Hoćete li pasti na HDZ-ov spin o dekriminalizaiji droga?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

zorg555

Aktivan Član
20.08.2008
69
1
8
43
Hoćete li glasati HDZ-ovsku lopovsku gamad koja naglo mijenja mišljenje zbog straha od gubitka vlasti?

http://www.index.hr/vijesti/clanak/...licina-opijata-za-osobnu-upotrebu/519404.aspx

Sijetit se samo ovog plakata:

0119007.4.jpg



I ovog HDZ-ovskog stava:

http://www.vecernji.hr/vijesti/hdz-saboru-droga-je-droga-ona-je-zlo-clanak-60519
Droga je droga i ona je zlo!



Droga je droga i ona je zlo - poručivali su zborno HDZ-ovi zastupnici u raspravi o izmjenama Zakona o suzbijanju zloporabe opojnih droga dok je Ingrid Antičević Marinović (SDP) zavapila jer na taj način "osuđujemo naše mlade da rade na crno, a troše na bijelo".
SDP-ovi zastupnici ponovno su se založili za dekriminalizaciju lakih droga ističući kako se u Europi, za razliku od Hrvatske, rasprave vode za legalizaciju droga u smislu smanjenja kriminala.
Hadezeovac Boris Kunst uzvratio je ironično upitavši zastupnike SDP-a hoće li zatražiti poticaje iz proračuna za uzgoj marihuane jer je to vrlo profitabilno?
Šime Lučin iz SDP-a poručio je kako nije za legalizaciju droga, ali jest za dekriminalizaciju lakih droga.
- Pušenje jointa nije put u ovisnost. U Hrvatskoj je 150 tisuća osoba priznalo da je pušilo 'travu'- kaže Lučin i tvrdi da sve droge nisu iste.
Kunst ga je upitao znači li njegovo zalaganje za dekriminalizaciju droge te stalno naglašavanje da se teže riješiti ovisnosti o duhanu nego o marihuani, da ga ne bi smetalo pušenje "trave" i u saborskom kafiću.
Na to je oštro reagirao Lučin uzvrativši kako nije siguran da hrvatskim građanima ne bi bilo draže da se u Saboru puši marihuana s obzirom na Kunstovu raspravu.
Marijana Petir (HSS) naglasila je kako je prioritet obračunati se s onima koji zadovoljno trljaju ruke nad svežnjevima krvavih novčanica.
Predloženim izmjenama da se izraz "opojna droga" mijenja u "droga" te da Ministarstvo zdravstva preuzme nadležnost nad kontrolom prometa svih tvari koje se mogu uporabiti za izradu droga jer je dosad sustav kontrole podijeljen između Ministarstava zdravstva i gospodarstva te Ureda za suzbijanje zloporabe opojnih droga.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.595
2.598
Trebaju glasova pa posežu za nama sada...banda lopovska,a sa druge strane bi bilo dobro da se donese taj zakon jer je ovo stvarno glupost da te 'tenfaju' za pljugu jednu........ajd' dobro, 5-6 teglica :)
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.087
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
ima i drugih koji su to predlagali i prije njih nek sami zasebe glasaju i nek si sami puse ....
 

AndrijaJ

Aktivan Član
19.06.2010
172
124
0
46
Dekriminalizacija se mora desiti kad tad bez obzira na stranku na vlasti, iako mislim da je vecina naroda bar u Hrvatskoj po pitanju marihuane jos uvijek "malo zaostala" sto zbog utjecaja medija, sto zbog nedostatka razmisljanja svojom glavom.
Cak i kod nekih stalnih korisnika prisutno je misljenje sta ce mi djeca pusit marihuanu (LOL), na sto postavim pitanje pa dobro jel tebe trenutna nemogucnost kupovine na kiosku sprjecila da pusis, pa nije ali ovako bi im bilo lako dostupno..... i sto sad reci takvim ljudima?
Milsim da ce dekriminalizacija doci na red bez obzira na stranku, a ovo su samo reklame koje se vec svi do sad znamo koriste jedino u svrhu dobivanja izbora....
Predizborna obecanja, ljeljenje plakata, razni slogani jednaka su izdavanju ceka bez pokrica, samo sto za neispunjavanje tih obecanja nema ni zatvorskih ni ikakvih kazni dok za ovo drugo ima .....
 

aost100

Aktivan Član
15.03.2010
111
8
0
35
ako se dekriminalizira ne znaci da ces moci kupiti na kiosku :) tele jedno, nego kad te uhvate ces platit i nikom nista.DE-KRIM pozdrav braćo
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Po mojem dekriminalizacija znači: Dopuštena količina vutre kod sebe + biljka-dvije za uzgoj doma za vlastite potrebe! Što znači da te niti kazneno niti prekršajno neće goniti... A ne da platiš kaznu!!
 

