Himalayas Gold - prvi grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Buckaroo Banzai

Aktivan Član
19.08.2008
111
0
16
35
Sorta koju sam odabrao za svoj prvi grow je Himalayas Gold od Greenhouse Seed Company. Kako sam nooby nisam znao za nijednu drugu seedbanku pa sam kupio od jedine koju sam znao. Ako kog zanima kakva je to sorta evo link na filmić o njoj: http://www.youtube.com/watch?v=-yqTW4KefnY
Odabrao sam je zbog opisa higha:A very creative high! Good for inspiration, meditation, pain relief and for arts & craft... THC: 15.0% CBD: 1.4% CBN: 0.5% .
Ovako bi to trebalo izgledati kada bude gotovo: http://www.softsecrets.nl/forum/files/000_0808_small_178.jpg . Sad vidićemo kako će to meni ispast :rasta1:.

Danas je 17 dan kako su u zemlji. Sve su klijale samo dan-dva (dobra genetika :). Ovo je moj "grow box" (600w hps kit sa ***********): .





Listovi su se počeli malo uvijati pa ako neko zna da mi kaže što trebam napraviti da sve bude ok.

Pozdrav
 

Nameless_One

Aktivan Član
07.09.2008
53
1
8
40
Kod mene je 14 dan od klijanja i isto tako se uvrtju listovi! udaljenost je skoro ista kao kod tebe samo sto ja sve to hladim ventom od 200W onim klasicnim, a kod tebe ne vidim vent.

MOgutje je da je do temperature , dodushe ja sam sumnjao da je temperatura pa sam ih posteno bio udaljio i sve je kao 24 sata bilo ok , kao nema uvrtanja pogledam jutros nastavili da se uvrtju. Daljom analizom i chitanjem foruma zakljucio sam da sam sigurno napravio problem sa zalivanjem (moratju da se:violent018:, kad sam nepazljiv sad tek vidim sta sam uradio ) . 3 ili 4 puta sam zalio kao da joj je poslednje zalivanje sa FLORAVIT-om za listanje 8/4/4 a biljcica nije bila jos ni preko 5 cm koji sam tenkre ispao. Jel si i ti mozda zalivao nekom prihranom???
Koliko cesto zalivash?
Ja sam u pocetku non stop sad se pridrzavam onog sto su iskusni groweri ovde rekli kad vidim da je zemlja suva.
I da vidim sa slike da si je presadio u kompost jel si ga koristio u mixu sa necim i koji je proizvodjac?
 

Buckaroo Banzai

Aktivan Član
19.08.2008
111
0
16
35
Ja imam klimu koju stavim na vent i onda puše u biljke (na drugoj strani zida zrak ide direkno u njih), s pomoću nje i reguliram temp ako zatreba sada su mi na 18-19 stupnjeva i vidit ću oče li se što promjeniti ( do sada su bile na 24-25). Za visinu svjetla koristim tehniku ono stavim ruku odmah iznad njih i gledam da li je toplo.
Đubrio nisam ( neću djubrit u vegetaciji ). Mislim da jedino ostaje preveliko zalivanje pošto imam non-stop filing da mi je zemlja presuha (pa se brinem da nisu možda žedne 8).

Ako bude bilo napretka nakon ovih promjena bilježim u dnevnik :D
 

Nameless_One

Aktivan Član
07.09.2008
53
1
8
40
To je sve isto kao i kod mene!!! Pretpostavljam da sam ustnovio sta je problem(djubrivo i to much H2O):clap:
Nista ostaje da vodimo racuna! obavezno javljaj kako stvar napreduje....
 

Lucifer

Aktivan Član
13.06.2008
56
0
0
40
@Buckaro: Bez uvrede prijatelju, ali meni se to čini kao unutarnji guerillia grow, prva zamjerka ( i možda najveća) je što si nisi napravio neki box, koliko vidim sve ti to visi u (spavaćoj) sobi, kablovi ti se vuku po podu itd. Znači sa moje strane minus za neurednost. Druga stvar je definitivno što ti se vjerovatno u stanu, a i iz vana vidi žuto svijetlo koje emitira HPS. Toliko o neurednosti.

Što se biljki tiče, ja bi na tvom mjestu približio to svijetlo, što je bliže moguće, jer gubiš na toj udaljenosti i na toj visini dosta svijetla, Možda da si umjesto balasta, stavio na one male lojtre teglu sa biljkom, pogledaj si po netu dokumentarce see more buds, koji u velikoj mjeri govore o važnosti udaljenosti svijetla od biljke.

Ali ipak , sve to i ovako funkcionira, jedino što ti rezultat neće biti, ono, "extra" .

Ja osobno ako već riskiram zatvor radi gajenja gledao bi da to bude maksimalno uredno sa što više lijepih chunky budova, pa ak već padne nek padnem radi ljepotice a ne neke kržljave bitch-arke. Ah da takvi smo mi muški uvijek slabi na suprotni spol:bananallama::b_woot::carrot::dog_walk2::bananabang::bananabang::tovarenje_banana::tovarenje_banana:
 

Buckaroo Banzai

Aktivan Član
19.08.2008
111
0
16
35
Lucifer je napisao(la):
@Buckaro: Bez uvrede prijatelju, ali meni se to čini kao unutarnji guerillia grow, prva zamjerka ( i možda najveća) je što si nisi napravio neki box, koliko vidim sve ti to visi u (spavaćoj) sobi, kablovi ti se vuku po podu itd. Znači sa moje strane minus za neurednost. Druga stvar je definitivno što ti se vjerovatno u stanu, a i iz vana vidi žuto svijetlo koje emitira HPS. Toliko o neurednosti.

