*** Hot 'n' Chili ***

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
hehe, drago mi ako nekog i inspirisem. radio, radio. evo fotke ulja od pre dve godine, imam nenaceto i od pre tri, imam i od prosle. ove godine jos nisam nista radio, ni ulje ni umak. ne moz to potrositi ako preteras sa chilijem, pogotovo ako je iz grupe super-hot.
P9081014.JPG
fotka nije neka, sad klikno na brzinu, al sve je ispravno i ocuvano, samo ulje promeni boju u zavisnosti od toga koje boje su paprike koje roknes unutra :) meni neotvoreno stoji pod sudoperom, kad otvorim ide u frizider. paprika moz da bude i u komadu, tad malo samo probusim iglom. i moraju biti zdrave, tj da nije krenula neka trulez ili budjanje semena u njima i sl. a mogu i da se ociste od semena pa kao fileti. i da, iskljucivo maslinovo devicansko, probao sam i u drugim al nije tako izdrzljivo, zna se lakse ukvariti.
edit
https://www.pepperscale.com/homemad...ashmiri_chili&utm_term=2018-09-07&jwsource=cl
 
Poslednja izmena:

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
@Stipe - kakav je na kraju taj cumari, sem sto je ocigledna radodajka :) ispade da ja na kraju nemam ni jednu biljku.
evo i od mene jedna poslastica, bubblegum 7 pot orange, kao i svaki bubble ima obojen calyx
P9111028-vert.jpg

red murupi, na zalost nekako mi ne seda kad jedem. murupi amarela meni licno znatno bolja
P9081024.JPG

moja omiljena pimenta de bico (biquinho, chupetinha) i novootkrivena poslastica lemon spice halapeno. na zalost, sem boje nema veze sa limunom. nit arome nit mirisa citrusa al opet lapa paprika za klopu i u salate, mesnata i socna sa znatno manje semena nego klasik halapenjo
P9081025.JPG
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
bome se ti nabro sorti ove godine, gledam dokle vise :D
Cumari jos nisam kako treba degustirao. Prva kad je dozrela sam ju zagrizo u prolazu po vrtu.... i pozalio kolko me oplela. Stalno sam mislio kako je to blaga paprika, al sam krivo mislio. Javim kad degustiram kako treba.

Za rocotto ne znam sto da mislim. Fora je kako brzo zaljuti i brzo pusti al mi je okus dosta biljkast. Pustit cu ostale da skroz sazriju do kraja pa onda probat. Inace mi se za salatu cini ok ili za kiselit.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ispade da ja na kraju nemam ni jednu biljku
da nisi spomenuo cumari do para, ne bih ni znao sta mi na terasi. potpuno sam zaboravio da imam tu sortu a na terasi jedina posuda sa biljkom a da ne znam sta je i pizdim celu sezonu je bas cumari :) jedino sto kod mene plodovi vise okruglasti i zuti, ne znam kako kod tebe tako izduzeni i vise na oranz vuku. evo ga moj, grickam, odlicna aroma i miris, onaj brazilski smek, ljuto na nivou, pojedem celu i dosta za obrok :) mislim da cu biljku prebaciti u prozor za preko zime, meni se skroz svidja.
P9141044.JPG
lemon drop, aji pineapple i aji melocoton u sredini. prve dve sorte se stvarno tesko razlikuju, za pineapple kazu da je vrlo slican limunu ali po meni slabija aroma i blaza paprika. lemon je lemon :)
P9141037.JPG
rocoto i apricot habanero. apricot dobro rodi, lepo izgleda i za one je koji ne vole ljuto. za mene 0 bodova, slatki habanero :)
P9141038.JPG
black pearl, vrlo dekorativan chili, zagrizo nisam al verujem da ima klasicnu annuum aromu i ljutinu
P9141039.JPG
klasika, sitniji al ubojit choco habanero
P9141035.JPG
super-hot, devil's tongue choco i madballz fat
P9141033.JPG
jos malo super-hota, borg 9, sb7j i 7 pot congo
P9141031.JPG
i kraljica jolokia :)
P9141030-vert.jpg
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
ne prestaju sorte :D hahahah. cekam od tebe top 5 sorti report na kraju sezone da znam sto da sadim iduce :D:D:D
na fotki djeluje naracncasto al nije. dolje na slici grupnoj se bolje vidi boja. izduzene i zute, ove sa manje sunca i prema bijeloj boji.
danas uz veceru probam brazilku. (tuna iz konerve i masline) taman kupio na nekoj akciji Evu :D

edit: odlicna je cumari. upravo jedem s tunom. taman ljuta i aroma odlicna. habanero style :D
 
Poslednja izmena:

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
top 5 iduceg meseca. sad opet malo da gnjavim :)
habanero ivory, krenuo za dorucak, nastavak uskoro uz rucak. sasvim ok habanero, mislim za nijansu slabiji od crvenog al tek sam na pola pa cu procenim uskoro :)
P9151045-vert.jpg
black naga, sve znamo, naga naga, pa jos black, nema greske :)
P9151051.JPG
mustard habanero i zanimljiv feno jamaican red mushroom, odlicne obe
P9151058.JPG
ufff, doreset naga, chocolate butlah i mama jolokia, komentar suvisan, svaka za sebe prica za sebe, a sve odlicne :)
P9151052.JPG
i jos za ovu turu, paklena nagabrain choco i 7 pot primo yellow. nista se ne razlikuje od ovog gore, nocna mora :)
P9151055.JPG
 

Anthony Tony DiNozzo

Vrtlar
Poznanik Foruma
08.04.2013
732
3.078
163