High Pressure Sodium [HPS] Sijalice - Tehnicke karakteristike

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
hood je ovako nesto

air-cooled-hood-reflector.jpg


da i trebao bi reflektor udaljit od vrhova jer bi ih spalio. po meni nekako logicno da je bolje tako, ali ne znam iz osobnog iskustva
 

Misel06

Aktivan Član
05.09.2017
74
304
53
33
Nego da pitam..znam da nije ta tema..taj hood je skupi?..cini mi se kao jako dobra stvar..htio bih to kupiti kad cu imati mogucnosti za veci box..sad imam jednu curicu tolko za sebe..a cilj mi je imati dovoljno za ulje..nadam se da mi nece trebati u medicinske svrhe al nikad se nezna..pa da imam..hvala
 

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
samo nemoj ovaj spudnik kupit jer je smece. pogledaj neki bolji model. ima i spudnik izgleda noviji ali nebi ga kupovao da ga ne pogledam ddobro. ovaj prvi uopce ne dihta.

kupi si model koji ima staklo postavljeno kao u vrata recimo koja se mogu otvorit tako da bez problema mozes ocistiti staklo i reflektor.. ja nisam razmisljao o tom kad sam kupovao i sad se moram zajebavat s ovim, ali nakon ovog grova cu napravit vrata i zadihtat ga pa ce bit ok
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
fotoni se gube udaljenošču (plavi), kako sa ohlađenom žaruljom možemo priči bliže biljci nema gubitaka več samo dobici.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

Mo1

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.03.2016
1.522
16.280
358
Pozdrav ! Danas sam dobio ovu lampu naručio sa dual spe. a dobio ovo.Je to ok ? (nikad nisam radio sa sylanijom) :)
 

Lovetogrow

može se sve..,a gajenje vutre,najviše!
27.08.2019
1.272
13.268
358
Pozdrav Ekipa!
Imam pitanj'ce u vezi mog cool -tuba(125*500mm),600w sijalica,Dali bi pokrio površinu tenta120*120?ili dobar, kvadrat? Hvala
✌️by lovetogrow
 

Lovetogrow

može se sve..,a gajenje vutre,najviše!
27.08.2019
1.272
13.268
358
Bračo i sestre!
Imam Elektrox digitalnu prigušnicu,
600W,sa SL,al ima neki spoj oko fusa (jer sam ga vrtio,dok je radilo na 300w,"ne-znajuči-što-je fuse"-baksuz neznalica..I otrok u meni...okrenuo),tako, da imam problém:
1.)de to da popravim,težko je pitat baš svakog električara,dali zna digi.ballast pogledat...e ,.
2.)tako mi stoji nekorišten ni jedan grow, probao sam i sa fuse F-seriju,i T-seriju,pucaju sve...
IMG_20200519_192106.jpg
3.)Kome da se obratim? Može ko dati savjet? kupio sam ga iz "treče ruke"…ne u grow.shoopu,več bi ga vratio inače,sad se žalim sam sebi.
Prodavat ga nisam mogao na"prodaji opreme"..,jer ne radi... Dao bi ga i za 20€,
neznam(znam,ali bolje da stručniji od mene to uradi),-fuse zamjenit-okovje-"ležač"za fuse,I spojit unutra,mada su samo dve ili tri žice (Z)?... kako da ga usposobim?
Hvala za mjesto,de mogu pitat,nadam se,da je pravo :cool: :)
✌️By Lovetogrow,i hvála na svakom pametnom uputu :)
 

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.967
233
Шчбћа
Osigurač pregori ako kroz njega prođe veća struja od deklarisane. To znači da je u uređaju nešto kratko spojeno gde ne bi trebalo, vuče jaču struju od dozvoljene. Svakako treba otvoriti prigušnicu i videti stanje unutra, možda se primete neki tragovi preopterećenja. Šta dalje ako nije to? Nzm, verovatno meriti napone ili otpor tačaka.
 

Lovetogrow

može se sve..,a gajenje vutre,najviše!
27.08.2019
1.272
13.268
358
Hvala Sjsj Očiju!,jesam ja otvoril,i sve izgleda na svom mjestu.ništ nije oštečeno-spaljeno..da,u pravu si,da bi neko stručniji trebao to potenciometrom pregledat.Ali kome da ga nudim?zna se zašto se uporablja takav balast..i nema puno ljudi,koji se bave sa tíme..
Hvála na proporuki,
✌️by Lovetogrow
 
Poslednja izmena od urednika: