Hip-Hop Finest...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
evo, mladi britanac.. rock/ hip-hop... lik je niko i ništa al jbg... meni je jedan od boljih..

Jamie T

JamieT1.JPG


[youtube]QDhwoZteZqA[/youtube]

i jedna sa Gorillazima

[youtube]DaaVgl2kWAU[/youtube]
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Hip Hop Honeys - Blazin Asians
hhhba_label.JPG

Kod:
http://rapidshare.com/files/273479652/vutra.org.rar
PASS= vutra.org

[YOUTUBE]TCfiwb_X-VQ[/YOUTUBE]
 

FunkyZ

Aktivan Član
16.03.2009
115
1
0
36
ajde, finest... sigurno u top 10 pesama sto se tice storrytelling-a, odmah pored Slick Rick-ovih masterpisova...

[youtube]qggxTtnKTMo[/youtube]
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
A di vam je Notorious???

Nemate blage o rappu...

xD

a di su Big L, Wu Tang, Nas, Mos Def, Talib Kweli, KRS One, Rakim, Run DMC, Public Enemy...... lol

Pac je bio odličan i sve al je više igro na svoju karizmu dok njegov najveći rival Biggie, on je sve to uzimao chillerski i flegmatično a što se tiče lirike i svih ostalih elemenata koji su bitni u jednoj rap pjesmi, BIGGIE JE OWNAO PACA U SVAKOM POGLEDU, oćeš story telling, oćeš funky, oćeš gangsta, oćeš brutale, oćeš battle ili pak freestyle

Al današnja djećica više vole Paca jer ima tetovirano Thug life po cijelom tijelu i jer na jutubu ima videa kako pljuje po novinarima, a Biggie im je debeli *****..... Da malo uđu u sve to shvatili bi da se jedan ko Biggie samo jednom rodio što se lirike tiče...... I da nebi ispalo da ja dissam Paca, ne, Obožavam čovjeka i imam sve njegove uradke i one demo i unreleased, al nemože mi niko reć da je bolji lirički od Biggiea.... NEMOŽE


"Hail Mary, fuck her, I never knew her, I'd probably screw her and dump her body in the sewer..."

B.I.G.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Budfield

FunkyZ

Aktivan Član
16.03.2009
115
1
0
36
ajde sad, ako cemo tako...
Prvo, pak je daleko od odlicnog emsija, pak je samo bio medijski naj-jebeno-ekponiranija licnost u hip-hop-u ikada.
Takodje, pak nema veze sa obalom na kojoj se proslavio, kako "fizicki" (covek je sa istocne obale dosao), tako ni muzicki, posto osim kontakta sa dreom, njegovi radovi su sve samo ne klasican West.
Ako cemo o bigiju, koliko god da se on nije mako iz NY-a, opstejepoznato da je jedan od najvecih uticaja na bigijev flow, dikciju i liriku uopsteno imao jedan od veterana sa zapadne obale - King T.
Izmedju ostalog jedan od razloga zasto 80 posto bigijevih pesama zvuce kao da su radjene na ulicama Pomone i Komptona a ne negde u bruklinu.
Iz tih razloga je njih dvojicu Malo glupo uporedjivati, zato sto su maltene (muzicki) dva razlicita sveta.
Samo su bili najeksponiraniji na "svojim" (mada je bolja rec suprotnim) obalama.

Sto se tice ostalih pomenutih, polovini i nije mesto u "finest"...

Elem, za kraj. Ne vidim poentu dolazenja na topik sa spikom "vi nemate pojma o hopu zato sto na topiku nema onoga sto ja slusam".
Izvolite ljudi, imate tjub, imate 300 drugih sajtova, dajte taj fajnest...

evo, na primer, ovo ide definitivno u finest/top 10 2009-e...

[youtube]0Sj1AXQrZ6w[/youtube]
 

FunkyZ

Aktivan Član
16.03.2009
115
1
0
36
Da se ispravim, (jebi ga, godine, gudra, drolje, alchajmer, zaboravi covek) ima pak veze sa tim WC zvukom.
On je prva osoba koja je "zvanicno", odnosno na traci upotrebila pojam "G-funk" (ghetto funk, iliti gangsta funk)... Ali to cu ostaviti za ove ostale "prave repere" koji su popili svo znanje o hopu da nam kazu na kojoj pesmi i jos nesto o toj situaciji...
:)
(ne stidite se da kazete da ne znate :p manje cu vas prozivati nadalje xD)
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
ma ja sam se malo zajebavo sa onim "nemate pojma sta je rep" nisam ja to ozbiljno mislio nikako


i da, uvijek se naljutim kad netko ide reć pac je bolji od biggiea i obrnuto (zvučičudno jer sam upravo to ja gore tupio)...

