HITNO MI JE, POLICIJA! Spore!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Samo oslobodi rijeèi iz Sebe! :D
Naravno dok se vratiš na Zemlju...jer si trenutno sigurno u oblacima... :wink:
 
24.06.2006
1
0
0
Eto kao prvo živa sam što je dokaz da ova gljiva stvarno uopæe nije otrovna, èak mi nije bilo niti muka što se navodi kao jedan od poèetnih simptoma. Doza 3 gr. suhe nasjeckane na sitno gljive i progutane sa èašom mlijeka. Predivan osjeæaj. Nakon sat vremena nakon konzumacije poèelo me je lagano uzdizati uz val topline. Lagani osjeæaj utrnulosti i mekanosti svega oko mene. Moram priznati da me je bilo pomalo strah od veæe doze radi nepredvidljivosti gljive zato ovaj vikend uzimam 5 gr. Zamuæen pogled i osjeæaj lebdenja su takoðer toèni i što mi je bilo nazanimljivije sve misli koje su mi prolazile kroz glavu sam doživljavala potpuno drugaèije, ne mogu to opisati jer nemam sa èime usporediti jednostavno mi je sve bilo nekako jasnije i samo se nadovezivalo jedno na drugo kao da su mi se sve informacije u glavi povezale u slap. Hvatala me lagana euforija i ubrzanost tako da sam dobila neodoljivu želju za pospremanjem po kuæi što mi baš i nije išli od ruke jer mi je motorika malo zablokirala. Nakon par sati poèelo mi se je spavati nakon èega sam i zaspala sanjajuæi neke nebulozne snove sa brojevima i raèunanjima, neznam, sve u
svemu bilo mi je ok iako smatram da mi je doza bila malo pre mala zato danas iskušavam malo veæu dozu pa æemo vidjeti. Gljive sam pojela sa svojim deèkom koji je imao identiène simptome. Javljam vam u Ponedjeljak kako je sa 5 gr.
Ako netko ima iskustva sa Amanitom neka napiše svoj doživljaj za usporedbu .

Pozdrav!
 

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
trebamo napravit kartu gdje one rastu u hrvatskoj..kad bi ti dao kartu hrvatske bili mogla oznaciti gdje se mogu ubrati...
jer moji prijatelji su potroslili puno goriva za nista...uvik nam je lov bio bezuspijesan...
inace smo iz dalmacije...
vec par godina samo citam i informiran se...provao sam Psilocybe Cubensis ali zelim amanitu...
 

imported_cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
58
3
0
Zlatna Amanita ,nisam još èuo za ovaj naziv ili barem se ne sjeæam da jesam .Misli se na muharu tj. Amanita Muscaria?

Vremenski putnik je napisao(la):
Eto kao prvo živa sam što je dokaz da ova gljiva stvarno uopæe nije otrovna,

Pa nije ali u malim kolièinama , drago mi je da si živa ali ne bih ti preporuèio da ideš na veæe i veæe doze jer sigurno može biti i smrtonosna u veæim dozama.

Meni puno više odgovara Amanita Caesarea ili ti ga po naški Blagva(Carevka,kneginja,knez,knežica,gospa, škripac,rujnica,karželj,kajsijaèa,rudnjaèa),pohana s jajima i lukom ili kako god se može pripremiti :lol:

A ovih iskstava bliskih smrti mi je veæ pun *****,imao sam ih s lošim travama tj. onim što je bilo po njima prskano.Svemirci i umiranje neka saèekaju što se mene tièe , Heaven can wait !
Sretno s murijom
 

ROX

Aktivan Član
21.11.2006
342
18
0
36
Kolko sam ja citao, amanita jednostavno ne vrijedi truda prema psiocibama. Vremenska putnice, mislim da je vrlo neodgovorno samo tak se zaletit i rec ljudima "berite amanite". Nisu sve amanite iste. Musicmol nije siguran onolko kolko psylocibin, no ni to nije bed jer bi trebali bit ok dok ne jedete previse.
Pravi problem za neupucene ljude koji neznaju ni sto je Amanita, a koji bi se mogli naci na ovom forumu u prolazu, je jednostavno upisivanje "Amanita" u google i lov na bilo sto sto se pojavi na slici. Tako se moze dogodit da umjesto Amanite Muscarie uberu Amanitu Phalloides koja ce ih ubit.

