Hobi - Kampiranje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
ima li netko sa takvim hobiem gdje ide u prirodu po nekoliko dana kampirati.
ili cak duze.
pisite o iskustvima, materijalima, orudjima, odjecom, hrani i slicnim.
ako znate koji duchan gdje prodaje opremu na balkanu spomenite ovdje.
ja sam pocetnik i znam da je najzabavnije ucit iz svog iskustva ali opet, da bi se sprijecile mozda fatalne greske :icon_lol: da cujemo kakav savijet.

za obucu meni se najvise svida vojnicka oprema. posebno naprtnjaca, hlače i šatorska krila. ako vas ista od toga zanima eto ima jedan decko u zagrebu od kojeg ja nabavljam.
www.armyshopasgard.co.cc

od opreme zanima me zna li itko gdje nabavit magneziski upaljac vatre?
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Bas lepa tema...da se pricati o njoj...
Kampovao sam s ortacima pored reka,na planinama,sve ukupno 7 kampovanja...obicno je po 3-4 dana,a desilo se na planini jednom 9dana...extra je bilo...puno alkohola(ja nisam pio) marihuane,4 devojaka i 3 muskih...
Poneli smo vrece za spavanje i jedan mali sator...Naravno vatrica je gorela celu noc...bas je bilo lepo...opustajuce...malo privatnosti,bez puno ljudi,beg od dosade...
Nosili smo rostiljskog mesa,kobasica,cevapa,pljeka...Pivo je bilo Lowenbrou,Jelen i tuborg...bilo je i par litra smirnof votke...puno papirnatih maramica :)...
Nosili smo i febricet,kafetin i anbol u slucaju bolesti...Jer se desavalo da ortaka boli vugla pa zato...
Inace nikad nije bilo nezgoda...odlicno provedeno vreme...planiram opet za dvadesetak dana...
 

loobi

Aktivan Član
14.09.2005
132
5
18
Bugi hvala za sajt, ima zanimljivih stvari, a i cijena im nije velika...
Ja inace idem cesto kampirati, i uzivam u tome, s vremenom sve vise i vise...
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Prekul je ali nažalost rijetko se bavim time uglavnom samo za prvi maj ali mogli bi sad preko ljeta sigurno par puta u šume neke
 

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
hehe drago mi je vidit ljude koje to zanima...
i slobodno se raspisite o nekim zanimljivm stvarima vezane za to...dajte linkove itd. jer na netu vecinom nalazim na iste detalje koji vise i nisu tako zanimljivi i vazni.

meni je upala u oko jedna metoda za skupljat vodu, zavezat kesicu na kraj grane drveta i to je to.
kondezacija vlage i para i kisnice "sklizne" sa grane u kesicu i ostane preko 1L ciste pitke vode.

inace za kampiranja uvijek mi je drago imat rijeku/izvor u blizini ili barem nekoliko sati hoda udaljeno i vec je cila situacija puno sigurnija.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Đorđe Logić

loobi

Aktivan Član
14.09.2005
132
5
18
sto jes jes, voda je voda...
aj ak nadjem linkove postacu ih, imao sam zanimljivih stvari a i cini mi se da sam cak imao neke prirucnike u PDF-u, al sad sam kratak sa vermenom
 

pecko88

Aktivan Član
26.04.2008
235
4
18
45
Sutra u 9:00 AM idem na jedno malo vestack jezerce..:icon_mrgreen:
POstacu neku sliku...

Pozdrav...:ludaci_lol:
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Bugi je napisao(la):
hehe drago mi je vidit ljude koje to zanima...
i slobodno se raspisite o nekim zanimljivm stvarima vezane za to...dajte linkove itd. jer na netu vecinom nalazim na iste detalje koji vise i nisu tako zanimljivi i vazni.

meni je upala u oko jedna metoda za skupljat vodu, zavezat kesicu na kraj grane drveta i to je to.
kondezacija vlage i para i kisnice "sklizne" sa grane u kesicu i ostane preko 1L ciste pitke vode.

inace za kampiranja uvijek mi je drago imat rijeku/izvor u blizini ili barem nekoliko sati hoda udaljeno i vec je cila situacija puno sigurnija.

Cek bre...jel prezivljavanje ilim kampovanje sa vec ponetim sredstvima,hranom i sve ostalo?
 

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
pa cuj, ja sve to smatram kampiranjem,
a ima ljudi koji se vole i po mjesec dana odmoriti u sumi, pogotovo koji imaju svoje "vikendice" po sumama, a za to ipak treba poznavat prirodu.
meni nije toliko puno napeto, nekad mi je dosta jedan dan cak da udahnem svjeze misli. al namjeravam sada malo duze kad sredim godisnji.
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Znamo Bamboo,ali ovde bi trebali pisati o onome sto smo prosli,ako ima gresaka da upozorimo druge itt...Inace hvala svejedno...
 

