Hladnoća i drhtavica tijekom high-a

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Dakle ništa strašno međutim malo neugodno...
Ponekad me uhvati nalet hladnoče i zaista se teško ugrijati na brzinu pa makar i stajao blizu izvora topline. Osječaj je kao kad vam se diže temperatura i imate onu laganu groznicu, drhtanje. To je obično kad povučem malo više a traje do 15-ak minuta.
Imali netko slična iskustva? Dali je možda tlak u pitanju, šečer ili šta već?
Pišite slobodno, svaki savjet je dobrodošao:)
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Mene uhvati bas suprotno...bude mi strasno vruce i oznojim se cijeli...makar bio skoro gol na ovakvom vremenu vani... Ali prode brzo... :p
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Meni se javljala kad me ulje opralo, imao sam tu fazu da kad me opere osjetim prvo težinu u očima, to je prvi znak, onda moram leći i dobro se pokriti, ako još netko ima da se stisne uz mene, još bolje:hotpants: Uglavnom to traje 5 minuta, to treskanje i drhtanje, onda prođe i onda sam:popworm: Nije me primilo ima tjedan dana, oitkad sam na 3 x 0,3. Drhtanje bi me primalo kad bi maznuo 0,9 ili gram. Sad mi je opet vruće.
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
I meni se to nekad zna desiti... Ali nekad mi zna i biti vruce, a celo mi je ko pec.... Neznam sto se desava u tijelu, ali znam da hrana pomaze... Bilo kakva! A isto tako mi je pomogla i lagana setnja po kuci, gore-dole....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: chifnotech

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
955
1.439
163
Meni isto ko i tebi greengo . Vrlo moguce da nam je slabija cirkulacija ,ruke i stopala hladni dosta ... Prodje posle nekog vremena ..
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
To če se prije desiti ako recimo ne duvam par dana(mada se ne sječam kad je to bilo) pa me iznenadi jaki high, ili kad sa slabije sorte pređem na jaču i potentniju.
 

Nisam ja

Aktivan Član
09.11.2011
157
20
0
31
Hmm.. Meni znaju dolazit grcevi u nogama dok lezim,mislim nisu grcevi neznam kako da to opisem,ko da mi misici nekako.. Pocnu se trzat ili tako nesto slicno,nemogu to opisat,i to samo odjednom.. Mislim da je to od nekog jakog higha :)
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Ma uhvati i mene ponekad kad se fino razbijem.Rijetko,ali poznam osjećaj.Po ljetu se obučem a sad nahajcam peć pa se pridružim ćuki.Ne uzbuđujem se,hehe
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
36
0
40
meni je uvijek hladno kad sam uvjek napljugan :) ...ne šalim se...i meni isto zna doć drhtavica da mi se kosa naježi na glavi a kamo li tijelo....i onda si fino napravim kupku.....vruću da se dimi iz kade...a onda kad se ja bućnem nedimi se samo iz kade nego i iz mojih usta i prođe nekih par minutica dok mi nebude opet ok.....a možda nam je to i od slabe cirkulacije...ne vjerujem da mi je to od vutre :)
 

HighBadger

Aktivan Član
17.01.2011
205
75
28
30
I meni se to redovno desava! Skoro svaki put kad varim... Ali sam inace bas zimogrozljiva i skoro uvek mi je hladno...Ruke i stopala uvek hladni, nebitno koja je temperatura... Mada nije to nista strasno, ne smeta mi...Malo se treskam na trenutke i prodje i to je to... Posle samo uzivam u high feelingu... :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sweatMJ

Sensi*Jana

Aktivan Član
30.09.2010
223
106
43
51
Razlog preteranog osecaja hladnoce je nizak pritisak,koji je u principu i krivac za slabiju cirkulaciju.
Pomaze kafa ili bilo koji izvor kofeina, a pad secera osetimo kad ogladnimo :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sweatMJ

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
MEne je to znalo isto tako kad bi se preupljugo od nekog nepoznatog skanka - smrznuo bi se i bio u zimogroznom grču ali bi prošlo brzo.
Mislim da to ima veze sa šećerom i vrstom trave :D
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
upravo to što bozga kaže. mene je isto znala trest hladnoća kad bi se žestoko prenapušio (što bi obično rezultiralo povraćanjem i polusatnim ljuljanjem ispred školjke u dubokom transu...)
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz

