*** Hot 'n' Chili ***

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.661
13.860
358
Prezimljavam par ovih mi zanimljivih a pikat krecem lagano prema trecem mj, ranije se ne isplati kad 4mj zna bit prevrtljiv za iznosenje.
 
07.10.2022
68
169
33
Ja jučer posadio CGN i Bahamian goat nakon namakanje 24 sata u čaju od kamilice. To namakanje mi se do sada pokazalo kao prilično dobra stvar. Kamilica djeluje lagano antibakterijski i omekša sjemenke pa lakše klijaju ( moje mišljenje)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jolly Joker

Cyric

~ Pa ćemo vidit
Poznanik Foruma
01.03.2009
785
5.510
233
Dalmacija
Sto vise citam o ovim papricicama, to me vise vuku da ih uzgojim. Osvojila me mala Kineskinja s ljutim umakom uz bami piletinu s zapecenim rezancima, jajima i povrcem <3 kaze mama ga pravi kuci. Prva liga je. Pod uvjetom da samo mrvicu ubacim u zalogaj. Ako se zeznem, postanem flame thrower.:whato::
 

dubi1312

Aktivan Član
01.03.2022
182
1.863
143
Uz vodu
@monograf listao sam nesto po netu pa naletio na clanak,prvu turu sam zasadio ali tesko nicu,izgleda da ce bit kupaje u caju:D

Kako sjemenke ljutih papričica imaju tvrdu vanjsku ljusku, dobro ih je prije sijanja namočiti u vodi ili otopini čaja od kamilice na nekoliko sati, najbolje preko noći. Na nekim mjestima možete pročitati i da je dobro koristiti otopinu vodik-peroksida, ali to ne bismo preporučili ako niste sigurni što radite.

Čaj od kamilice djeluje i kao dezinficijens ako su sjemenke zaražene s uzročnicima biljnih bolesti kao što su gljive ili bakterije, a mogu se prenositi i održavati u sjemenkama te naštetiti biljkama u prvim fazama rasta. Za dezinfekciju sjemena moguće je koristiti i 0,5% otopinu kalij permanganata u trajanju od 20 minuta. Ova otopina također omekšava sjemenu ljusku što u konačnici rezultira bržim klijanjem. Ako koristite ovu otopinu, nakon tretmana sjeme isperite u čistoj vodi i osušite prije sjetve.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo and Cyric
07.10.2022
68
169
33
@dubi1312
Po meni nema nikakve potrebe koristiti peroxid ili hipermangan. Ja oduvijek samo čaj od kamilice, sjemenke cca 24 sata unutra i nikad problema s nicanjem (ako su neke loše ili stare sjemenke, onda ti neće ništa pomoći da niknu). Evo meni ovaj CGN i Gost niknuli 100 %.
 

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.620
258
@h0nda
upravo tako,samo zamenim vodu ako je seme malo starije pa mu treba malo duze da pokaze klicu...
Paradajiz,paprike,pa i vutru ne sadim seme dok joj ne vidim klicu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: h0nda