Amanita Muscaria = Muhara = otrovna, ali vrlo rijetko smrtonosna, u velikim kolicinama.

Amanita Phalloides = Zelena Pupavka = skoro sigurna smrt - dok prodje vrijeme potrebno da se pojave simptomi vec je prekasno, i jedini realni spas je transplantacija jetre.
 

imported_cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
58
3
0
A gdje je tek Amanita pantherina ( Panterka ) jedna sigurno od najjebenijih (da oprostite na izrazu) . Pojedeš ju u bilo kom obliku i onda poèneš da sereš gluposti , mislim verbalne gluposti, a ne govna glupog oblika , nakon samo par sati èak i prije , ovisno od koliène naravno . I onda u vrlo velikom broju sluèajeva završiš na zgradi i baciš se onako navugla , i pogineš jebiga živote ili se upucaš , ili , itd. ... postoji bezbroj varijacija na samoubistvo.

Najgore od svega što ova Panterka jako slièi ,pogotovo amaterima a i èak i mnogima tzv. struènjacima , koji gljivare ,..., slièi na 1. Amanita rubescens i na 2. Amanita spissa ili èak najviše na 3. Amanita excelsa sve tri jako ukusne jestive iz toga sigurno, najjebenijeg roda meðu gljivama .

Jednostavno s Amanitama se nije zajebavat . Ne slažem se baš da bi se muharu(muscariu) moglo zamjeniti sa zelenom pupavkom ili još teže bijelom( takoðe smrtno otrovnom ) , za to bi stvarno trebalo da se prethodno najede Panterki :lol: ili da onaj ko ih bere nema pojma 100 % niti o gljivama niti o bojama ,daltonisti su , za takve, potencijalni predavaèi na likovnim akdemijama , smjer realizam . I upravu je ROX kad kaže "da je vrlo neodgovorno samo tak se zaletit i rec ljudima "berite amanite" . Nisu sve amanite iste." Naravno .
Èak niti s psilocybe se ne bih tako zajebavao . Jednostavno nije to za djecu , niti za mene , mislim iako mi je skoro 30 . Èak iako neki prièaju o njima kao o medicini buduænosti , treatingyourself.com, sorry ako je ovo bila reklama neka izbrišu samo ovaj link , radi se o jednom èasopisu, novijeg datuma , u Kanadi. Vutra ,Peyotle , psilocybin u medicini i takve teme .
Znaju i mala djeca za šamane i vraèeve , pa ako ništa iz stripova , o indijancima , ali nije se s tim igrat. Bar ja tako mislim radije bih se usavršio u pravilnoj upotrebi marihuane , pa onda "možda*možda" nekad , ono po stare dane, probati neke druge prirodne droge , mislim gljive , a nikako heroin i sliène sintetièke gluposti , kad bih veæ toliko bio znatiželjan(što se maka tièe) a nisam hvala bogu , recimo probao bih opium , ali opet pravi , koji bih ja napravio a imam i recept za to detaljan , ali jednostavno ne zanima me .Heaven can wait , let it wait, it has all eternity ! :wink: Ima kad neka èeka , ima dana u Boga , što bi reko Švabo,Rus , Englez , a Bogami i Amerikanac . U biti jebe mi se za te druge stvari èisto sumnjam daæu nešto veliko propustiti , ne isplati riskirat s nekim stvarima radi 20 minuta vjeènosti i sliènih filmova , možeš i u snu doživljavat mnogo luðe stvari nego na bilo kakvim opijatima , ja osobno nekad u snu zabrijem , što bi rekli purgeri , po 5 dana doživljaji u boji , u stvarnosti stvarnosti to traje nekliko sekundi , prema znanstvenicima . Mada neke stvari koje su mi se u snu èinile po nekoliko dana , vrijedilo bi doživiti i u par minuta snova , ne bih ti opisao u 15 GB poruke , šta mi se sve zna dogodit u snovima . A jedan od boljih,ali doduše relativno kratkih par sati snovskih, bio je , ševim neku ženku doooooooobraaaa ko dobar dan ,nemam pojma ko je ni odakle samo je dobra . Jedino zajeb ako me neko probudi , zato pogasim sva zvona srušim crkvu :lol:, šalim se ... Odeš negdje lijepo na selo u prirodu napušavaš se neko vrijeme i onda pauza , i onda snovi u periodu pauze , jebeš sve tripove , ... I što je najvažnije opališ je niti joj moraš plaæat alimentaciju niti bilo kakve druge gluposti iz stvarnosti . Ali nije samo o ševi rijeè u snu ima tu i svemira raznih i tako tih stvari , svemiraca ,ali na puno prijatniji naèin nego što su mi bili ovi neki na ketaminskim smrdarama , pa gradova u kojim nikad nisam bio i ljudi koje nikad nisam sreo ,u neke sam znao i navratit u stvarnosti nakon snova , ali duga prièa .
Opet sam se raspiso jebo ga alkohol .

