High Pressure Sodium [HPS] Sijalice - Tehnicke karakteristike

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Nemam pojma. Gledao sam ih vec :)
Pogledao sam jedan filmic di neki profesor objasnjava spektar kod biljaka i uloga plave i crvene. Neki moj laicki zakljucak je da bi trebalo biti oboje. Jer po njegovom, bez plavog svjetla ce se biljke izduzivat jer po toj valnoj duljini znaju di je sunce.
Ak saznas neki bolji info, javi.... ne da mi se bas istrazivati trenutno :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lu&k and 1310

-BäR-

-skill from hill-
Poznanik Foruma
13.01.2016
734
5.256
233
Čudna šuma
super red, kasna jesen? Radi li ona za sto je plaćena? 250W?
bez plavog svjetla ce se biljke izduzivat

Pa evo kao vlasnik super red 250w lampe stare sad već godinu i pol dana nemam problem sa izduživanjem,imam sa svime ostalim ali to je za drugu temu/teme :bocni:::D
Moje skromno iskustvo koje imam je jedino sa tom žaruljom pa nisam baš mjerodavan ali mislim da se izduživanje ne dešava dokle god žarulja nije predaleko od biljke neovisno o spektru :)
 

-BäR-

-skill from hill-
Poznanik Foruma
13.01.2016
734
5.256
233
Čudna šuma
Ionako namjeravam uzeti novu žarulju pa me intersira daljnja diskusija ako je bude da vidim dal da nastavljam sa super redom ili možda bolje dualka zbog bolje vege,makar za moji boks i ne treba neka bjesna vegetacija ali ipak,bolja vega/bolje cvijeće ili u mom slučaju možda se više fokusirati samo na cvijet :gled:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
@-BäR- imam i koristim dual i klasik cvijet i mislim to se isplati. Dualka, barem ova sylvania ima slabije svjetlo sto je dobro za vegu manje luxa, manja temp i zadovoljan sam i s njom i cvijetnom a super red bi po nekoj logici kuta sunceve svjetlosti u jesen mogla pridonjeti sazrijevanju trihoma. Nagađam, mada od kad koristim cvijetnu vise hvale vutru! Hehe!
Tnx @Stipe tebi nikad teško odgovoriti.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe and -BäR-

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.038
398
Meni trenutna dualka upaljena več godinu ipo pa i dalje uzgaja ekstra ganju i još uvijek se drži na približno gram po vatu. Hedovi su uvijek bili tvrdi i popunjeni i puni trihoma. Ne vidim zašto bi dualka bila loša i još se s njom odradi od početka do kraja:)
 

-BäR-

-skill from hill-
Poznanik Foruma
13.01.2016
734
5.256
233
Čudna šuma
Vodim se logikom da je vege mjesec dana a cvatnja dva,pa radije onda ići u korist crvenog spektra ali koliko vidim i nije neka bitna razlika na kraju :bocni::
Očekivano,mišljenja su podjeljena jer rezultati ne izostaju ni sa jednom ni drugom žaruljom ako se zadovolje ostali parametri...
Ništa manje se ni ne očekuje od kvalitetnog growera,neovisno o lampi :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and Pantagan

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Sta ce se izduziti na hps-u hahah Hps je mama i ako je sve po pravilu..reflektor,ventilacija ,spreder...nema izduzivanja,osim ako to nemjerno ne zelim.
Druga stvar, izduzivanje u granicam normale i nije na odmet !!
Zasto svi bjezite od malo veceg razmaka izmedju noda...do 7cm je :thumb:
Nije dobro niti jedno niti drugo ako je previse.
 
25.05.2016
233
194
43
Balkan Heart
Konacno neko ko je rekao ono o cemu ja stalno razmisljam :D Zasto je malo veci razmak los, osim ako je u pitanju manjak mesta? Ako je mesto dovoljno visoko za vrstu koja se gaji, i ako su grane dovoljne debljine i listovi srazmerne sirine, neka ide i u visinu, bice redje grane, bolje prolazi svetlost. Al opet nikad nisam gajio indiku, uvek je bila sativa. A sto se tice HPS, ja je uzimam sutra, ipak sam odlucio da uzmem odmah hps, 400w je u pitanju, pa sad biram sijalicu. Al obzirom da vegu radim pod LED, mislim da necu dualku. Kakve su vase preporuke, neke najbolje marke? Philips, Silvanya, Super Bloom?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Zasto je malo veci razmak los, osim ako je u pitanju manjak mesta?
Zato sto je bolje imat vise nego manje internoda u nekoj visini biljke. Ako se previse istegne, imas visoku biljku sa malim brojem internoda i manje mjesta za nove budove ili grane.
Takodjer ako se previse istegne, dobit ces pre velike razmake i samim time ces morati lampu drzat na vecoj visine, pa ce ovi budovi na dnu biljke biti pre daleko od lampe. Pricamo o nekim ekstremnijim situacijama radi lakseg objasnjenja :D