ROX

Aktivan Član
21.11.2006
342
18
0
36
Kampriali smo par puta u sumama u na rubovima grada, par puta kod renda na selu uz potok (da bar imam slike, ko iz crtica izgleda, predivno), i najveci pothvat, 3 dana na 1000 metara na Kleku, skoro pa sami.

Sto se opreme tice, ovisi kako mislis kampirat. Ak mislis po ljeti na normalnim nadmorskim visinama netreba ti nis preskupa oprema. Bit ce dovoljan kineski sator za kojih 200kn, tek tolko da imas krov nad glavom. Vrecu ja imam od McKinley-a za 300kn, isto ljetnu. Ovo mi je bilo uglavnom dovoljno, al na Kleku sam se gadno opekao, u smislu da sam se smrznuo po noci. Sama vreca je bila ok, al hladnoca je iz zemlje prolazila kroz sator i vrecu i uzasno mi je bilo zima na mjestima s kojima sam bio u kontaktu s podom. Dobro da su nam i satori jeftini izdrzali pod naletima bure na 1000 metara :D

Intersport ima solidne zalihe raznovrsnog kemping materijala - satori, vrece, backpackovi, termosice, plamenici....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Đorđe Logić
17.10.2006
1
3
1
pozdravi svima, bio sam na na kampiranju po tri dana u Punta skali i na Viru (zadarsko područje) na mjestima potpune divljine ali opet pola sata šetnje do urbanih područja (navedenih mjesta) sa ekipom... kampiranje, sunčanje, vatra, ples, muzika, klopa na lovački... predivno, nije trebalo ići u Tunis ili Dubai da bi se osjetila čarolija ljeta, mora, prirode, sve čisto i osvježavajuće mirisno... za opustiti se i zabaviti se... navečer bi skoknuli koji put do Petrčana na parti, bilo je tada dosta i Engleza i stranaca, bili su oni poplularni partiji hause, funnky, pa čak i afričko kubanski ritam... upoznao sam jednu crvenokosu Škotkinju, razgovarao s njom jednu uru, a poslije nisam više vidio... bila je brrr... poslije sam sa ekipom bio sa nekim Bosancima pa smo se dobro našalili... malo su popadali u vodu "slučajno"... te večeri sam upoznao 3 lika koji se isto zovu i prezivaju (jedan sa Vira, a druga dva ne znam) ; Goran Vitanović, i 4 cure koje se zovu istim i neobičnim imenom : Tempti ; ujutro u 5 uri, u blizini i na brodu sa muzikom bilo je kao zamrzavanje idile, čista ugodna energija i svi rasploloženi za ples i pozdrav suncu... pozdravljam i Shanty ako ovo ikad bude čitala (sjeti se skoka sa vrha t-kružokoka na jarbolu)! E kako paše ujutro dobra i mirisna juha... haaaha

Ej trebate otići na kampiranje na otok Molat, na strani koja gleda u smjeru Dugoga otoka, tamo gdje je nenastanjeni dio, di je bila bivša vojna baza, tamo sada divle ovce, koze i mufloni samo jurcaju.. priroda netaknuta... mnogo zelenila... možeš napraviti žurku i furku da nikoga ne uznemiravaš miljama... pozdravi..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Đorđe Logić
17.10.2006
1
3
1
Ej trebate otići na kampiranje na otok Molat, na strani koja gleda u smjeru Dugoga otoka, tamo gdje je nenastanjeni dio, di je bila bivša vojna baza, tamo sada divle ovce, koze i mufloni samo jurcaju.. priroda netaknuta... mnogo zelenila... možeš napraviti žurku i furku da nikoga ne uznemiravaš miljama... pozdravi..
 

extranoize

Aktivan Član
04.01.2008
255
22
0
35
zanima me nešto...
jel ja mogu doć sa šatorom bilo gdje u prirodi? jel svugdje dozvoljeno kampiranje?
mislim da mi nebi uletio neki rendžer ili krivolovac ili aktivist greenpeace-a...
 

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
evo nakon 1 godine, imam dosta (jeftine) opreme, i tek nekoliko kampiranja iza sebe.

namjeravam posjetiti taj otok Molat, izvrsno izgleda sa google eartha. otoci su prva liga.

osjecaj kada nema svijetla ni zive duse kilometrima daleko od tebe (osim ljudi koji kampiraju sa tebom) je zbilja poseban. tek tako se zaboravi na posao/probleme/buke i vibracije.

vutra kao uvijek, nezamjenjiv začin.
 

Muskolo

Aktivan Član
17.01.2014
116
365
63
31
Evo mog rasta kampa :D gdje bezim sa ekipom od civilizacije kako vam se cini :D

104072191020475925212072.jpg


105273371020465793538786.jpg