Hitna pomoc !!!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
07.04.2008
8
0
0
113
Pozdrav svima,
dobio sam biljke od frenda prije neki dan, a ne znam nista o njima. Ni kad su zasadjene ni u kojem su stadijumu, ni koja je vrsta u pitanju, ni da li su dobijale prehranu, bas nista. Bile su u garaznom boxu pod full tretmanom, ali su sad dosle u kucnu varijantu (pogledaj sliku)

63607357mp5.jpg
.

Za sada su ok, nema suhih listova, ali su poceli da se uvrcu ka unutra (opet slika)
33271233fi7.jpg
. Ako moze neki help, bio bih vam svima zahvalan. Mislim da su stare oko 2 mjeseca. Zalijevanje (koliko cesto), prehrana, stres...
Poz...
 

Cutki

Aktivan Član
12.08.2007
54
8
8
38
hmm
prvo fulao si topic
drugo fulao si podforum

nije tak hitno da moras prvim postom izazvat prijezir cijelog foruma.

a da jednostavno pitas frenda koji ti ih je uvalio sta da radis s njima?
ili barem - sta je on do sad radio s njima?

dal ti tu di su biljke imas ista prilagodeno njihovom uzgoju?
kakav box? rasvjetu?
 
07.04.2008
8
0
0
113
Dobro, pardoniram zbog pogresnog uleta, stvarno sam brzi na misu :) Znas kako je kad panika zavlada. Dakle, mislim da je hitnije od ove price o pogresnom topicu, moj problem, zbog cega i postoji ovaj website i zbog cega smo se svi okupili ovdje. Prvi put sam u "akciji" i totalno sam iznenadjen kako biljka dobro izgleda uzivo. Vidjecemo koliko je stvarno dobra poslije, ako prezivi.
Naime, prica je sljedeca. Frend i ja smo htjeli da pocnemo grow, ali zbog nedostatka vremena zadnja 2 mjeseca nismo bili u stalnoj komunikaciji. Na zalost, frend mi je umro prosle sedmice. Njegova zena me je pozvala nakon par dana i pokazala mi garage grow koji je napravio po vasim uputstvima. Kako joj je bilo zao da sve to baci, zamolila me je da odnesem biljke. Sad su 4 extra biljke kod mene na gajbi, gdje nemam uslova da napravim pravi growbox. Kao sto sam vec rekao, ne znam nista o porijeklu biljke (sjeme, kad je zasadjena, dohrana, u kom je zivotnom dobu). Vjerujem da je htio da nas sve iznenadi u datom momentu, ali nazalost nije pozivio.
Ako neko ima nekih prijedloga... Sad sve ima i sentimentalnu vrijednost pa mi je zbog toga bas bitno da sve prodje ok.
Thanx 2 all yo
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
kao prvo, zao mi je zbog tvog frenda .

kao drugo , pitanje je koliko imas iskustva i da li imas uopce !? jer da bi se rjesio

problem treba znati barem nesto .... posto su biljke sada kod tebe , a po slici ako dobro

vidim biljke cbjetaju , to znaci da ih drzis na rezimu svijetla 12/12 ? ja se nadam . . .

uglavnom .... kreni od osnovnih stvari da bi rjesio problem . konrtoliraj temperaturu prvo,

bilo bi odlicno da je u granicama 20 - 24 C ! uz to pogledaj i vlagu , koliki je postotak .

osiguraj da imaju dovoljno vode , nemoj prezaljevati ! svaki drugi dan im daj barem 200

mL . Gledaj da imaju i svjezeg zraka ! Kad su biljke kod tebe onda znas pod kakvim

svijetlom ih drzis ??

Kada sve osnovne stvari budu ili vec su zadovoljene onda bi trebalo ici dalje .

to opet sve govorim jer kazes da nista ne znas :)
 
07.04.2008
8
0
0
113
Thanx Weedman. Znam sve o grassu ali nista o uzgoju. Tako da je svaka pomoc dobrodosla. Zalijevam ih upravo tako. Svaki drugi dan. Ispod prozora su gdje imaju sunce par sati a onda dnevno svjetlo. Nisu bas u striktnom rezimu 12/12, vec u prirodnom dan/noc. Kad sam ih donio bilo je suvih listova koje sam odstranio, a sve ostalo je izgledalo ok. Juce sam primijetio da su se neki listovi poceli uvrtati (slika 2) i da su suhi na dodir. Jutros sam ih zalio (po 3dcl u velike i 2dcl u manje).
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
moras ces nesto shemijati jer ovako dalje ce biti tesko .

one vec cvjetaju , i sada su dosta osjetljive na fotoperiod . sada dan ide sve duzi i to ce

biti rezim za vegetaciju , a ne za cvjetanje .

zako da pazi samo da imaju 12 sati svjetla i nakon toga makar ih prekrij sa necim sto ne

propusta svijetlo ili premjesti u neki manji prostor kamo je mrkli mrak !

ne znam .... morat ces se malo potruditi ...

ali sigurno ce netko imat i neki dobar prijedlog , ali ako ne pazis na fotoperiod ... shit will

happen .

