hitno pomoc crvi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
11.04.2010
33
0
0
46
crvi mi jedu cvetove iseko sam cvet otvorio
kad unutra crv florescentne boje dlacice na svetovima se suse i sve vise i vise
poprsko sam je otopinom od koprive
dajte neki savet ko je imao takav problem
gamad mi je sve vise i vise pojesce mi sve
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Uhhhh, sjebade sviju mi....
mogu misliti kako si se sjebo kad si vidio to.... eee zato ja stalno govorim da box ili tamo gdje su biljke, dooobro oprati, nekim deterdžentom, znači to korak br.1, znači prije svega (ja koristim "Domestos" bilo koji je dobar, iii sve bukvalno doooobro i to gusto svuda pospem (komplet ono jedno pakovanje) po čoškovima i ostavim najmanje pola sata i onda lavor par krpa (medju kojima je "ribača" ona) i sve dobro oprati.... iii naravno sve to održavati (pogotovo vent, jer se na njima najviše skuplja prašina (zavisi od box-a)....
---
Eh, znam, sad ćeš reći daj ne peglaj nego imaš li kakav savjet....
Ne kažem da nisi ti dobro pripremio svoj, možda si donio to na cipelama ili sl. (ne znam kako ti je prilaz i gdje ti je box...) elem... prvo i osnovno, jel vidiš "mrežu" ... ako vidiš nju onda je rječ o pauku "Spidermajts".. eng. Spidermits... onda od toga nema ništa... poberi (ako je procvjetalo išta) i sve to u kantu, jer od toga ti nemaš bukvalno ništa. Još nije se pronašlo učinkovito rješenje za njih.
Sad ne znam dal oni u svom razvoju budu te boje... ti opet kažeš crv, dosta toga može biti... opet kažem, zavisi u kojem stadiju su biljke, ako si na početku (vegetacija) i to se dešava, onda si 100% u zemlji imao jaja, odnosno larve tog crva, ... pitaj boga koliko toga ima... ali ne znam dal bi mogao spasiti, da biljke staviš u druge posude sa drugom zemljom, ali da PAAAŽLJIVO otreseš SVU zemlju sa korjena i to opet kažem veoma pažljivo da ne oštetiš korjen, znači lagano što više zemlje da skineš sa korjena bez da ga sjebeš - et', i jedino tako da probaš....
Ne znam bil' ti neko sredstvo pomoglo, zato neću u tome, jer nisam nikad imao takav problem, ali ovo bih ja uradio.... mislim da sam na tvom mjestu
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
955
1.439
163
https://forums.vutra.org/problemi-tokom-uzgoja/7839-crv-iz-heda.html?highlight=crv+iz+heda , jel ovaki ...
photosmile.gif
 
11.04.2010
33
0
0
46
druze isto tako se skuplja crno a unutra je florencentan crv slikacu je danas i pstam vam sliku
to mi je jedina nada,dali valja da se prskaju ti herbicidi kako posle to je otrov

da i biljka je napolju nije indor a cveta ko luda nisam pametan kako cak se i krisali vide golim okom
unapred hvala sto ste potrosili vremena
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
I jos uvijek ga nisi izvadio? Izvadi ga van i pregledaj ostale jesu li i oni isto nastanjeni crvima...ako je ovaj jedini, nema potrebe za trovanjem biljke...

Ukoliko ih ima vise i ne mozes ih odstraniti rucno, onda uzmi neki pesticid iz poljo ljekarne i poubijaj ih kad vec prirodno sredstvo ne djeluje...a kad biljka bude gotova napravis vodeni curing da ispere taj otrov...
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Iskreno nemam pojma posto nikada nisam koristio kemiju...ali samo otidi u poljo ljekarnu i reci da su ti neki crvi napali rajcice(paradajz), oni ce najbolje znati sto treba...a mozes i odnijeti crva da tocno vide koji je...obicno su ljudi dosta susretljivi...
 