ovako, lirički gledano (rime, flow etc etc) biggie je bolji od paca, al s druge strane, njih dva po stilu repanja i po onome o čemu repaju uopće nisu slični, stoga nisu ni za usporedit, isto koda uspoređuješ rock i techno xD.....

eto, meni se kod paca ne sviđaju stvari tipa ambitionz az a ridah i te ghetto nabrijane stvari al zato mu se klanjam do poda za stvari tipa dear mama, life goes on, until the end of time, starin' at the world, letter 2 my unborn, keep ya head up... to su stvari koje su stvarno prebolesno napisane i u njima se vidi njegova karizma, ljubav, itd.....

biggie.... gle, to je sad subjektivnost, al ja stvarno nemogu nać njegove loše stvari jer to je ono što mi paše, ona njegova brutalnost, bezosjećajnost, crni humor, cinizam, flegmatičnost, to me jednostavno očaralo i nemogu ga prestat slušat... ima tužnih stvari, smješnih, ghetto (al su slušljive, jer na drukčiji način to sve prikazuje), disseva, i sve to ide kroz njegovu flegmu i crni humor..... jbg, to volim i zato mi je on bolji, al objektivno gledano, nijedan od njih dva nije "bolji" jer se uspoređivat nemogu.....

ostatak ekipe što sam nabrojo:

mos def, talib kweli - čisti primjeri rappa u suštini i nemožeš govorit da ne vrijede
nas - onaj stari nas (illamtic, stillmatic), bolesne rime, zaslužuje među prvih 10 sigurno (ny state of mind je napiso sa 17 godina, pa razmisli malo)
run dmc i public enemy - oni nisu baš nešto lirički gledano al su pomakli hip hop kulturu isto ko i NWA s druge strane obale....
krs - "never battle KRS" - sve je rečeno (zlatno rap pravilo)
onda, nisam dodao scarface, prebolesne lirike tkđ
rakim - nemožeš protiv ovoga pričat jer ga neznaš onda....

i sry, 90% biggievih beatova (pogotovo na ready to die) su izvorno istočnjački bez ikakvih west zvukova..... ispravi me sa primjerom ako grješim
 

FunkyZ

Aktivan Član
16.03.2009
115
1
0
36
mos def i talib kwali... uf..... mos jeste dobar mc... ali razlog zasto su njih dvojica toliko gurani je zato sto su uz KRS-a i Common-a jedni od vrlo retkih dobrih predstavnika conscience rap-a... ali globalno o hopu govoreci - prosek. (mos sam je (malo) iznad proseka)
run i public, mislim da si sve rekao sam, ali ne mogu bas da se porede sa nwa, koji su imali malo bolji spoj (pored savrsenog producenta, imali su i savrsenog liricara i savrsenog frontmena). mada, oni ipak imaju "vise" mesto na lestvici upravo zbog svega sto su uradili za (generalno hip-hop) kulturu... NWA je tu samo progurao gangsta rap... (mada su, sa muzicke strane u svakom pogledu ispred doticne dve grupacije)
krs, da, onaj matori. ovo novo, pored savrsene tehnike je realno go *****.
rakim... rakim je dobar... ali.... :\
realno, on jeste jedan od pionira... i ima poprilicno dobar flow, ali van onoga sto je radio sa Erick B-jem, sam rakim je..... Ne-tako-dobar. Dobar, ali ne tako dobar.

i na ovo poslednje, isto tako 90% pakovih pitova je "izvorno vestkoust", ali on i dalje nema veze sa "onim pravim westcoast zvukom"..... (nadam se da shvatas sta sam ovime hteo da kazem)
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
34
samo tako momci , mogli bi otvoriti i topice o sva 4 elementa još malo, nego evo malo mog izbora
[YOUTUBE][/YOUTUBE]
 

FunkyZ

Aktivan Član
16.03.2009
115
1
0
36
au, eto sad htedoh da odgovorim, ali nema nista sa Ice T i King T-jevog zajednickog albuma...
Sk ce se bacim na kacenje, pa cu besim i ovde...
Ipak je to klasik...
 

FunkyZ

Aktivan Član
16.03.2009
115
1
0
36
Dakle, ovo mora u finest... A MUST hear, definitivno, svaka cast momcima, mora pojurim sta vise od nji'
[youtube]428CG8158cQ[/youtube]
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
nije bas da se kuzim, al slusam i ja nesto rapa :D

pa evo da podijelim...

Krayzie Bone aka Leather Face (Bone Thugs & Harmony)
mali mixtape: http://www.megaupload.com/?d=M8HNYSFD

Tech N9ne, neam pojma koji je ***** ovom liku (pogledajte silke xD), frajer je zabrio i to zesce, al eto, sto je je, frajer rastura :)