Krejzy

Aktivan Član
22.02.2010
327
25
0
33
Samo se ne radi o tome sto to nama pojedincima znaci vec o tome sto ce oni izglasat, a sad sto god izglasaju, a da je barem korak prema prihvacanju cinjenice da je to laka, a ne teska droga, je dobro.
 

pc.grower

Aktivan Član
15.10.2010
87
4
0
34
krejzy dobro rečeno... ma da se počinje pričat o tome-- to je već odlična stvar (mislin pozitivne stvari o marihuani) jer triba prominit svjest građana
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Ne bih glasao za HDZ pa sve da mi dopuste imati plantažu trave ispred kuce ... gamad lopovska
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
UUUU POTICAJ ZA UZGOJ,,, mmmm :trljam ruke: :icon_lol:

a u svakom slučaju ni u krajnjem ludilu nebih glasao za HDZ, nikad u životu nisam glasao, a pogotovo ne za HDZ... sve je to gamad lopovska upravo kako kaže he-man!

državu nam vode lopovi i mafijaši,... naravno da nedaju dekriminalizaciju ili legalizaciju kada imaju velike koristi od toga putem crnog tržišta, pa nismo mi glupi da to ne shvaćamo... trebaju naše glasove i zato nam se obraćaju preko medija... ovaj plakat naprimjer,... to sve govori, 150 000 ljudi je priznalo da puše travu, ee sad, oni su tu vidjeli priliku za skupljanje glasova, i sad misle da će im to proći, i kada pobijede na izborima, onda će se pravit grbavi kad netko pita "A GDJE JE TA OBEĆANA LEGALIZACIJA ILI DEKRIMINALIZACIJA"

fuj... growam i dalje i dalje mi puca qrac... duvnem im u sabor i u njihovu vladu!
 

Krejzy

Aktivan Član
22.02.2010
327
25
0
33
Corey Taylor ft Apocalyptica - I'm not Jesus... odlicna stvar btw

Dodatak: Razumno je predpostaviti da je vecina njihovih akcija pred izbore usmjerena skupljanju glasova ali ipak treba imati neki uvid u njihova razmatranja i prijedloge koji ce bit izglasani ( ili nece ).
 

AndrijaJ

Aktivan Član
19.06.2010
172
124
0
46
aost100 je napisao(la):
ako se dekriminalizira ne znaci da ces moci kupiti na kiosku :) tele jedno, nego kad te uhvate ces platit i nikom nista.DE-KRIM pozdrav braćo

a cuj bit ce da sam preskocio jedan dio teksta, pa je mozda ispalo dekrim = kiosk.... ..... :)
uglavnom htio sam reci da ako je kod korisnika marihuane usadjeno ono da to mora biti zabranjeno jer kazu da steti, taj nije daleko od toga da je i protiv dekrimilaziacije... Jer npr. tko ce mu djecu stiti od te droge..... ovako si mozda misli pa neka ga zatvore malo pa nece vise.... a sto tek onda neupuceni misle :(

A zatvaranja zbog jednog jointa jednaka su ispiranju mozga u danasnje vrijeme, imam jedan friski primjer gdje su lika copili prvo sa jointom, pa nakon tjedan dana u autu, te su ga zatvorili preko noci, stavili u celiju sa dobrano alkoholiziranim likovima, kad su saznali da je tu zbog jednog jointa komunikacija je prestala s njihove strane, gledali su ga ko da je zaklao svoju obitelj.....
Uglavnom nakon tog dogadjaja lik se prebacio na alkohol pa skoro na dnevnoj bazi posto mu se marihuana zbog toga zgadila (a pusio je cca. max. 10 jointova u drustvu na mjesec) ........ uh, u kakvu propast nas drustvo tjera novac, varanje, alkohol ....
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
fuj... growam i dalje i dalje mi puca qrac... duvnem im u sabor i u njihovu vladu!

Blago tebi pa imaš mogućnosti growati... Neki nismo te sreće. A ja kupujem smeće na ulici! Nema jednog poštenog "dilera" koji ima donekle ok vutru.
 