Strech je super i mora ga bit. Pre veliki srech zbog nedostatka svjetlosti nije bas dobra situacija. Osim ako bas ne pogodis neku sativu kod koje je to neizbjezno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and lu&k

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Netko je gore spominjao g/w...jedino ispod 600w ide ta prica.
400w jako tesko moze navuci g/w...eventualno ako je nekakav mega-yielder ispod nje.
Sative je tesko kontrolirati jer se izduzuju zbog genetike.Haze sorte necu niti spominjati.
Indice su poslusne i sa njima je lako.
4 tjedna vegetacije u 20l .....4 dobre indice ce popuniti box od 120x120
Sa 600w hps probit ce se g/w sve i da nisi neki grower.
btw ja cak i ne znam koja je moja hps-ica .
opustio sam se :)
 
25.05.2016
233
194
43
Balkan Heart
Sta cu, ja moram Haze unutra da sadim hteo ili ne. Zato i idem na HPS, najvise lumena, trebace joj. A za marku pitam jer moram online, nema trenutno nigde u blizini mene da se kupi, a razlike u cenama su do 1000 dinara sto je podnosljivo.
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
Nemojmo zbunjivati javnost @opa cupa :) 322g. ispod 250W, vaganje je nažalost u krivom dnevniku, uzbuđenje, za razumjeti :banana_rasta:!
Full ozbiljan dnevnik, post 105, 4.svibanj. A radi se o Lennonu i Egzodusu :p 242 g. : 80g. I mojoj malenkosti :D
Imao sam dobrog mentora na početku, tnx! (svi naši mentori su dobri, biramo ih po načinu uzgoja, opreme ili simpatije)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lu&k

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Nemojmo zbunjivati javnost @opa cupa :) 322g. ispod 250W, vaganje je nažalost u krivom dnevniku, uzbuđenje, za razumjeti :banana_rasta:!
Full ozbiljan dnevnik, post 105, 4.svibanj. A radi se o Lennonu i Egzodusu :p 242 g. : 80g. I mojoj malenkosti :D
Imao sam dobrog mentora na početku, tnx! (svi naši mentori su dobri, biramo ih po načinu uzgoja, opreme ili simpatije)

To je zbog mentora+250w :thumb:jos si malo i dobio hahaha
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Krmelj and 1310

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
@Stipe. Dnevnik Srah i tama, Lennon i Egzodus u zavrsenim dnevnicima početak. 17. Studeni 2016.
Pa znamo tvoj letimicni pogled, :D, stalno u žurbi pa preskoči nešto. Velim da sam od uzbuđenja vaganje objavio u krivom dnevniku :). Tja tamo sam cendro zbog tehnike uzgoja, maltretiranju biljaka a sad mi previse lišća frku radi. Dobro je biti čvrste ruke i bezcutan, Pjesnik-(Oni ih tuku i zakljucavaju u kuhinju a one ih mole da ih vole... Trala-la, muskarci su pravi muskarci, žene su zenstvene..Trala-lala) ne znam što bi čovjek rekao, os rezu, samaraj, os finjaka, evo ti pa se koksaj sam. Blitz usporedba toljage iz davnina i nešto sofisticiranija batina za koju predaja kaze da je iz raja izašla :p hm. @hazeri toljaga ili batina pitanje je sad, jel to ista sorta? ;)
@opa cupa, zahvalan do groba, tvoje ideje i realizacija istih:thumb: zbog takvih pothvata sam te i izabrao za mentora. A uz Stipinu pomoć u frka situejsn, evo me, ziv i zdrav, nekad s malo više uspjeha, nekad manje no struja me nije ubila! Hvala obojci i Vutra org. Cjelom klubu! :rasta:
@CrazyNorth svi smo tu na ti, cvatnju zapocinjem dualkom 30-35cm, nakon desetak dana kako procvijeta mjenjam lampu, 2300-2700 k, za cvatnju klasik, ta je jača, 40cm minimum, a sad pred kraj 50 i jos koji cm) gle imam uski boks i ispada da rastu u reflektoru, nije to pravilo negdje je 20-25cm ideala,samo strpljivo, iz growa u grow sve smo bolji, dobro je čitati sve teme o uzgoju, opremi i završene dnevnike mentora i ostalih članova. :joint:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lu&k and Stipe