skuplju?
hvala!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
u temi si o sijalicama i to hps. o vetovima potrazi temu jer postoji pa malo citaj (klasika je gore izlaz, kontra strana dole ulaz i bar jedan da mesa vazduh unutra, al ne budi lenj i procitaj o tome na forumu, trebace ti sve da imas hps 70 a ne 100)
 

Closet freak

Aktivan Član
03.04.2013
188
177
43
Samo da vam se pohvalim..Danas mi je stigao paket iz xxxx shopa, naručio sam hps komplet 150w, platio 380kn. kad otvorim a tamo samo prigušnica i sijalica bez propaljivača i grla, a na računu jasno piše da je to plačeno -.-. Dal se to kome još desilo ili sam ja jedini, pa sad moram samoubojstvo zbog toga činit? :punch2: :eek:hno: :b_lame: