*** Hot 'n' Chili ***

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

roower

Aktivan Član
02.01.2013
203
244
63
59
Svica
Cital sam da u Indiji ljudi ne koriste vise od 1 000 000 , Scovilla za klopu,,posto sam jednom prek neta narucival Bhut Joloki-u ,,,u posiljci
je stajalo malo objasnjenje,,,indijski seljaci Bhut J. koriste u borbi protiv prozdrljivih Slonova koji im redovno unistavaju njihova polja.
Posto su slonovi zasticena vrsta,,a oni nemaju novaca za neka moderna i skupa sredsta ,,,pale papriku (Bhut Jolokiu) u bakljama ,,i rasporedzuju u blizini svojih polja,,nagrizajuci i jako ljut dim tjera slonove,,,Eto toliko od mene
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Karlitos

Karlitos

Aktivan Član
30.06.2013
89
175
33
Moj laicki odgovor :) Mislim da nema razloga da neka sorta ne moze da se uzgoji kod nas (outdoor).Ali sigurno postoje neke kojima nasa klima vise odgovara,a nekima manje.Ne znam koje su to sorte ako postoje.
 

ljoVe

Aktivan Član
02.09.2009
119
94
28
40
Pozz....tema je super, razmišljam dugo o tome da uzgajam neku kulturu u boxu... sada jedno pitanje pošto nemam iskustva...dali je životni ciklus papričice sličan životnom ciklusu kanabisa, znam samo da je biljka jednogodišnja za razliku od mrkve :).... znači vege ciklus, pa flower ciklus...
 

Karlitos

Aktivan Član
30.06.2013
89
175
33
Postoje i visegodisnje biljke (papricice) koje imaju poseban tretman preko zime (do proleca).Svaka biljka (koja ima plodove) ima ciklus vegetacije i cvetanja,samo sto kod paprike (i ostalih) posle cvetanja dolazi plod.
 

ljoVe

Aktivan Član
02.09.2009
119
94
28
40
ufff...pa to je grmasto za popizditi....a ja računao onako...u 2litarsku teglicu između primarnih curica...ehhh
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
World’s hottest chili pepper!
For months it was already rumoured that Carolina Reaper would soon be world’s hottest chili. This lead to heated discussions among chili enthusiasts worldwide.
After a media offensive by grower Ed Currie, Guinness Book of World Records announced a new "world's hottest chili pepper" in November 2013 and made an end to the discussion about the hottest pepper in the world. Averaging 1,569,300 scoville units, with individual peppers rating over 2.2 million Soville Units, Carolina Reaper became world’s hottest chili. Previous world record holder Trinidad Moruga Scorpion was overthrown. Trinidad Moruga Scorpion peppers had an average number of 1.2 million Scoville Units and up to 2,009,231 in individual peppers. Carolina Reaper was created by crossing a Pakistani Naga with a Red Habanero type from St. Vincent, an island in the Caribbean. It has a fruity flavor.
This is an extremely hot chili pepper, be careful when handling these seeds and peppers. Try to maintain a constant temperature of 28 – 32 degrees for good germination.
Species: Capsicum Chinense
Name: Carolina Reaper
2115m6v.jpg