Ukratko rekao bih neka radi ko šta hoæe samo kad najebe i otruje se ili još gore navuèe se na heroin , neka ne sere u javnosti,... kao neki,lijepi mamini i tatini , buduæi u komuni izljeèeni sinovi, na televiziji ,... kako su poèeli s travom , ti su mi najgori , br.1 zbog toga što mi pune glavu mojim jadnim lakovjernim starcima , koji još uvijek vjeruju državi , i brinu zbog mene da nebih ja zaglavio ko ti kreteni . Neke od tih kad bih sreo uživo stvarno bih im se mame naj..o , dovedu ih Sakoman Metadonski i o stali kontraobavještajci na TV pa onda seru kako su poèeli s 15 godina pušit travu pa su malo pomalo...razumiješ ti , ovo,ono,...ma jebem im mamu kad im je prvi put sisu stavila usta da se mlijeka napiju,od toga su poèeli,pa koji ih je ***** gonio da se igraju šamana i Hindusa. Majmuni nepismeni .

Ukratko!?! :lol: Nadam se da nisam nikoga ovdje nisam dirnuo s ovim postom , mislim ovih zadnjih par reèenica , baš mi je skoèio pritisak , povelo me jebiga po tastaturi , gledam neke stvari , na TV tamo na Korèuli troše po 15 kg (èini mi se)heroina godišnje
ima ih još slinavih na tome , a neka baba izašla i prièa kako poèinju s vutrom , a neki deda kaže trebala bi vlast na tome da poradi,ma koja vlast jadna mu pamet pa pola ovih u saborima i muriji se obagatiše na njihovoj gluposti a djeca krepaju. Treba uvest Holandiju svuda i rješeno , evo vam sve udrite se ako hoæete èim hoæete i to bogami kvalitetno a ne ovo u nas kažu im kokain a ono kreè , neka se iskorjeni glupost i doviðenja , gore i mutave babe znaju koje s posljedice od èega pa ti izvoli.
Mislim u Holandiji s 300000 ovisnika o heri iz 60-tih ili 70-tih spalo je na 30000 danas , a populacija se sigurno poveæala od onda , danas gore živi oko 15-16000000 ljudi . I šta da ti više prièam ljudi stavili sve skoro pa pod legalno i kontrola kvalitete bar djelimièna , ne mogu sve naravno i eto ti rezultata , a ne u nas majmuni šta rade samo sve više i više narkomana , uglavnom ne opada broj niti æe ako ovako nastave .
E neka me naðu ako hoæe ovi ko što su vremensku putnicu , pa neka me pitaju odakle naruèujem i šta pišem , jebo ih Sakoman u guzicu sviju , okle im uopæe pravo da u neèiji komp. jebo mater ko da se radi Osami i teroristima jebo ih Bush sve skupa . dabogda se u nafti svi ugušili. Aj sad stvarno dosta za ovaj put .
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Mene kada intersuje blizi izgled ili informacije o pecurkama ja odem na ovaj sajt http://varganj.sbnet.hr/gljive ,sajt je po meni besprekorno uradjen i pregledan.

