High Pressure Sodium [HPS] Sijalice - Tehnicke karakteristike

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Ajde odi u zavrsene dnevnike pa pogledaj da li itko ima grow sa zivinim lampama?!
Radije stavi stedne zarulje. Sa njima se moze normalno uzgajat, ako stavis dovoljan broj.
 

VladaTamara

Banned
Banovan
11.03.2016
10
0
1
31
Vec par dana visim ovde, a sto se danas tice od jutros citam i nigde nisam mogao da pronadjem odgovor, nije mi jasno i dalje zasto HPM ne valja sem sto proizvodi previse toplote? Ako znas reci mi ako ne znas nema veze samo se nemoj stresirati i nervirati sto pitam :D
Na 80x80x40 dve biljke, kolko mi stednih sijalica treba? Znam da i to pise ali ja ne mogu pronaci odgovor koji mi treba pa sam mislio da nije problem da pitam iako verovatno postoji jos negde na forumu.
Shvatam da vi sto koristite forum cesto lako se i snalazite ali ja se jos trudim da pohvatam sve te teme pa ako mozes razumi me, samo bez nervoze :)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Problem kod zivinih lampi je sto spektar boje bas ne odgovara nasim biljkama, tj. manje vise je neiskoristiv. U isto vrijeme dosta griju.
Na te dimenzije ide barem 250W hps. A koliko stednih....nemam pojma. Ja bi stavio 2x250W CFL za grow. Racunaj barem 250W(ukupno) cfl-a ili vise.
Naruci hps komplet i miran si.
 
13.03.2008
28
18
3
pozdrav,imam komplet hps 600w.U pogonu je tek 4 mjeseca i noćas primjetim da se ugasi na pola minute,onda počne tinjat oko minutu i opet proradi.Dali da se zabrinem?I usputno pitanjce,dali se smiju na jednu prigušnicu spojiti dve lampe?

Hvala unaprijed
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Provjeri malo i timer ako imaš preko njega spojeno....mene je on znao zezati pa su se slične stvari dešavale :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

afghanistanac

Aktivan Član
07.03.2016
123
460
63
33
Kabul
prigusnica je skup sa balastom.. sve u komadu.. imam ventilator vk125 i na toj strani di je box prikljucim na drugu uticnicu 100w šednih i cujem po ventilatoru da mjenja rad.. a znalo mi se dogadjat da mi se iskljuci telka kad box radi a ne izbaci osigurac nego ga ja rucno spustim i dignem i onda telka proradi i isto zaiskri kad to napravim.. mslm da nebi smjelo to bit jer osigurac podrzava 2kw a moje sve kad je uklj. vege 100W + bloom 250W i koji W na balast + 16W cijevni i da je telka 300W ne prelazi niti 1KW sad mi nije jasno di šteka..
 

afghanistanac

Aktivan Član
07.03.2016
123
460
63
33
Kabul
hvala na odg. jako si ljubazan.. sad mi slijedi prelazak iz vege u bloom koji se oslobadja pa cu radit dezinfekciju deratizadiju i reparaciju heheh ako bude trebalo da sve isprovjeravam i mozda nadjem uzrok.. za sad sljaka vec sam naviknuo na nuspojave ali kako kazes bolje sprijecit nego lijecit.. peace bro
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Chan

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.477
8.738
258
out of space & time
pozz,
uzeo sam danas mali general electrics hps,na ambalazi nema bas puno podataka,70w,grlo e27..
treba li za nju prigusnica,i valja li sto za grow?
mislio sam je stavit u mali sator 30x30x60 umjesto cetri stedne sijalice.imam i 100w Osram al mi frka da to ubacujem..
p.s. : ne da mi djavo mira,dodje mi da je samo spojim na kabal i ubodem u struju da probam.sta bi se desilo u slucaju da treba prigusnica a ja je ubodem u struju bez? vjerovatno nista?
image.jpeg
 

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Ne ukljucuj u struju bez prigusnice, pregorice!
Treba ti prigusnica odgovarajuca.
Meni se ta sijalica nije pokazala nesto dobra, hedovi su bili nekako prozdracni pomalo i nakon 1 growa izgubila je dosta snagu, to jest promjenila je boju vidno(oslabila) i nije to to vise.
 

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.477
8.738
258
out of space & time
hvala stari moj,onda sad u potragu za prigusnicom.
ne brini ne igram se ja sa strujom tek tako:)
a nek izdrzi jedan grow bice dobro,cijena je tek nekih 10ak eura..a povrsina boxa je 0,09m2 trebalo bi bit ok..?
hvala
 

cikinodetence

Banned
Banovan
09.11.2015
43
5
8
39
Pozdrav vutromani:spliff:imam jako mali box ya jednu biljku 45 puta 45 visina metar ipo u njemu su trenutno cflke biljka cvate...E sad dosao sam do celog kompleta za zivinu sijalicu od 400w pa bi hteo da stavim hpsicu na to...do sad sam radio samo sa stednim.Posto je mali box ja bih da uzmem sto manju voltazu bar 250 a balast je kao sto rekoh za 400,da li je to pametno,oceli izgurati cvetanje ili da ne radim to da ostavim cflke?Ventilacija je dobra drugi groow.Hvala unapred.Ljubavv