High Pressure Sodium [HPS] Sijalice - Tehnicke karakteristike

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.302
6.829
258
box 80x80x120, efektivno koristim 60x80, sada sam na CFL i kad upalim na max (~450W) imam problem leti sa temperaturom, mada treba da uzmem i vecu turbinu 220-280m3 (stara bila 180m3)
e sad, vec imam 3 otovora u gornjem delu jer sam planirao HPS, a sada lomim na LED, ali problem mi je visina za led
jedan WC vent bi posebno duvao preko cooltube i izbacivao taj vruc vazduh, znaci 2 otvora, a na ovaj 3. bi bio posebno vent za sam box, da li bi uspeo ja ohladiti 400W ?
cenovno ovo bi me doslo isto kao i LED, kad bi sracunao ceo komplet - tuba, prigusnica, sijalice, a reflektor bi sam napravio - mislim da bi bilo efektivnije od LED
e sad sta vi kazete na ovo moje neodlucno razmisljanje ? :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Grona

Grona

⸸Ⓐ⸸
Banovan
20.05.2014
703
3.724
163
Ako imaš prostora za hps, imaš i za led valjda, pogotovo ako budeš išao sa e27 od manje wata... Kakav ct maš? Onaj cijevni ili veliki kao reflektor?

Ja bih ti osobno preporučio bolje LED...Po meni je HPS j*bada velika u manjem prostoru... A sad dalje ako ti hočeš, javit će se još ljudi valjda a ćeš čut još mišljenja, ali ja znam da ja prvom prilikom prelazim na LED e27
Ekipa po forumu radi čuda s tim, a ima kolega i koji drže sijalice od 17w na 20ak cm bez light burnova

Sretno! :respect:
 
05.02.2021
25
115
28
52
Pozdrav ekipi. Započinjem sa izradom boxa veličine cca 1m kvadratnih. 1500x600. Uzeo bih set sa digitalnom prigušnicom i dual spektar hps lampom. Dodatno bih uzeo i cool tube za toplije dane. Ima li kakvih iskustava s time? Hvala.
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Haha
Reactions: Сјај
05.02.2021
25
115
28
52
Iskustva s čim? Ct-om?

150x60 je nezgodno zbog svojih dimenzija ravnomjerno osvjetlit 1 lampom.
Bez linka post gubi smisao. Radi se o žarulji hps Sylvania SHP-TS Grolux dvojnog spektra od 600w. Jel tko radio sa time?

2x250 za takav prostor
Za početak krećem sa jednom, ne nužno na cijelom prostoru. Prvo ću naravno vidjeti koliko prostora mogu osvjetlit i koju temperaturu postižem, pošto se radi o ne grijanom prostoru.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Radi se o žarulji hps Sylvania SHP-TS Grolux dvojnog spektra od 600w. Jel tko radio sa time?
je. pola foruma radi sa tom zaruljom. zarulja ko zarulja.
nebitna je u toj prici jer
150x60 je nezgodno zbog svojih dimenzija ravnomjerno osvjetlit 1 lampom.
400hps pokriva max 1x1m. ne nuzno 1m2 nego metar x metar
pošto se radi o ne grijanom prostoru.
po zimi nista od toga. ne mozes growat u negrijanom prostoru.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and Saša443
05.02.2021
25
115
28
52
Samo odgovaram na određeni komentar. Zar mora biti tako komplicirano? I na koncu, umjesto korisne informacije dobivam upozorenje. Htio bih doznati iskustva onih koji su koristili lampu, i eventualno preporuku za neku drugu.
 
Poslednja izmena:
  • Haha
Reactions: Сјај

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Zar mora biti tako komplicirano?
5. Ne citirajte bez potrebe
Korisnici često bespotrebno citiraju poruku i umnožavaju tekst koji se već nekoliko puta pojavljuje na istoj stranici. Brišite delove citata i ostavite samo ono što je zaista neophodno. Ukoliko se poruka na koju odgovarate nalazi odmah iznad vaše, gotovo je sigurno da nema NIKAKVE potrebe za citiranjem jer je jedan pogled na gore dovoljan da se vidi na šta tačno odgovarate. Ako odgovarate na neku poruku u nizu ili na više njih, koristite umerene tagove
citat bitnog dela poruke
kako biste dali ostalima do znanja na koji deo teksta se vaš odgovor odnosi, ali NIKAKO nemojte dozvoliti da citat predstavlja veći deo poruke koju pišete.
Nemojte pisati post za postom, probajte prvo da editujete postojeći (opcija Urediti (Edit), dole levo u vašem postu)

nista nije komplicirano. jednostavnije je odgovorit samo nego citirat pa odgovorit. jedan klik manje.
umjesto korisne informacije dobivam upozorenje.
dobio si i korisne informacije i upozorenje jer krsis pravilnik. i nakon 5 upozorenja i obavijesti...
iskustva onih koji su koristili lampu, i eventualno preporuku za neku drugu.
da si si dao malo trudao i pregledao aktivne i zavrsene dnevnike nasao bi sve sto ti treba.
imamo cak i dnevnika u kadi, u tus kabini i prostore sa prakticki istim dimeznijama ko tvoje.
rekao sam ti da je lampa dobra. hrpa ljudi ju koristi, ja sam koristo i radi odlicno.

ponavljam. pitanja o lampi su nebitna. brini se o dimenzijama prostora i kako ces pokrit to s jednom lampom.
ponavljamo ti korisne informacije al ti to ignoriras i tupis po svom.