Na ovom sajtu mozete stici skoro na svaki vazniji sajt pecurkara.

L O L cannebosanac
 
31.12.2006
36
5
8
iznerviro me ovaj post od pocetka....

naime. ja bi pitao policajca da, "koji ce tebi ***** pištolj? ...imas namjeru ubit nekog? ja mislim da ti se to treba oduzeti"

drugo. jel sam ja nekog ubio, jel sam nekom ukrao nešto, jel sam prevario nekoga za novce? ...

treæe. "auto je isto oružje. pa gledajte kolko ga ljudi vozi. a neki možda i s namjerom da nekog nabiju kad za to dodje vrijeme."

èetvrto. "ne trpim nepravdu. znate, imam jako oštrih žileta doma, a i mišomora, imat cu vece halucinacije do kraja života nego si vi možete to zamisliti. a mogu vam reæ da me i zanima ona druga strana i što je tamo iza."

(èetvrto i pol) "patim od teških psihihickih bolesti... bla bla bla "na temelju ovih mojih izjava mi ga možete posaugat."

peto. "nemojte da zovem novinare."

šesto. "NEBU MENE NIKO JEBAL V MOJE KURUZE."
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
ma..uvijek neka sranja...ko se vise cudi..tako je kako je, vec sam imuna na to. i ja imala neka sranja ali vise je smjesno za popizdit. nema se zasto nervirati 8)
 
07.03.2007
23
1
0
40
Vremenski putnik je napisao(la):
Neka procitaju, pa imam valjda pravo na svoje misljenje!
Ja uostalom ne mislim nikome nista lose ali me jako ljuti kada opet i opet iznova zakljucim kako je ovaj svijet ustvari poput krletke jer ako ne igras po zadatim previlima bolje da te nema, a nije bitno kakve su ti namjere i da li si to zasluzio!

preporucio bi generalno ljudima koji su na ovom forumu da obrate pozornost na sigurnost na netu. ako ih osobno toliko ni ne brine, prosto dobra je navika za kultivirati, osobno i kolektivno, a i prosto razmisljajuci o drugima, ako to vise ljudi koriste, lakse se neko kome ta anonimnost treba utopi u masi.

Trenutno se spajam na ovaj site preko Tor mreze, koristim FoxyProxy plugin da mi automatski neke siteove, kao npr sve drug-related, ucitava preko toga, bez da ista rucno moram prebacivati. I mislim da to uopce nije dovoljno, sniffao sam si promet prema mrezi i vidim da mi login i sifru lijepo salje otvoreno plaintext kad se logram na siteove.
Autora tog koda treba strjeljati na mjestu, koliko ljudi je tako otkrilo svoje sifre accountova bilo kome ko prisluskuje?
In any case, Tor nije savrsen, jos je mlad a siguronosnom softveru treba vremena da postigne dovoljnu zrelost da garantira sigurnost, tako, vojska ga sigurno moze prisluskivati, no nadam se da je prevelika gnjavaza policiji za ovako na random. Al je vrlo lagan za koristiti. Trebao bi bit dosta pouzdaniji od tek proxyja jer uopce ne moras nikom ni vjerovati, enkriptira sve, pa i put kojim paket ide (a bounca se medju vise 'proxyja' prije nego sto ode na net), tako da ni sami cvorovi ako su komprimitirani nemaju pojma sto je to i o cemu je rijec. Ali kad se sifra salje u plaintextu, ustvari je u jednom smislu i opasniji od ne koristenja nicega!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.