Neznam ali meni je uvek toplo nikad hladno.
Moguce je da padne pritisak pa je od toga drhtavica i hladno. Secer kad ti padne prebledis i osecas vrtoglavicu tako je kod mene bilo ( rodjendanska zurka pivo trava cigare i lose bilo al cim sam pojeo dobro parce torte sve proslo )
A da nije neka alergija na THC ;)))
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
za alergiju na THC ili štogod slično još nisam nikad čuo pa nekako sumnjam u to (iako ne isključujem ni to jer nije potvrđeno da ne postoji)...
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Znači može ti biti više razloga pojave hladnoće i drhtavice, ovi koji su već nabrojani, lagani pad šećera ili krvnog tlaka.
A onda još imaš i povećano otpuštanje adrenalina u krvotok što za posljedicu ima smanjenje površinske cirkulacije.
Ili povećanje broja otkucaja srca pa ovisno o tom dolazi do povećanja "unutarnje" tjelesne temperature pa osjetila
registriraju naglu promjenu razlike između temperature tijela i okoline. U svakom slučaju tijelo skuži da nešto "nije u redu"
i aktivira svoje "obrambene mehanizme", međuostalim i osjećaj hladnoće i drhtavicu.

Problem s padom šećera jednostavno se riješi jedenjem nečeg slatkog ili jedenjem općenito prije pušenja. Uglavnom ne pušiti
na prazan želudac. Možda je najbolje malo voća nekog, jer kao fruktoza ima odličan utjecaj i na high.
Za pad krvnog tlaka baciti se u ležeči položaj i lagano odignuti noge.
Adrenalin i brže kucanje srca riješiti ono budističkim pristupom :icon_smile: neka quickie meditacija, smirivanje, oooom ... i sl. :p
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nerp

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
metalmaniac je napisao(la):
za alergiju na THC ili štogod slično još nisam nikad čuo pa nekako sumnjam u to (iako ne isključujem ni to jer nije potvrđeno da ne postoji)...
Imam jednog frenda koji je alergičan, čim potegne dim odmah počne kihati, nikad se nije napušio:vb_smash:
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Ovo mi se često dešava i još mi nije jasan točan uzrok osim što sam svaki put pošteno napljugan. Kod mene ta drhtavica bude toliko intenzivna da se userem da mi srce ne stane od silnog grčenja. I trajalo bi isto tako 15-ak minuta dok se pošteno ne ugrijem, obično nabacim što više deka na sebe u tim trenucima, i moram priznat da me pošteno izmori. Sinoć sam imao epizodu kao nikad prije, doslovno sam mislio da mi je došel kraj, najgore mi kaj si nisi u stanju pomoć kad drhtavica krene, uglavnom svakako neugodan osjećaj i ne daj Bože da se ponovi.
 
17.03.2014
170
133
43
Pre godinu dana zadnji post..Ali mislim da bih morao opisati moj slučaj, pa bi se odgovor na drhtanje mogao kriti negde između..Naime, meni je teško oštećen kompletan nervni sistem..znači: periferni, centralni i vegetativni, kao i mozak..Razlog je upala mozga koju su doktori otkrili 5 godina nakon početka bolesti, kad više nema nikakvog izlečenja, a pronašli su mi i živu u krvi, pa je dg; polineuropatija-toxična....Rezultat svega toga je stanje, u kojem konstantno drhtim, donji extremiteti smrznuti-i tu ništa ne pomaže..a gore kuva..odvratno...Po meni, to su nervi..i centralni i vegetativni, a periferni su posebna priča...To što ja osećam je užasno, neizdrživo i neobjašnjivo..mada kontam, da ti sprženi nervi emituju prema mozgu sve što inače mogu, i to istovremeno...Dakle...kada mi se malo pogorša stanje, počne drhtanje i hladnoća u nogama koja se ničim nemože dogrejati...Zato što je nervni sistem u pitanju..A kad sam prvi put povukao džoint, moj nervni sistem je explodirao i sve spomenuto je postalo 10 puta gore....Nedaj Bože ikom...kakva bre cirkulacija...