Crazy Smoke

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
18.05.2010
524
5.144
233
mislim da svatko ima mogućnosti growat..nisam je ni ja imao pa sam se potrudio,uštedio novaca,prikupio znanja i krenio s onim što me najviše zanima a to je ovaj prekrasan hobi,ustvari to je veće od hobija,to je ljubav :D a što se tiče HDZ-a i njihovih smicalica i prodavanja magle naivnom narodu poput nas,nemam nista za reci osim da nikad nisam glasao nit cu glasat..gamad lopovska
 
11.10.2010
6
0
0
39
Naravno da necu,hdz jedino u cemu je dobar je u obmani i laganju naroda.Ovo je jos jedan predizborni trik,članovi te stranke su jedni od najzatucanijih ljudi u Hrvatskoj.Narod je glup ako ce vjerovat ljudima koji nas lazu vec 20 godina i mazu nam oci.Svoje stavove o legalizaciji lakih droga ili dekrimnalizaciji,članovi te stranke davno su pokazali pri raspravama u saboru.Gdje su pokazali da imaju srednjevjekovna stajalista i informacije o lakim drogama,i sumljam da se ista tu promjenilo..
 

Krejzy

Aktivan Član
22.02.2010
327
25
0
33
ajci je napisao(la):
Naravno da necu,hdz jedino u cemu je dobar je u obmani i laganju naroda.Ovo je jos jedan predizborni trik,članovi te stranke su jedni od najzatucanijih ljudi u Hrvatskoj.Narod je glup ako ce vjerovat ljudima koji nas lazu vec 20 godina i mazu nam oci.Svoje stavove o legalizaciji lakih droga ili dekrimnalizaciji,članovi te stranke davno su pokazali pri raspravama u saboru.Gdje su pokazali da imaju srednjevjekovna stajalista i informacije o lakim drogama,i sumljam da se ista tu promjenilo..

Kao i ostale stranke u RH i oni su puni govna. A jedine prave promjene ce ustupiti ukoliko zaglibe toliko da ce se tako financijski probat izvuc iz govana ili ako iz nekog razloga odumre ili bude smijenjena cijela ta stara postava u saboru koja je prakticki aktualna od Tuđmana i s njima i taj zaostali mentalitet koji nema veze s konzervatizmom ili bilo cim za sto se zalazu njihove stranke jer im je krajnji cilj uvijek i jedino da budu ponovno izabrani. Jos uvijek smo u tom post-domovinskom ratu i drzava nam je relativno mlada ali nadajmo se barem da ce nasa djeca moci zivjeti u drzavi u kojoj vlast brine o zemlji, a ne samo o svojoj guzici.
 

extranoize

Aktivan Član
04.01.2008
255
22
0
35
Ostaje nam nepoznato pokušava li HDZ ovakvim najavama već sada, gotovo godinu dana prije mogućih izbora, privući mlađi i liberalniji dio glasačkog tijela.
stoka licemjerna prevrtljiva, mamu bi slagali, a kamoli nas hašomane :icon_lol:
 

pav1337o

Aktivan Član
14.09.2009
91
16
0
41
Tek kad političari shvate da ne dolaze na VLAST, već da dolaze služiti nama koji ih plaćamo, će se nešto pokrenuti u ovoj ili bolje rečeno, ovim državama. Kod njih još uvijek vlada mentalitet srednjeg vijeka. "Aha, sad sam ja na VLASTI i sad vladam kak mi se sprdne". Nažalost, to će se ponavljati sve dok NAROD ne shvati da Vlada ne VLADA, već da SLUŽI. Najbolji primjer u zadnje vrijeme je prosvjed taxista. Naime, po zakonu je zabranjeno, LOL toliko o demokraciji, prosvjedovati na Markovom trgu u Zagrebu (za one koji nisu iz Hrvatske: na Markovom trgu je Sabor, Vlada i to, jel..), ali se smije prosvjedovati bilo gdje drugdje. Npr, na Golom Otoku - tamo gdje te nitko ne čuje. E, taxisti, iako su popušili i nisu uspjeli sa svojim prosvjedom, su došli na Markov trg i prosvjedovali. Jer, nema te sile koja će maknut 300 auta. Ni suzavac ni metci :)
Kad narod shvati da ako nas dođe dovoljno puno, nema te vojske, policije i bogzna kojeg još represivnog aparata koji će nas potjerat s mjesta gdje se tobože ne smije prosvjedovat. Pitaj francuze gdje se ne smije prosvjedovat. HAHAH! Pa na šta im liče ulice lyona i marseilla to je strava.

Odlazim u offtopic: Ono što sam htio reći je da će nas raznorazne Vlade jebavat u mozak sve dok MI ne shvatimo da ih možemo mijenjati prije vremena.

A što se ovog spina tiče, neću glasat za HDZ taman da mi daju da plantažu imam iza kuće. Dobro je to He-Man napisao. Al glasat se mora, da ne bi naši glasovi otišli kud ne treba. Moj pokojni deda je "glasao" za HDZ i još mu je poštom došla zahvalnica.. "hvala vam na podršci ovo ono..." A čovjek pokojan već neko vrijeme.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.