HITNO potreban heptanon (metadon)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Gledaj bezze, znam da tvoja situacija nije nimalo laka, ali sam zaključio da se ti niti ne osudiš povuči drastične mjere skidanja, nego misliš cijeli čivot gutati te tablete i samo odgađati pravo skidanje. Ne vjerujem da će to dobro završiti. Žao mi je čovjeće ali mislim da ako ti je stalo do "poštenog" života moraš staviti točku i ako treba, a vjerijem da treba, propatiti u bolovima krizu i nekako, naći način, i skinuti se sa tog smeča.
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
ja sam kuma skidao tri puta i ja samo sto odem na mjesec dva vratim se on opet
kada mi je puko film kazem njegovima(koji znaju da samo ja mogu da dodjem do njega)idemo malo na planinu da se on skida a ja da treniram
iznamio sam malu planinsku brvnaru isve kao ok hoce on da se skine,ja dosao popodne sav srecan upecao lipjena na musicu...
...kad on masakriran od dopa govnavog

ok reko sebi
uzeo lance vezao ga gore nego zivotinju(vjerujte gore)
spavao sam cak i napolju pod satorom jer je toliko krizirao da se nije moglo slusat,planina je odzvanjala ood tih krika

ali zato kada je sve proslo a nije malo trajalo
samo sam mu rekao
ti sada vidji sto ces,ali ako opet cujem da si mu bio blizu a nedaj boze da si uzeo
idemo opet na zimovanje

p.s. sada sam mu kum,ozzenio se i ima dijete,ali sumljam da ce zaboraviti to divno zimovanje,samim tim se nece ni dopa sjetit u zivotu vise
 

Vuk_samotnjaK

nobody's puppet
22.07.2006
498
127
63
Fiji
balcan_smoke je napisao(la):
ok reko sebi
uzeo lance vezao ga gore nego zivotinju(vjerujte gore)
spavao sam cak i napolju pod satorom jer je toliko krizirao da se nije moglo slusat,planina je odzvanjala ood tih krika

ali zato kada je sve proslo a nije malo trajalo
samo sam mu rekao
ti sada vidji sto ces,ali ako opet cujem da si mu bio blizu a nedaj boze da si uzeo
idemo opet na zimovanje

p.s. sada sam mu kum,ozzenio se i ima dijete,ali sumljam da ce zaboraviti to divno zimovanje,samim tim se nece ni dopa sjetit u zivotu vise

Svaka čast! To je prijateljstvo!
Istina, postupio si malo drastično, ali ponekad drastična situacija iziskuje drastične postupke!
 

Vuk_samotnjaK

nobody's puppet
22.07.2006
498
127
63
Fiji
Bezze_Sa ... vjerujem da ti je teško, znam dosta ljudi koji su prolazili, a i još uvijek prolaze slične teške situacije. Ali koliko god da ti bude teško, nemoj se ponovno srediti jer će ti sav dosadašnji trud pasti u vodu. Samo si posvijesti kakva si osoba bio dok si bio na žutom, vjerujem da ti je to dovoljno dobar razlog da to više nikada ne ponoviš. Sada si čovjek, nemoj dopustiti da dop ponovno od tebe napravi životinju! Vjeruj u sebe!
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
kanehbosem je napisao(la):
@svima a posebno bezzi
IBOGAIN

Bezze, lave, ali si opet pa? Nema veze, nije bitno da li je čovjek pao, bitno je da ustane. Znan kako ti je, a i ti sam znaš kako to sve ide.
Nemoj opet po heptima tuć. Ako ti već treba neka "skidalica" pokušaj subutex. Manje truje, brže skida, bolje stabilizira, manje navlači; ali to ti je samo za na kratke staze.

