High Pressure Sodium [HPS] Sijalice - Tehnicke karakteristike

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
25.05.2016
233
194
43
Balkan Heart
Kad sam rekao "Vi" mislio sam u mnozini, vise slucajeva i nadje se prosek :D Procitao sam gomilu dnevnika, i dalje citam kad imam vremena, ali ovde se ipak detaljnije prica o samoj sijalici. G0ovorim o nekoj sirini oko metar, velike visine, i isto bi od prilike rasle u reflektoru, kontam da je bolje napraviti ga iznad cool tube, kad je vec samo 1 sijalica. Samo sam ja u taj reflektor stavio 2 kulera koja vuku vazduh oko cooltube gore. A jos su u vegetaciji, kad ih prebacim u taj box znacu sta i kako. Bez sijalice je 24 prosek dnevna kada je napolju 33 bilo, i bez ventilatora. A jos cekam sijalicu i ventilator za cooltube tako da ne mogu da isprobam jos sa upaljenim, mada hocu pre stavljanja biljaka. Sada su na 6500K, tako da kada krenu u cvetanje idu na 2100 ili 2700, za koju se odlucim, pitanje je sad. Za visinu pitam da bih mogao da uporedim temperaturu sijalice sa razlicitim visinama. Znaci od 20 do 50cm.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA. and 1310
20.08.2017
67
145
33
46
kingston
:spliff:Pitanje ?? Jucer u ducanu covjek mi nudi lampu 400w samo crvenog spektra osram i on tvrdi da moze odradit cvjetanje sama a prije nje u vegi mi daje plavi spektar philips za koji sam cuo da je ok , svaka je po 200 kn ili 28 e .Jel moguce odradit cvjetanje sa tim osramom:spliff:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

-BäR-

-skill from hill-
Poznanik Foruma
13.01.2016
734
5.256
233
Čudna šuma
Stipeeee ili netko drugi tko zna :)
Možda je glupo pitanje al mi radi nedoumicu... kad sam prvi put spojio hps 400w nisam dobro gurnuo utikač u utičnicu i lampa se upalila pa ugasila i tako dva,tri puta dok nisam utikač gurnuo kako treba :fuck: Znam da se ne smije odmah paliti nakon gašenja a meni se dogodilo šta se dogodilo...
Pitanje je dal je moguće da sam na neki način oštetio lampu pa nema karakteristiku koju bi trebala imati iako za moj pojam normalno svijetli...?
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Nisi nista ostetio.
Stvar je u tome da se nece uvijek upalit odmah nakon sto se ugasila jer se cijev mora ohladit koju minutu, odn. moras pricekat tzv. "restrike time". Digitalne prigusnice to automatski rade. (cekaju pa pulse-start ponovo dok ne upali)
 

adri

Di je modro i zeleno
01.03.2016
316
646
93
Di je modro i zeleno
Suludo mozda zvuci, al kad bi imao HPS zarulje od 30W i od toga napravio panel... on bi radio bolje nego ijedan Kelvin LED planel. Jer proporcionalno povrsini i proizvodnji fotona u omjeru "lum po m2", HPS naspram Kelvin Leda bi bio bolji. Samo tko bi to hladio...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

-BäR-

-skill from hill-
Poznanik Foruma
13.01.2016
734
5.256
233
Čudna šuma
Danas udjem u boks a ono mrak unutra kad bi trebalo biti upaljeno svijetlo :confused: Pogledam žarulju a ona svijetli ful lagano naračasto nekih 20 sek pa počne svijetlit normalno kratko vrijeme pa se ugasi i onda sve opet ispočetka,neznam koliko dugo se to događa al sad kad sam skužio sam ju ugasio da ne bi bilo belaja :(....
Stipe jel moguće da je vrisnula žarulja (kako se uopće ponaša pokvarena žarulja) il je problem nešto drugo? Struja za sve ostalo radi normalno :whato::
 

Misel06

Aktivan Član
05.09.2017
74
304
53
33
Pozdrav..imam pitanje sto se tice hps..moze bit sam reflektorom i u cooltube..negdje sam procitao da to staklo na cool tubeu oduzima dosta lumena..tj da puno vise lumena ide na biljku kad nema cooltube..pa me sad zanima vase misljenje o tome..hvala
 

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
kad imas cooltube ili jos bolje hood mozes svjetlo vise priblizit biljkama jer manje topline dolazi od samog reflektora. e sad u praksi ne znam jer koristim samo hood, ali po tom sta sam procitao mozda je bolje imat hladen reflektor blize pa se taj gubitak kompenzira...
 

Misel06

Aktivan Član
05.09.2017
74
304
53
33
Neznam tocno kaj bi to bilo hood..koristim cool tube..vrhovi su mi cak 10 cm do njega i sve je oke..najbolje bi bilo da nema nikakve "prepreke" za svjetlost al onda treba puno bolja ventilacija da se box hladi