homemade cooltube

  • Začetnik teme silikolor banda
  • Datum pokretanja
Hempatia Soma iGrow Hemps garden
S

silikolor banda

Guest
evo mog resenja u nedostatku novca za cooltube.


.
napravljeno od velike tegle, komp ventilatora, rebrastog creva fi100 i alu folije.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
A ulaz zraka u cool tube?
Ja san to riješija s ravnim staklom,i limom okolo,ako poboljšanja ima šta se tiče temperature onda ok:)
 
S

silikolor banda

Guest
skinuo sam sa strasnih 35c kod vrhova na 25c. plus poboljsava cirkulaciju vazduha u boxu. meni savrseno radi i prezadovoljan sam. ako nekome treba pomoc oko pravljenja stavicu detaljna uputstva kako ga napraviti, samo mi treba slika njegovog boxa.

ps: moze malo + rep momci ;-))))
 
S

silikolor banda

Guest
e, da nisam napisao, rebrasto crevo napolju ide u otvor od dimnjaka koji mu daje cug, tj protok vazduha koji vent samo ubrzava. ovim je resen problem temperature, ventilacije i mirisa u 1om
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Brale slika neće da radi,daj malo uslikaj da vidim i ja taj CT Home.....
Kako ti dat Rep kad nemam šta vidit hehehe
 
S

silikolor banda

Guest
probaj da vidis slike u mom dnevniku, imaju i tamo. ne znam sta je ali je verovatno problem do tebe. probaj ponovo, ne znam sta je u pitanju
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Pa dobro Vodeni... u čem je fora neznam...
Napravio si temu i stavio 3 loše slike bez opisa i drugi detalja,mislim opis je totalno minimalan...

I onda kažeš pogledaj moj dnevnik.... Sad slike rade ali su loše ja kažem prijateljski daj slika da vidim jer i mene zanima i na koji način sve od A do Ž.....
 

bvana

Aktivan Član
13.05.2009
75
22
0
34
meni samo nije jasno kako si uspeo da snizish temperaturu za 10 stepeni sa kompljuterskim ventilatorom .......
 
S

silikolor banda

Guest
kompjuterski vent samo pojacava protok vazduha. rebrasto crevo ide u otvor dimnjaka i to daje glavni protok vazduha.
 
S

silikolor banda

Guest
posto sam obecao mom prijatelju upitniku da opisem kako sam napravio cooltube red je i da odrzim obecanje.
od materijala sam koristio
komad aluminijumskog lima za reflektor
staklenu teglu 5l zapremine
rebrasto crevo fi100
aluminijimsku foliju
strec foliju
ventilator za kompjuter
prvo sam savio lim da dobije oblik reflektora da usmerava svetlost na dole bez rasipanja okolo. na tegli sam probusio dno tako sto sam je stavio na ringlu el sporeta i ukljucio da se zagreva, kada se bas dobro ugrejala umocio sam dno u posudu sa hladnom vodom. bitno je da se ne uroni duboko, samo dno. culo se samo cak, i dno je otpalo precizno kao da je seceno laserom. nakon toga sam teglu pricvrstio na reflektor,i nakon toga i sijalicu od hps kompleta ubacio u teglu i pricvrstio je za reflektor. sa strane gde je usla sijalica, iza grla sijalice sam pricvrstio komp vent.
rebrasto crevo sam na 2 mesta zasekao do pola da bih mogao da ga savijam kako mi je potrebno. na vrhu ormana sam napravio otvor da moze da prodje crevo.
kada sam to zavrsio namestio sam crevo u polozaj koji mi odgovara i na mestima gde je seceno obmotao ga aly folijom, nakon toga strech folijom da ga utegne pa jos 1 sloj aly folije i njega dobro omotao selotejpom.
jedan kraj creva sam pricvrstio na otvor tegle a drugi, onaj koji je izasao iz ormana ide u otvor dimnjaka.
nisam navodio dimenzije creva jer ce se to razlikovati od boxa do boxa i napominjem da meni glavni protok vazduha kroz cooltube daje dimnjak a komp vent je samo pomoc i pojacanje i nije sam po sebi dovoljan.