High Pressure Sodium [HPS] Sijalice - Tehnicke karakteristike

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
dehhiher je napisao(la):
A paralelno vezan kondenzator se vidim ne pominje, koji sluzi da ne izaziva pad napona pri paljenju i gasenju na ostatku mreze. meni doduse nece ni smetati jer mi sa osiguraca dolazi posebna linija ali bih ipak ako neko zna da li su to standardne vrednosti shto propisuje OSRAM. recimo 45mF na 400w, 32mF na 250W i 20mF na 150W.

Imash temu o kondenzatorima. Use search...
 
07.11.2007
8
0
0
54
Da li neko zna na kojoj udaljenosti od biljke treba drzati PHILIPS SON-T AGRO 400W? Mozda je glupo pitanje, ali nisam mogao da nadem taj podatak, a HITNO mi je.
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Uz dobru ventilaciju oko 50cm od biljke je ok.. dakle do 28C.. ako temperatura skoci iznad toga nije dobro.. udalji lampu ili sredi ventilaciju bolje.

Ako su biljke malo vece i imas stvarno odlican protok zraka mozes to na nekih 40cm cak.. ali to je po meni vec pomalo riskantno ako ti padne vlaga naglo u boxu lako ih spali.. Jer ljeti iako puse povjetarac i cini nam se hladno radi toga, sunce te svejedno opece a da ni ne osjetis.. isto tako i HPS radi.
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
Ja san svoju drža na 30-35 centi od vrhova, al mi je isisni ventilator bija pomoću cijevi "spojen" blizu žarulje, a i ventilator je puva po vrhovima biljki. Ukratko, staviš ruku ispod lampe i naonoj udaljenosti na kojoj osječaš da je temperatura "ugodna", dobro je.
Inaće ni temperature do 31-32 stupnja nisu za paničarit, ali...
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
Weed Killah je napisao(la):
stavi jedan rockford fosgate-ov kondic od 2 farada i zdravo djaci :))

2 FARADA!!!!!!!!!!!!!!!!

Pa planeta Zemlja nema kapacitet od 1 Farada!!!!!! Da nisi možda ispustija m ili mikro?
A i vrijednost "2" nema logike. Please pojasni.
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Pa prodaju se za auto pojacala neki kondenzatori od farad, dva... Al to ti je tesko preseravanje i sminka, nista vise... Ne vezano za temu, Weed Killah je to rekao iz šale...
 
07.11.2007
8
0
0
54
Valjda sam blago mentalno retardiran, ali nigde nisam mogao naci shemu za povezivanje HPS osvetljenja. zamolio bih ako neko moze da ostavi neku prigodnu adresu sa shemom povezivanja. hvala
 
16.11.2007
21
0
0
36
koja HPS sijalica je bolja od ove dve
NATRIJUM SIJALICE za rasadnik,staklenik,plastenik - za rast biljaka
Master SON-T PIA 400W, E-40 Agro
Master SON-T PIA 400W,E-40 Green power
hvala unapred,sva sreca napokon mogu da dodjem do ovih sijalica u roku od jedan dan
 

domino

Aktivan Član
16.08.2007
116
3
0
38
Hteo sam da postavim slicno pitanje kao i kolega pre mene, nadam se da ću imati više sreće sa dobijanjem odgovora :-D
Spremam se da pazarim philipsovu HPS sijalicu od 250W i weedeh da ima 2 (ili više) vrste SON-T sijalica? PRO i PLUS. Jel zna neko o ćemu se radi? Kakve su razlike?
Hvala
 

domino

Aktivan Član
16.08.2007
116
3
0
38
Hvala, hempman, isčatao sam taj thread i linkove pre par dana i sada ponovo, nema tu onoga što meni treba... Ima samo o Agro i Green power sijalicama, bedak je što njih nema sa 250w snage, a 400 mi je too hot! Mene interesuju sijalice od 250W. Izgleda da ću da pazarim napamet...
thanks anyway
 
24.04.2008
7
2
0
36
Dosad sam 5 godina uzgajao iskljucivo vani,a posto su vremena takva represivna kakva jesu,opasnoo razmisljam da predjem na indoor!bio sam u žaruljoteci i kako sam vidio na forumu cjene prije i danas mogu reč da su poskupili,prigušnica im dođe dosta,al opet sve imaju,osim kablova(di njih mogu nabaviti?)
 
10.04.2008
3
0
0
39
pozdrav groweri :)

Nabavio sam 70w philips son-b HPS sa odgovarajucom prigusnicom. "Stricek" u ducanu mi je reko da za 70w model netrebam starter (da vec postoji u zarulji). Po shemi sam spojio zarulju sa grlom sa prigusnicom sa strujom no ... ne radi :(
Moje pitanje je sljedece : u cjeloj strci "netrebas starter" zaboravio sam pitati za balast :(
znaci pitanje : trebam li jos balast? jel mi zbog toga ne radi?

ako mi moze neko samo brzi odgovor da/ne jer sutra vec planiram krenuti u trazenje balasta po gradu :)

tnx
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Da, kratko i jasno i starter takodje, samo što je on u većini slučajeva zajedno za balastom (prigušnicom) već montiran i ne vjerujem da se kupuje posebno za tako male (W)....
Uglavnom imaš na www.1000bulbs.com pa pogledaj....
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
A sta je balast nego prigusnica .... si rekao da imas odgovarajucu prigusnicu za zarulju i

da si snjom spojio ! ako ne radi, nisi dobro spojio ili se stricek zabunio .
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Tek sad dobro pročitah, ako si dobio prigušnicu odnosno balast, onda nisi nešto dobro spojio.... pogledaj ponovo, ili si kupio bez startera, uglavnom mora i treba starter (čak i za obične neonke, pa i njima treba starter....)
Et' link, pa se upoznaj sa lampama više...