Hortilux Blue SIJALICA

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
05.03.2011
39
5
0
40
Što mislite dali bi ova lampa bila dobra za dobro cvjetanje? Ima li tko uopće iskustva sa ovom firmom?
Mislim da su im proizvodi odlični! (nije reklama ,slučajno naišao na ovo..)


[h=3]HORTILUX™ BLUE (250w, 400w, 1000w)[/h]HORTILUX™ BLUE Metal Halide grow lamps provide world class spectrum that is unmatched in the lighting industry. HORTILUX™ BLUE is the closest match to natural sunlight of any light source available today. This lamp is for experienced growers who demand the highest quality plant production.

  • e-Ballast compatible
  • Keeps plants compact putting more energy into flower production
  • Exclusive HORTILUX™ Spectrum
  • Used professionally in plant physiological research and biotechnology/pharmacology industries.
[h=3]QUALITY[/h]
  • Made in the USA
  • Exclusive HORTILUX™ Spectrum
  • We test every grow lamp before it is shipped
  • 1 year warranty
[h=3]ENVIRONMENTALLY FRIENDLY[/h]
  • Lead Free (1000W)
[h=3]SPECIAL INSTRUCTIONS[/h]
  • Must be used in an enclosed fixture only


---------- Post added at 21:30 ---------- Previous post was at 21:29 ----------

blue.jpg
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Valja :)
Inaće, ima ih i pod jednostavnim nazivom Ceramic metal halide ;) Proizvode ih svi vodeći svjetski proizvođaći, dakle Philips, General electric, Osram...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
taurusamstaff je napisao(la):
... Što mislite dali bi ova lampa bila dobra za dobro cvjetanje?

HORTILUX™ BLUE (250w, 400w, 1000w) Metal Halide grow lamps

pa ako je mh i jos pise grow, da li je za cvetanje

a zlo, sad vidim, mislis na cmh
 
05.03.2011
39
5
0
40
Znači eto odgovora za vječno ista pitanja -cfl i/ili hpsi/ili mh ,kad,koju,veg,cvjet.,.....???????
OVO! OVAKAV tip lampe kupite - znači CERAMIC METAL HALIDE i imate NAJbolju lampu i za Vegetaciju i za Cvjetanje!
Amen!
:)

---------- Post added at 21:59 ---------- Previous post was at 21:55 ----------

zlo&naopako je napisao(la):
Valja :)
Inaće, ima ih i pod jednostavnim nazivom Ceramic metal halide ;) Proizvode ih svi vodeći svjetski proizvođaći, dakle Philips, General electric, Osram...

ZLO ovo je stvarno najkvalitetniji graf spektra boja neke sijalice koje sam ikada vidio! Samo me zanima -nemisliš li ipak da je za DOBRO,kvalitetno cvjetanje ipak Malo premalo crvenog spektra,ili? -Za vegu je siguran sam odlično!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
bas sam zagledao po tom pitanju, kazu: "The exclusive Iwasaki/EYE chemistry provides levels of Red, Blue and Green spectral energy optimizing plant growth and yield.", ne spominju flowering, al valjda se podrazumeva

edit: koliko sam ja pratio cmh, ovo je spektar kod tih lampi, a u odnosu na hps

i mislim da to ipak nije isto kao ona spomenuta BLUE
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Pa manje više se podudaraju. CMH ima nešto više energije u rasponu od 550 do 650 nm od ove Hortilux, dok Hortilux ima više energije od 400 do 500 nm. HPS lampe tipa Philips Greenpower i Agro također imaju poboljšani plavi dio spektra, pa mi se ćini da nije samo crveni bitan za cvjetanje. Sad ne mogu naći taj graf, ali vidio sam i kako izgleda spektar LED panela i mogu reći da je dosta slićan ovom Hortilux lampe.
Osobno imam namjeru isprobati CMH lampu, vrlo vjerojatno General electric, pošto nisam vidio Philipsovu od 400W. Kad je se dočepam, budite sigurni da ću napisati nešto više ;)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
slazem se 100%, dok ne isprobam mogu se samo gadjati grafikonima, deluje zanimljivo i probam prvom prilikom koja mi se ukaze, po mogucnosti ovu hps-retro
 

mar1o

Aktivan Član
08.03.2012
262
133
43
MasterColor HPS Retro White
835.jpg
Have you heard about the best bulb for use in horticulture? The Phillips MasterColor Ceramic Metal Halide 400 Watt is like no other. Many customers are reporting stunning results. One Bulb for both VEG and BLOOM, there is no reason to change anymore.
The basics first - NO DIGITAL BALLASTS (you will destroy the bulb) only use a regular 400 watt HPS ballast, the are designed to be EITHER horizontal or vertical (they can not be used universally) and most growers report better success with the use of supplemental silica.
There are many benefits to these lamps - they have a great full spectrum output, they "throw" less heat, very little color shift (less than 200K over their life time) and can be used in both VEG and BLOOM. As a side note: many of our customers are replacing a 1000 watt HPS with two 400 watt CMH bulbs and getting much better results. The MasterColor HPS Retro White Ceramic Metal Halide are the real deal...try them you wont go back.
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
pozdrav svima.
moze malo pojasnjenje jer sam sad naletio na ovu temu pa mi nije jasno dali je ova zarulja "zamrla" jer koliko vidim i dalje se najcesce koriste/preporucuju dual HPS i vidim da je tema zamrla (ispricavam se ako nisam to smio ozivljavat, nisam siguran u to).
ne vidim ih ni za kupit, bar u ova 2 shopa koja provjeravam ovak usput dok citam postove da se educiram.

i vidim gore u textu pise da se sa doticnim nesmije koristiti digitalni ballast o kojem ja sve vise razmisljam (ne grije, trosi manje struje,...).
dali to za dig balast vrijedi i za dual HPS mozda, da ne napravim kakvu glupost?

hvala.