Homebox 60x60,HPS 250...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
07.04.2011
28
18
0
47
Pozdrav svima

Evo prvi odgoj je gotov. Morala sam se ostavit foruma i posvetit se kako treba mojim dvjema Top44 posto citajuci svasta nisam vise znala ni sta da radim.

Dobila sam homebox 60x60, transformator za hps250, lampu, extraktor i cak i jedan ventilator. Gnojiva: A+B B'cuzz, Stimulator korijena pa stimulator cvjetova, Booster Top44 i PK13-14. Dobijem i ove dvije biljke koje su valjda bila u 2 sedmici cvijetanja pa reko da probam :)

Dosta me bunio taj Co2 i PK13-14 i kako treba dobro! pazit sa omjerima gnojiva pa me to malo destabiliziralo. Odlucila sam da zaboravim na co2 i PK13-14. Jos jednu sramotnu stvar sam radila prvu sedmicu i to me malo zeznulo al dobro je, skontala sam da na litar ide npr 2ml gnojiva a na 4l (sto je i logicno!) ide 8ml! Ja sam to u pocetku litar po litar sipala 4l i mjere su bile za po litar! Sama sam se svojoj gluposti smijala kad sam skontala sta radim. Jedan dan biljke se potpuno sasusile posto sam se uplasila da cu previse da ih zaljevam i da cu to da radim svakih 10 dana kad bas dobro ozedni. Jadnice, 4. dan kad nisu umrle!
Ako uspijem da provalim kako se postaju slike ovde :crash: stavit cu koju....
 
07.04.2011
28
18
0
47
Htjela sam ja da to bude onaj hydro sistem koji je mr green onako lijepo objasnio ali prilika je bila takva da krenem sa zemljom. Presadila sam ih u nove saksije s tim sto sam na dno stavila one glinene klikere. Smetalo mi je sto u dobivenim saksijama nije bilo tih klikera pa me bolilo sto znam da korjenje pliva u vodi 2 dana. Naime, kako se moze vidit mozda na ovim slikama, saksije sam stavila u ovu plasticnu kadicu i onda tu sipala mjesavinu vode i ostalih zajebancija. 4l svaka 3-4 dana. Kupila sam i kapi za odredjivanje Ph i Ph down posto nam je ovde Ph 8. Svaki put ga spustim na oko 5.5 prije pravljenja supe.
Gnojiva su za coco, valjda to nije tolko strasno. Pratila sam tabelu i davala hranu A i B, booster za cvjetove i booster Top44. Dan 12 sati. Ventilator i extraktor 24 sata. Prestala sam da zavirujem u box svakih par sati! I obavezno pri svakom zaljevanju mjenjala polozaj saksija tako da svaka strana ima dosta svjetla. Kad su neki listovi postajali preveliki, skidala sam ih iako su mi neki savjetovali suprotno. Cvjetovi su poceli izlazit na sve strane i nisam htjela da budu sakriveni.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Opaki planovi hehe :eyebrows:
Samo ti šibaj sa zemljom za početak,ima nas tu dosta koji radimo tako,pa pomoći i savjeta neće pofaliti. Za hydro se još malo informiraj i skupi iskustva sa zemljom. Možda,ako nije financijski problem,da promjeniš gnojiva,jer mislim da su ti ova nezgodna za doziranje (čitaj slabija).
Listove je ok skidati,ali nemoj pretjerati i gledaj da to ne radiš pre često,jer to je velik stres za biljku + ako pretjeraš sa trimanjem,zaostat će u razvoju jer neće bit u stanju obavljati fotosintezu.
I još nešto...nemoj ih mučit da onako obješene budu :eek:hno:
:watchplant::thumb::wave:
 
07.04.2011
28
18
0
47
Hvala prijatelju. I mislila sam nastavit sa zemljom jer mi to ipak izgleda jednostavnije sad kad sam se malo ispraksala. Uzela sam vec sve za hydro al neka zemlje jos koji urod :) Listove skidam bas kad su mnogo veci od ostalih i ako prave veliku "hladovinu". Evo jos koja slikica kako su odrastale :) :


Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
Jedina stvar koja me mucila su ove tackice po listovima. Bijele, sivkaste i zute. Pocele su odozdo od ovih manjih listova i do berbe su se rasirile skoro po cijelim biljkama pa ako neko zna da me ispravi gdje sam pogrijesila izvolte :) Ne pricam o kristalicima oko hedova! :)

Uploaded with ImageShack.us
 
07.04.2011
28
18
0
47
Etoooo :)

Sve ove male listice na kojima je ostalo malo kristalica i par bas sitnih hedica sam isto osusila i ostavila za nedajboze :) Susila sam ih u zatvorenom boxu, dole sam stavila ventilator da polako duva i extraktor sam ostavila upaljen. Svijetlo naravno ugaseno. Sedmicu dana poslije (danas :)) sam izvagala 80g :))) Naravno da sam, vec prije nego sam je posjekla, povremeno degustirala :) da vidim jel duvljivo :) i mogu vam rec da smo se svi slozili da sam napravila dvije ubice :) I onako divljacki susene na grijalici su bile top a sada pogotovo :) Vec sam nesto i podjelela pa mogu rec da su mi evo ove dvije biljke u roku od 2 mjeseca dale sigurno 90gr. Za prvu berbu sam prezadovoljna (sem ovog problema s tackicama) i iduci put (vjerovatno iduci vikend) ponavljam ciklus al sa 9 biljki. Jos neznam koje cu ubacit pa i to ako imate kakav savjet slobodno pisite.
 
07.04.2011
28
18
0
47
Zaboravih spomenut da zadnju sedmicu zaljevanja nisam stavljala nikakvo gnojivo. Samo Ph 5,5 voda i to je to.
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Eto, šta da ti kažem :thumb: a na početku si rekla kako nemaš ruku za bilje. :icon_biggrin:
Znači sve se može kad se hoće. :costumed-smiley-027
Odlično odrađeno :icon_wink: +rep :sun2:
 
07.04.2011
28
18
0
47
:) Hvala. Moram rec i da mi je forum bio od veeelike pomoci. Prvo sam se naoruzala informacijama i uz puno ljubavi privela ovu pricu kraju. Hvala jos jednom :)
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
Jako lijepo, ali uistinu jako jakoo lijepo ....:clap::clap::clap:

Čestitam i rep + od mene također, uživaj :wave::spliff:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.