*** Hot 'n' Chili ***

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Anthony Tony DiNozzo

Vrtlar
Poznanik Foruma
08.04.2013
732
3.078
163
Šta ćeš sa viškom, može li se višak negde prodati?

Pitanje je hoce li biti zivi i zdravi i hoce li biti plodova.Evo sad je upravo uz jaku kisu pala i sitna tuca 1-2 mm.Kasnije moram provjeriti kolika je steta na biljkama.Ne bih nazivao ozbiljnom plantazom mojih kojih 700-800 biljaka.A prodati se moze sigurno samo ovisi na koju cijenu ces pristati

ovakve biljke 20 cm visine u loncu fi9 sam prodao za 8 kn (malo jace od 1 euro) i mislim da je to ipak malo premalo za Carolinu Reaper, TMS i druge superhotove
IMAG0675.jpg
 
Poslednja izmena:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
@Anthony Tony DiNozzo
ja sam to rijesio tako da na pocetak i kraj reda stavim kolce sa sidrima i potegnem 2 trake one najlonske vrtlarske spage i napnem kolko ide.
Izmedju 2 spage u sendvic stavim stabiljku i onda bude stabilna. To sam prekopirao od jednih paprikara :D Problem je jedino kad prerastu to pa onda moras ponovo na vecu visinu.
Aji lemon drop sam imao to ko puzavac po podu ide na sve strane, na njemu sam naucio da treba pripremit te spage ili neku mrezu.....
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.661
13.860
358
Zelenko ma hvataju i tvoje korak, el ih drzis vani na svjetlu ili su pod nekakvim lajtom, mojima ko da u hladu najbolje odgovara nekak:D
 

PicVajZ

Aktivan Član
03.10.2009
104
359
63
43
Meni Lemon Drop lepo raste, ipak sam ga uvezao povucen vasim iskustvom.
Biljne vasi su napale, kako sve gajim prirodno, tretiram koprivom/belim lukom/duvanom... nadam se da ce ih resiti
Problem je sto su I mravi dosli, pa brane vasi of bubamara/osa....

Malo su se obesile jer sam ih prskao Sodom bikarbonom....

IMG_0248.JPG IMG_0245.JPG IMG_0244.JPG
 

Easygoer

Aktivan Član
04.05.2015
129
413
63
43
Ima neki poljoprivredni sapun ili kako već, treba da pogledam to u polj. apoteci, negde nađoh da pomaže protiv biljnih vaši, i meni kvare baš izdanke od habanera, od skoro se pojavile. Javi šta si napravio sa tim duvanom i to.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PicVajZ

PicVajZ

Aktivan Član
03.10.2009
104
359
63
43
Ok, rekoh da cu da javim sta se desava sa vasima I tretmanom prirodnim preparatima….
Vasi su napravile poprilicnu stetu, te sam morao da uradim "pruning" iako nisam planirao, isekao sam dosta mladih vhova(od kojih su neki bili puni pupoljaka) I gomilu fan listova…. Habanerosi su najvise bili napadnuti I najpodlozniji su stetocinama
Najbolje se u borbi protiv vasi/mrava/bele musice pokazala mesavina koprive I belog luka(24h potpoljeno)...obavezno beli luk, inace crne vasi ostaju… takodje ulje neem-a je dosta dobro... soda bikarobna takodje(rastvor)
Problem sa prirodnim preparatima je sto prskanje mora da je jako cesto(2-3) dana I to u plasteniku. Ovo oduzima puno vremena I novca, ali za mene jedino ispravno resenje. Postoje insekticidi sa karencom dozvoljeni u "organskoj" proizvodnji, ali ja se drzim prirode dokle god mogu....tako da sam prskao jednom koprivom, drugi put sodu, pa kopriva, pa ulje neema I tako vec desetak dana
Trenutno vasi gotovo da nema, mravi su takodje otisli u velikoj meri…. borba se nastavlja

IMG_0270.JPG IMG_0263.JPG
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.661
13.860
358
Evo kak se drze moje balkonuse, planirao ih presaditi dok su bile manje ali eto ostale u teglama i u hladu, mozda bude nesto i od njih zasad se cine ok, ima jolokie, caroline i jos neke 2 vrste kojima sam zaboravio nazive, ove u vrtu se drze nekako makar su najmanje a dvije najstarije u teglama pocele pokazivati pupoljke pred cvjetanje. IMG_20180606_092942.jpg