Hitno potrebna pomoc oko folije!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.993
34.357
2.598
Bijela boja ...skoro pa najbolji izbor,ali ipak nije.
Uglavnom bijela boja ,ili milar ..razlika je vrlo mala.
Mozemo mi i ovdije na groblju u miru o folijama :)
 
25.05.2016
233
194
43
Balkan Heart
pa hajde onda, imam te lezaljke koje su sive. cini se na oko da je veca refleksija zbog odsjaja koji bela mat nema. Ali jedan deo boksa mi je ofarban lesonit u mat belo, i vidim kako je on ljubicaste boje, dok siva nije cela, nego samo delovi... tako mi se cini da bela reflektuje sve. A to onda dodje kao cirada, a boja od svih belih ne moze biti bolja, mat bela na vodenoj bazi...
 

Prilozi

  • Box_Folija_0070.jpg
    Box_Folija_0070.jpg
    127,6 KB · Pregleda: 10
  • Box_Folija_0071.jpg
    Box_Folija_0071.jpg
    177 KB · Pregleda: 6

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.993
34.357
2.598
Siva nije dobra,ali mat bijela je do jaja,bolja je nego glos bijela haha..Mat bijela je u udzbenicima uzgoja od prvog do cetvrtog razreda :)
Ofarbaj u mat bijelu i ne treba ti folija..vjeruj mi .

evo kompa ovako...pa malo preleti pogledom :)
Mylar folija - refleksija 95%
Crno-bijela folija 85%
Bijela mat boja - 80%
Alu folija - 75%
 
25.05.2016
233
194
43
Balkan Heart
OK, ali mylar ce doci tek za 2 grow. Sad raste mala za probu, svaki cas treba da stignu semenke, a box ce kompletno biti zavrsen prekosutra, ostace samo dodaci cevi za ventilaciju, ali ce ventovi raditi. Nije u kuci pa buka nije problem, bitno da se ne cuje van prostorije. Uslove ce imati idealne, zato hocu i bez mylara idealno. Trenutno imam 100W full spec, 200W led reflektor 6500K, imam zivinu 125W 6500K koju budala ne koristim... Kupicu jos 100W full spec i 200 W 2700K, da ih menjam... Taman ce taj beli kasnije ici na vege boxic...a da ostane 400W led za 80x80x180
 
25.05.2016
233
194
43
Balkan Heart
Siva nije dobra,ali mat bijela je do jaja,bolja je nego sa glos bijela haha..Mat bijela je u udjbenicima uzgoja od prvog do cetvrtog razreda :)
Ofarbaj u mat bijelu i ne treba ti folija..vjeruj mi .

evo kompa ovako...pa malo preleti pogledom :)
Mylar folija - refleksija 95%
Crno-bijela folija 85%
Bijela mat boja - 80%
Alu folija - 75%
To sam vec pregledao odavno, i znam za to, zato me cudi sto mi neki ljudi govore sivo, a meni sve u glavi govori belo. Poslusacu kao i uvek sam sebe. Hvala na pomoci.
 
25.05.2016
233
194
43
Balkan Heart
OK, ustanovili smo da je mat belo mnogo bolje od lose sive. Ali da li je ta folija u belom bolja nego lesonit u belom, ili je to prakticno isto? Jer kad se lepo prefarba, meni se to cini isto.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
nije samo refleksija u pitanju. alu folija se ne koristi jer stvara hotspotove.
mjerilo kvalitetne reflektivne folije je da ima dobru refleksiju (90-100%) i sa 0% hotspova. Takodjer je bitno kako i gdje rasprsuje svjetlo.

ne pisi post za postom. imas opciju edit pa editiraj sve u 1 post.
ne citiraj ako odgovaras na post iznad.

ne kompliciraj. siva ne postoji u refleksiji. opcije su ti mat bijela i mylar. dok cekas ovo ili ono, stavi bilo sto. ovo za suncanje ce bit ok.
zivina lampa ti ne treba u uzgoju jer previse grije a pre malo daje.
 
25.05.2016
233
194
43
Balkan Heart
Zivinu iz tih razloga i ne koristim. Ali obzirom da znas kako izgledaju te lezaljke za plazu, da li je bolje da njih ofarbam ili lesonit? Meni je ipak logicnije njih, a da lesonit ostane samo na gornjem i donjem delu boksa... Mislim da je folija u belom bolja od lesonita u belom.

P.S. Prihvatam kritike i potrudicu se da ponovo prelistam pravila, nije na svakom forumu isto, a i nisam ih bas ljubitelj, sem par. A i kad pisem, drugacije razumete pa cu morati malo da smanjim i promenim konkteks :puuuh::

EDIT: Meni je za edit jako kratko vreme, ne mogu posle minut ma mislim vise da promenim, izadje mi greska.
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Nosim belo đez odelo. :D Ajde drugar ne kompliciraj. Farbaj lesonit, kakve mrtve lezaljke. Baci dvije ruke na lesonit i kreni growat.
:gled::razvaljen::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: -BäR-
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.