Homemade cooltube by gens

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
ona aluminijska kad je priklopiš na jači ventilator stvara finuuu buku

postoji takodje neka plasticirana iz vlakana ali je mnogo skupa- na kraju sam je morao uzeti
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Puno bolje izglede da zataji ima sama lampa nego ventilator (tehnicki gledano) a dala bi se jednostavno izvesti neka termicka zastita dodavanjem jednog termoprekidaca u seriju sa samom lampom (onako kao sto malo bolji balasti imaju)...

A i bez ventilatora mislim da se nebi trebalo nista zapaliti, samo bi postalo vruce u boxu :) Reflektor na sebi nebi smio imati zapaljivih materijala... (osim ako nije PVC crijevo umjesto Al)
 
26.07.2007
3
0
0
53
Hm, term. prekidac bi valjda pomogao, ali je najsigurnije ne koristiti zapaljivi materijal za odvodne cijevi za cooltube. Onda iako se nesto desi ventilatoru.. jebi ga... :)
 

Purica

Aktivan Član
23.02.2010
154
14
18
Malo san diga temu iz mrtvih da ne otvaram novu bzvz , pronaša san za kupit vatrostalne okrugle cijevi dimenzija: imaju ih u fi 100mm, 110mm 130mm i duljine 300 i 400mm.Za hladjenje hpsa 250W pretpostavljam da bi bila dovoljna ova najmanja fi 100 X 300mm , tu bi stavia 2 pc venta 8cm gdje bi mi jedan vuka svjezi zvrak koji dolazi van boxa druga ga izbaciva van boxa, sad me zanima duljina cijevi 300 ili 400mm , sa 400mm pretpostavljam da bi mi svjetlost bila bolje rasporedjena kako je veci reflektor , dimentzije boxa su 55X55X72 , ako ima ko koji savjet koji i kakav vent stavit jer mi je svaki stupanj dolje bitan kako je box jako nizak.
 

Purica

Aktivan Član
23.02.2010
154
14
18
Vanzemaljac je napisao(la):
odi na eBay i trazi" Pyrex Corning Bake a Round "ili"hurricane shade".
Sa postarinom uglavnom izadje jeftinije od 300kn.

Da , pratim jednu auckiju vec par dana i kupia sam ga na kraju za 10$, neznam još koliko ce me izac poštarina , svejedno thx , cijev je dimenzija dužina 35.5cm , fi 9.5cm , taman koliko mi treba za 250cu :)
 

Purica

Aktivan Član
23.02.2010
154
14
18
Evo mene opet ništa nemogu bez vas :D , stiga ovaj pyrex za manje od 30€ , i sad se mislim kako to postavit sve , standardno bi bilo pretpostavljam ovako filter--->ventilator--->cooltube--->exhaust , za ovakvu opciju bi treba pretpostavljam dosta jak ventilator koji je vjerovatno ujedni i preglasan.

druga bi opcija bila: 2pc venta 8cm koja hlade cooltube s time da bi kroz jedan vent ulazia friski zrak a kroz drugi vent ga izbaciva van boxa , a izlaznu ventilaciju bi sa nekim slabijim ventom izbaciva van boxa a crijevo bi islo kroz rupu u zidu sobe na polje van.Sad me zanima taj zrak sta bi izlazia vani bez filtera koliko bi se taj miris moga potencialno osjecat dalje , pretpostavljam da bi to bilo malo rizicno s obzirom da je to stambena zgrada u pitanju a u boxu bi bilo 4 biljke pa neznam koliki bi miris mogle proizvest s obzirom da nece bit puno velike.


Znam da je jos bilo negdje na forumu link za izračun snage venta ovisno o dimenzijama boxa, tako nesto je bilo i za veličinu filtera , pa ako netko ima taj link zahvaljujem mu puno!Hvala
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Treba ti dobar vent za filter,jako dobar,da ima dobar protok zraka i mislim još važnije dobar pritisak zraka,da ne vrti u prazno pred filterom.ja ga nazivam "turbinski" jer tako i izgleda,zapravo je centrifugalni.No malo i košta,od 50-60€ pa na dalje(okvirno).
Šta se tiče smrada,zafrkano je u zgradi.4 biljke možda neče mirisati previše,ali onaj ko zna kako biljka miriše i osjeti malo,znat če o čemu se radi.Dobro razmisli i ne štedi,a ima jako "mirišljavih" sorti:)
 

Purica

Aktivan Član
23.02.2010
154
14
18
Baš sam maloprije naša jedan veliki centrifugalni taj vent u podrumu i kad se to cudo upali pari mali mlažnjak, probat cu nekako zvučno izolirat box i ako ne bude prevelika buka to mi je najbolje onda , nesmijem radi ukucana bit sumnjiv , a sta se tice sorti , tu su trenutno 3 greenomatica 1 easy bud , mozda isklija jos jedan easy bud , a jos prijatelj sutra daje jednog low rydera tako da ako to sve naraste kako je planirano strah me vec sta bi mogli bit ako budem to izbaciva van kroz prozor bez filtera :) , thx ;)
 
20.04.2011
35
8
0
43
Kako je ispravnije staviti ventilator za hlađenje cooltube-a? Jel bolje da na jednoj strani cooltube-a stavin ventilator koji puše kroz cooltube i zrak izlazi na drugu stranu kroz alu cijev vani. Ili da stavin, cooltube pa na jednu stranu njega alu cijev koja izlazi iz boxa i onda ventilator da vuče zrak. Mislin staviti kupaonski cjevni vent 200 m/h fi 125mm. kad bi on izvlačia zrak neznan bili mu što škodilo kad bi vrući zrak prolazia kroz njega. Jer je plastičan.