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
kupi ako nadjes pesticid od buhača,to ti je dalmatinski prirodni pesticid...

eve i na forumu recept ako naidjes u prirodi na taj buhač:

Sredstvo za prskanje od Buhača

1 kg usitnjenog svjezeg bilja ili 100- 200 gr usitnjenog suhoh bilja, preliti sa 10 lit kipuce vode, te ostaviti pokriveno 20-30 min. Tekucinu procijediti, ostaviti da se ohladi i upotrijebiti.
 
11.04.2010
33
0
0
46
dali neko zna sta je cipkord to mi preporucili u poljuprivrednoj apoteci da prskam na paradajz kaze mi da ubija te crvice
pokazao sam i crvica e sad se pidam dali da je isprskam time
 
11.04.2010
33
0
0
46
napokon su poceli da padaj gamad juce sam je isprsko sa dola doze koja je propisana i dana ska je spicilo sunce gamad samo padaju do sad sam nasao 9komada
NAPOKON SU POCELI DA CRKAVAJU
kako ce ici dalje videcemo
hvala svima koji su mu pomogli
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
To si odavno jos mogao da uradis,mi smo samo hteli da ti pomognemo da priroda ucestvuje u tom procesu odstranjivanja insekta.
Srecno sa biljkama i ubuduce se uci da probleme resavas bez pomoci hemije. U tome je lepota. U tome je kvalitet. Pozdrav!
 
11.04.2010
33
0
0
46
hvala puno al bas nemam puno iskustva ucim slikacu biljku za koj dan pa bi vole da mi pomazete i dalje sta treba korstiti da bi biljka bilja dobra i lepsa
 
11.04.2010
33
0
0
46
11.04.2010
33
0
0
46
direktnog sunca ima od 9 sati pa do 5,30 to mislim da je ok a sto se tice zamlje kupovna je hranim je redovno svakih 7 dana
daj te neke dobre savete
HVALA UNAPRED POZZZZZZ
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Ili si je previše ili premalo zalivao. Uglavnom je reakcija na to spuštanje listova. Ako si je puno zalivao,pusti malo nek odmori od vode.
Moguće da je u tome stvar,teško je iz prve pogoditi.
Javi kakva je situacija oko tog polivanja da bi razmislili još malo.
 
11.04.2010
33
0
0
46
Dobija dnevno 3l vode i uvece je suva,samo da noje i to neka bplest posto vidim da ti glavni listovi umiru
dali postoji neko sretstvo za nadrazivanje listova ili tako nesto slicno
necu je zalivati par dana pa cu videti sta ce se desiti
a svaki savet dobro doso:eek:hno::eek:hno:
 

alabama_kush

Aktivan Član
21.09.2010
85
9
8
36
Poslusaj Lucida, nemoj neko vrijeme zaljevat jer ako joj svaki dan dajes 3 litre vode malo je to previse u ovoj fazi i ako se nevaram mozda joj je 9 sati direktnog sunca malo previse sada dok cvijeta? Probaj joj davat naprimjer 5 sati sunca. I nemoj pomisljat sad da je cupas jos :icon_lol: . I kjuraj hedove jer si spricao sa hemijom! Sretno ! :sun2: :sun2: :sun2:
 
11.04.2010
33
0
0
46
danas je sila 5sati na sunce i zemlja je jako suva odvojila se od saksije listovi se ne dizu i dalje padaju
dajte neki savet
cou sam da se u 1lvode iscedi par kapi limuna i da ce se podici ph pa ce i listovi da se dignu
dajet neke dobre saveete pozzzz
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Izmeri Ph pre nego što odlučiš da ga dižeš. Otkud znaš da nije visok?
Ph vode takodje meri.
3 litra je dnevno je mnogo,šta god zemlja pokazivala.

@Alabama

Sunca nikad ne može biti previše. U to ne sumnjaj.