Što se biljki tiče, ja bi na tvom mjestu približio to svijetlo, što je bliže moguće, jer gubiš na toj udaljenosti i na toj visini dosta svijetla, Možda da si umjesto balasta, stavio na one male lojtre teglu sa biljkom, pogledaj si po netu dokumentarce see more buds, koji u velikoj mjeri govore o važnosti udaljenosti svijetla od biljke.

Ali ipak , sve to i ovako funkcionira, jedino što ti rezultat neće biti, ono, "extra" .

Ja osobno ako već riskiram zatvor radi gajenja gledao bi da to bude maksimalno uredno sa što više lijepih chunky budova, pa ak već padne nek padnem radi ljepotice a ne neke kržljave bitch-arke. Ah da takvi smo mi muški uvijek slabi na suprotni spol:bananallama::b_woot::carrot::dog_walk2::bananabang::bananabang::tovarenje_banana::tovarenje_banana:

ma kaka uvreda :icon_mrgreen: :smoke18:
Zapravo niti jedan kabel ne dodiruje pod. Starter i prigušnica su na onim stepenica od lima tako da se grije samo ona stepenica na kojima stoje a ostalo je izolirano od topline. Jedino što bih mogao za urednost sada je omotati kablove izolir trakom.
Imam u planu ne napraviti tipičan box nego nekako oko njih samo postaviti reflektirajući materijal da primaju što više svjetlosti.
Da u stanu sam ali su roletne non-stop spuštene, trebam pogledati iz vana da li svjetlo izlazi van i to je to (valjd bi trebalo biti). Nemoram dizati biljčice več mi je lampa na kukici na stropu tako da je mogu pomicati. Ali uvjek imam osjećaj da ču ih spržiti pa sam tako visoko digao.
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
brate samo ti priblizi to svijetlo biljkama i stavi ventilator da puse izmedu biljki i svijetla tako da ti otjera svijeze generiranu toplinu i sve ce bit ok . Ali neki box ili nesto moras smislit ovako ti je dobro za sad ali kasnije ce bit sjebano...
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
Pazi na toplinu pd hps-a, zalijevanje, bez gnojenja, ventilacija...

Ovako je meni izgledala HG 15. dan
 

Buckaroo Banzai

Aktivan Član
19.08.2008
111
0
16
35
fina himalayka - tvoja je rasla brže od moje.

Imam potencijalno tupavo pitanje - ako imam gnojivo 8-6-6, i sada poduplam dozu koja mi je preporučeno dali mi je onda zapravo kao gnojivo koje ima 16-12-12?
 

bruno93

Aktivan Član
26.06.2008
136
3
0
30
8-6-6 ili 16-12-12 ili 32-24-24

to je sve isto, to je samo omjer koliko ima cega u odnosu na drugo
 

Buckaroo Banzai

Aktivan Član
19.08.2008
111
0
16
35
prignojio sam kažu 10ml u litru ja stavio 20... vidićemo da li se pretjerivanje isplati:punch:



počelo mi nešto žute fleke na listovima (prije gnojenja), šta to?


i jedan list mi ima paran broj listova - 4 suprotan ima 3 (treći kat biljke)
 

KaraJack

Aktivan Član
Pretjerivanje se nikad ne isplai i pogotovo kod ovake velicine, dosta growera gnoji ili pak ne gnoji u pocetnoj fazi, fazit, da sada joj sipas samo vodu sljedeca tri dana nece joj nista biti i da je gnojis nakon 2tj bude joj super doslo... Vidim da pretjerujes sa gnojenjem tako da lakse malo stime nije to deterdjent :)
 

Buckaroo Banzai

Aktivan Član
19.08.2008
111
0
16
35
2karajack: danas sam prignojio prvi put 22. dan od kad je izašlo na površinu malo su mi se savili listovi prema dole ali skorz malo. Budem pratio oce listovi dobiti kakve simptome.

2bruno93: bolje mutacija lista nego mutacija spola...
 

Nameless_One

Aktivan Član
07.09.2008
53
1
8
40
@Buckaroo Banzai : Pazi ovako, kao sto ti rekoshe ljudi nemoj experimentisati sa djubrenjem ovako rano. Ja sam kao posledicu preranog i chestog djubrenja ( i to blazim rastvorom nego sto bi trebalo-tj kako propisuje proizvodjach) dobio uvrnute listove skoro po celoj biljci. A ti si duplirao :drink:dozu. E sad mozda joj i ne bude nishta, ali ...Ok je experimentisati po meni sa nekim domatjim semenom, ali ovo uvozno ,provereno i kvalitetno, mislim da je sa njim zalosno bro .No tvoja bashtica tvoja slobodica:icon_biggrin::icon_biggrin::icon_biggrin:
 

Buckaroo Banzai

Aktivan Član
19.08.2008
111
0
16
35
Slušam ja vas sve i respektiram primjedbe ali ipak odlučim kako mislim da je najbolje, po nekoj svojoj logici. Ko sto si rekao moja bastha moja sloboda :icon_cool:.
Djubrenje:spcartman: mi se zasad isplatilo, biljke ko da su mi ubacile u visu brzinu:smilie_vampire: evo novih slika:


24. dan
et više mi se nije dalo uploda t:vb_kez:. Svi komentari dobrodošli.
Peace:hippy:
 

nocna_ptica

Aktivan Član
20.01.2008
78
1
0
31
vau, lijepo to tebi ide...svaka cast

samo zipa brate na diskreciju...susjedi ljubomorni znaju da ujebo xD

ne ozbiljno, sam pazi na sigurnost i sve ce ok bit :)

sretno, pis.
 

Buckaroo Banzai

Aktivan Član
19.08.2008
111
0
16
35
roletne se nikad ne dižu, svjež zrak dolazi iz klime koa služi kao ventilator i nema više tuluma i cuganja tako da policija nema zašto dolaziti...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.