puno srece .
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
dobro došao
sumknjam ,da je bilo toliko vruče i suho...nisam razumeo jer tu držiš pod svetlom ili nosaš vani-nutra? hoče se tako i zbog vručine savit ali nije valjda več temp.prešla 30˙C
radi manjka vode se listne reže zatvaraju-listi se počnu uvrčati...fotosinteza je smanjena?
ako su se počeli najprije mali uviti na gore,kasnije veliki listovi(vuče boja na crvenkasto) prvo se list malo savije na gore-onda osuši i skroz savije na gore-Može bit manjak Kalija..

vidi se na fotkama slbao nesto belo-jeli kremenov pesak ili perlit?
zalivaj ti nju svaki dan pomalo ako imaš prilika,pošto več cveta neko vreme-malo PROČITAJ O PREhRANI PA DOHRANI..


sretno
 
07.04.2008
8
0
0
113
Hvala svima za savjete. U stanu je poprilicno suho, pa pretpostavljam da su se zbog toga listovi poceli uvijati. Sta mislite da ih pored zalijevanja, povremeno prskam vodom. I druga stvar, da li mozete procijeniti u kojem je dobu i kako cu znati kad je vrijeme za "berbu"?
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
poslačeš malo bolju fotku,ali ovako izgleda rva faza cvetanja... do brebe imas još vremena neboj se...

probaj pročitati osnove uzogja bilja opčenito,kako funkcionišu(fotosinteza...) odradi sto jednostavnije,kad stekneš sampouzdanje onda možeš isprobavti gluposti kojih na netu ima vise nego previse-čak i na vutra.org :)
sretno Era
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Moja sucut radi frendove smrti.

Na tvome mjestu nebih previse petljao vec ih ostavio na tom balkonu/prozoru jer ce sada imati cca 12/12 rezim svjetla i noci, a kako se dan pocne produzavati morati ces naci nacin za zadrzati rezim 12/12 da se ne vrate u period vegetacije nego ostanu u cvjetanju. (pokrijes ih nekom velikom kutijom il nesto slicno).

Takodjer kupi u pevecu ili negdje drugdje plantella cvet gnojivo posto je najjednostavnije za primjenu od ovih na koje sam naisao do sada. Procitaj upute i gnoji ih sa pola doze od preporucenoga.. ako reagiraju dobro nastavi tako do kraja growa.

Doduse imaj na umu da se pobrines za zadnju fazu cvjetanja tzv faza ispiranja se zove i traje minimalno 20 dana. U toj fazi biljku uopce ne gnojis nego je samo zalijevas kako bi se procistila sto bolje, a time i bila laksa za pusit, ali nikako slabija po potenciji.

Sretno i slobodno pitaj ako te jos nesto zanima.
 
07.04.2008
8
0
0
113
Hvala svima na izrazima sucuti i podrsci.
Nabavio sam veliku kutiju (thanx elephant0r) izbusio rupe zbog cirkulacije zraka i pokrivam ih na 12/12. Mislite da je dovoljno 12 sati (obicnog, slabog) dnevnog svjetla? Nadam se da ce bit ok s obzirom na sav stres koji su dozivjele. Preseljenje, drugi klimatski uslovi... Vidjecemo sta ce bit.
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
bilo dovoljno ili ne dbevnog svijetla posto cvjetaju taj rezim moras odrzavat .

i pazi da kad napravis rupe na kartonu , da kroz te rupe ne ulazi svjetlost za vrijeme

mraka

pozz
 

3ananasa2

Aktivan Član
05.06.2007
213
9
0
38
možda kad budeš pušio tu biljku pokojni frend ti se ukaže , prosvijetli te i da znanje i kaže KUUUUPI HPS!
nešt ko u How High :)
 
07.04.2008
8
0
0
113
Ok, kapiram da trebamo bit opusteni ali ovakve neukusne upadice su stvarno suvisne. Momci ako nemate koju pametnu ili bar ql zajebanciju - palite odavde!
 

3ananasa2

Aktivan Član
05.06.2007
213
9
0
38
šta malo crnog humora nikom ne škodi :)

a jedino što mogu palit ti je kuća i auto !
i ovo nije zayebancija a kamoli kvalitena :whacky023:
 
07.04.2008
8
0
0
113
http://img216.imageshack.us/img216/4305/pictures010dd7.jpghttp://img216.imageshack.us/my.php?image=pictures010dd7.jpg]

http://img216.imageshack.us/img216/7356/pictures012er2.jpghttp://img216.imageshack.us/my.php?image=pictures012er2.jpg]

http://img216.imageshack.us/img216/6389/pictures016do7.jpg

Hi 2 all yo
Ponovo imam "code red" i ovo su fotke trenutne situacije. Da ne opisujem sve se vidi na fotkama. U rezimu su 12-12, svaki drugi dan ih zalijevam, svaki cetvrti dohrana, zemlja je vlazna pa ih sinoc nisam zalio. Neki listovi se uvijaju i lako otpadaju. Donji gube boju i kao da trule od vrha.
Imate kakvih prijedloga?
Poz...