Sritno lave, drž se. Nedaj demonu kojeg čovjek stvori iz maka da te porobi.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Znam na šta misliš. Moram sve ispričati, pa se izvinjavam na ovolikom postu, ali očigledno je neophodan.
Vidi, ja kad sam prvi put rekao da hoću da se liječim to je bilo u 8 mjesecu 2000 god. Tad sam otišao na C. Vrh (i sa istim ovdim sad doktorom pričao) i tražio da me prime u MST (Metadonska Supstituciona Terapija). On me odmah napade, da to ne može tek tako ovo-ono (iako sam mu ja prije toga sve ispričao (bio sa starom i ženom) koliko dugo, koliko mi dnevno treba i tako ta pitanja.... On je sve napisao tipa: "Dugogodišnji narkoman, ovisnik o heroinu, 03-05gr dnevno konz. I.V. itd itd) da bi ispod napisao Dg: F11.2 (višegodišnji ovisnik o heroinu) i lijekove, Voltaren, Bosaurin 2mg 3x1 i Trazem sat vremena pred spavanje 1tbl.
Ovakva terapija da pomogne nekome ko je navučen dnevno od 0,3-0,5gr heroina I.V.
Haj' otišao sam odatle vidio a i moji da bez štele nema šanse. A dok sam čekao lafo kod doktora, ovi koji su "primljeni na MST" samo prolaze i popiju svoju dozu i vozdra. Prolaze djeca maltene, neki koji kad sam ja u govnima bio do glave, oni nisu znali vuva sta je....
I da ne peglam.... kasnije nakon godinu-dvije, opet odem, on opet isto (bilo koji dr. ili doktorica, sve ista priča) Kao da hep daju iz svog džepa.... U meni samo je raslo tj. bujalo kad vidim šta meni priča i daje kao terapiju, a prolaze pored djeca i oni rega piju hep. (Mislim pokušavao sam ja samo da kažem, prvo sve moguće načine, znači ono sa tramalima i velikim kol. vuve te izolacija tipa vikendica udaljenosti 40km od SA. Sve pokušavao ali jednostavno takav sam, i nema šanse 3-ći dan da izdržim.... i tako sam zaključio da mi je hep jedino ostalo rješenje da probam.
Naravno nisam imao štele nikakve, morao sam po njihovim pravilima imati 2 neuspjela liječenja (bolnica (karanten) - detoksikacija (30 dana)) ili komuna. Naravno da sam prihvatio bolnicu odmah, samo što sam čekao 2 god. znači 2002 ovo vrijeme od prilike odem prvi put u bolnicu, karanten. Tu se davao hep s tim da svaki drugi dan skidaju po jednu tabletu. Tako da 12-ti dan nema više heptanonske terapije, ostatak do 30 dana kao trebao bi biti tu sve grupe folovi kao manja komuna ali mnogo bolji uslovi.....
Ja sam nakon 12-tog dana (dok je terapije bilo, ja sam i mogao biti tu... ono izolovan od svakoga) i nakon 12-tog dana ja pobjegnem u papučama.... naravno odmah nastavio dalje sa gudrom. Opet dosadjivao njima na Crnom Vrhu da bi me ponovo 2003-ce u bolnicu smjestili. Tad sam izdržao 10 dana (znači imao sam još dva dana po 5mg=1tbl. naveče) i opet sam se ispalio, i opet nastavio..... ope sam njima gore dosadjivao stalno (oni mi i nakon ta 2 liječenja opet pišu istu terapiju, voltaren, bosaurin 2mg itd itd (smiješno)... Sad sam imao 2 neuspjela liječenja i tražio da me prime na MST. Oni mi govore da ne može odmah nego nakon 3-5 mjeseci nakon izlaska iz bolnice (bukvalno to pravilo nigdje ne piše.... izmislili ga) Inače ovim svim se bavi tim od 4-5 doktora i toliko tehn...... znači sve vezano za narkomaniju i liječenje i sve...koga primaju, koga ne itd itd...
Tako da sam čekao nekih 5mjeseci da bi mi u sept. 2004 konačno primili na "održavanje" a naravno sve do tad sam se drogirao, samo tih nekoliko dana što sam bio u bolnici, znači 4 godine od kako sam se njima obratio za pomoć.... i bukvalno su mi rekli drogiraj se dok ne budeš primljen... (ne baš ovim rječima ali tako ispadne) Jednom sam belaj pravi napravio gore da su me iz GAMA sigurnosti onaj morao vezati, svašta im napričao, kako će letiti svi u zrak (u toj "kući" gdje se izdaje hep) zajedno samnom. To se desilo 19.08.2004 da bi 21.08.2004 zvali da dodjem i odmah popijem za taj dan terapiju, naravno uradio odmah test, gdje sam bio pozitivan na MOP (morphine tj. heroin) BZO i THC... počeo sam sa 8 tbl i pošto me nisu "pokrivale" meni su dizali dok ne dodje do stabilizacije, tj. prvi test negativan na MOP (od početka sam pozitivan na BZO (apaurine) i THC) i tako sam svaki drugi dan dizao po 1tbl. (Jer kao ne daju više) i u 2004 god. pred kraj ja sam bio na 24tbl. = 120mg. Tad je test pokazao (-) i rekao sam sebi prvo da je dovoljno, nema fakat kriza, i nema više gudre. Tu sam terapiju vukao čitavu 2005-tu godinu (znači svaki dan (tad nisam imao povlsticu, pošto sam znao nekad kad nekog vidim i srediti i gore test na heroin pozitivan, ali nisu mi kao nekima za kaznu skidali tbl. jer valjda nisam stalno bio (+), u par mjeseci jednom. A za povlasticu mora se biti čisti 6mjeseci to za vikend povlasticu a 10mjeseci za punu.
01.01.2006 sam počeo (na svoju incijativu naravno) smanjivati terapiju (24tbl. je ogroooomna doza) Toliko sam se zafurao (jer sam se dobro osjećao) da sam po 2tbl. sedmicno skidao. 17.03.2006 ja sam došao na 70mg=14tbl. Tad mi je taj isti dr. rekao da usporim malo, jer sam se zafurao pravo te da bi mogao napraviti recidiv, i poslušao sam ga) od tada pa do pred kraj 2006 ja sam smanjio samo 2tbl. (pio sam 60mg mjesecima) i super se osjećao, čak do skora sam konto smanjiti za još jednu. Tad se pojavio ovaj smrdljivi, okus sl. benzinu, ma nema takvog okusa. Haj što je ružan nego što ne djeluje isto kao onaj. A oni nam govore da je isto PLIVIN heptanon rok trajanja do 2010 (ovo su se svi skoro žalili) Ja na 60mg, pocetkom 2007, feb. odjednom počeo ujutro rano i naveče osjećati apst. krizu. Izbijanje vrućine, sad vruće (ko u paklu majke mi) sad hladno, nema spavanja, jedem skoro nista, (ne mogu, tjeraju me ko malo djete) jeze tolike da je to fuuuuj osjećaj, ono taman kao sad će početi bol....Prije sam išao oko 12:00 - 15:00 po terapiju, sve jedno kad ću jer ništa nisam loše osjećao, a sad 9:00 plafon i nakon 15-20 minuta počne "raditi" i do nekih 18:00 kad ponovo počinje sve ispočetka.... tako danima, da napomenem, ovo se ne desava samo meni, nego i većini drugih. U utorak sam otišao doktoru i digao mi je 1tbl. na 65mg, stanje isto. U cetvrtak (juce) drugi doktor (mislim odavno nije radio na C. V. obično je u bolnici) Uradio test, koji je pokazao samo THC i BZO naravno, i njemu pokazao sve, rekao mu.... on ne može da vjeruje, jedino logično rješenje je da sam uzimao heroin, na taj način se diže tolerancija i da bi bio regulara kao prije, morao bih onda dignuti i terapiju. Naravno nisam uzeo od 2004, na kraju krajeva radio test u utorak, i ponovi mi u cetvrtak opet (jer ima nekih koji nakon što urade test, odu i srede se, znaju da će za 3-4 dana izaći a njemu ponovo test za 14-15-dana) i odradio test i naravno isti... BZO i THC i ja mislim privi put (možda griješim, ali nisam čuo) dignuo mi je odmah za 2tbl. i obično kad pričaš bilo šta sa njima o bilo čemu, na tvoju jednu rječ njihovih 15, i bukvalno te uvjeri u nešto što nije tako (i kad izađeš, čudiš se kako te "obrlati" u sekundi).... sad je ovaj dr. Balić ostao bez teksta, i ja mu govorim kako, zbog čega, i krivo mi što dižem terapiju, jer sam planirao smanjivati, jer sam se extra osjecao...a on samo govorio :"Ovo prvi put vidim, ovo prvi put vidi.... jeste jeste klasična kriza... to je sve što je govorio" Od juče pijem 75mg.=15tbl. Juče sam popio, i dobio za danas (povlastica) jutros sam popio i tek sad kao osjetim manje....taman će se do ponedeljka akomulirati pa ću onda baš znati kakvo je stanje, ali imam poz. mišljenje, jer sad mi je već mnogo bolje (nije sad bajno, ali heptanon u potpunosti djeluje nakon 2-3 dana kad se akumulira u organizmu.

Ja se izvinjavam na ovolikom postu, ali morao sam da bi uvidjeli svi moju situaciju.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Ma svakako da bih probao i subutex, ne zagovaram ja heptanon. Ali trenutno ništa drugo ne mogu nabaviti..... da mogu ja bih odmah prešao sa hep-a na nešto drugo....
Samo kažem nemam gdje nabaviti...

Evo otvaram link, pročitaču sve fino (hvala na linku i željama) :)
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Ne znam, pročitao sam ovaj PDF doc. i čini mi se da je ovo ustvari kao sekta neka, i da liječenje sa tim "prahom" više ide psihički nego što ima efekta on sam. I imam osjećaj da umjesto tog praha, stave brašno - rez. isti bi bio.
Ne znam, ovo je moje prvo mišljenje, ne znam, možda griješim....

btw: dobio sam novu bocu (uhhhh olakšanja) plus da su mi digli 10mg (sad pijem 70mg i osjećam se malo bolje, ali kad sam dobio bocu, (nisam je otvorio i odmah "poletio" kao što sigurno svi i mislite) i eno je u frižideru...
Naravno, vuva me vadi iz mrtvih.....

Hvala Vam svima na savjetima, i podršci.....
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
Bezze_Sa je napisao(la):
btw: dobio sam novu bocu (uhhhh olakšanja) plus da su mi digli 10mg (sad pijem 70mg i osjećam se malo bolje, ali kad sam dobio bocu, (nisam je otvorio i odmah "poletio" kao što sigurno svi i mislite) i eno je u frižideru...
Naravno, vuva me vadi iz mrtvih.....

Nisan ni mislija care da si poletija na njih ka muva na ***** :icon_wink: .
Iz tvoje priče se vidi da ti je STALO do toga da odjebeš to smeće, i da imaš VOLJU za izguravanjen cilog procesa, za kojeg ZNAŠ da te čeka. I da neće tako brzo proć. Zato mislin da si već priša više od pola "puta" prema "gore".

Zato care drž'se; samo iston forcon naprid jer sve su patnje ka sjene; dolaze i odlaze, ali ima nešto šta ostane... Izboričeš ti to...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.