*** Hot 'n' Chili ***

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
Welcome to Vutra.org Hot 'n' Chili Growers Club

Hot chilli.jpg

ovo nije vutra.org hotline nego tema za ljubitelje ljutog ;) sve na tu temu dobrodoslo :thumb:

The chili pepper is the fruit of the plants from the genus Capsicum, which are members of the nightshade family, Solanaceae. Chili peppers are considered fruit, not vegetables. Chili peppers are members of the nightshade (Solanaceae) family and are related to tomatoes, cherries and eggplant.
9rhowz.gif


The Scoville unit was named for Wilbur Scoville in 1912. At the time, he worked for a pharmaceutical company named Parke-Davis where he developed a test called the "Scoville Organoleptic Test" which is used to measure a chili pepper's heat.

Originally, Scoville ground up peppers and mixed them with sugar water, then test them with a panel of tasters who sipped from these sugar-water-pepper solutions. He would then dilute the solutions bit by bit until they no longer burned the tongues of the tasters, after which he would assign a number to the pepper based on the number of dilutions needed to kill the heat.

The measurements are divided into multiples of 100. Note that 1 part per 1,000,000 dilutions of water is rated at 1.5 Scoville Units. Pure capsaicin, the stuff that makes chili peppers hot, is rated between 15 - 16,000,000 Scoville units. This is incredibly HOT! See the chart below to compare several peppers on the range of the scale, and how they relate to pure capsaicin.

Today, testing chili pepper heat is not quite so subjective. It has been replaced by High Performance Liquid Chromatography, or HPLC, which measures the pepper's heat producing chemicals and rates them in ASTA pungency units.
108cw0n.jpg

:rasta:
 

Karlitos

Aktivan Član
30.06.2013
89
175
33
Svaka cast za temu,moze posluziti kao mali zajednicki dnevnik za nas (travare) ljute paprikare.Slika je divna,prava za wallpaper. Imao sam prilike da se upoznam sa ljudima koji koriste rucno pravljen pesticid od sokova ljutih paprika i to ne ovih slabijih,vec bhut jolokia i habanero...od prirode prirodi...mada kako se pravi to vec ne znam,sumnjam da je tesko :) Za sve vas koji ste pomislili sto i ja : ne prska se nase "cvece" :) bar meni nema nikakve logike.

Jos jednom,bravo za temu.
 

Karlitos

Aktivan Član
30.06.2013
89
175
33
Trinidad Moruga Scorpion-podatak iz 2012. oko 2 mil. skolvila :)
A takodje sam video u prodaji i 1ml-98% cistog capsaicin-a od 16.000.000 SHU (skolvila) za sta je potrebno 15.000 litara vode da bi se razredilo na neku optimalnu ljutinu :)
Lude cifre,mnogo.

Edit: Podatak sa kraja 2013. (26.12.2013) Novi svetski rekord Carolina Reaper koja je isla do 2.200.000 SHU... :knockknock:

Edit 2 (ne znam da li je ovo po pravilu foruma):Ali sada sam nasao informaciju pa sam morao,da ne bih zaboravio,Boogeyman,ovo ce tebe interesovati posebno :)
Najjaca na listi hemikalija po sadrzini capsaicin-a (vrtoglavih 16.000.000.000-prebrojte nule vise puta :D kao ja) sadrzi takozvana Euphorbia resinifera koja je iz roda biljke mlecike (eng.spurge) i vrlo bliskog izgleda kaktusu ;) Ostao sam bez teksta.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
Karlitos je napisao(la):
... Najjaca na listi hemikalija po sadrzini capsaicin-a (vrtoglavih 16.000.000.000-prebrojte nule vise puta :D kao ja) sadrzi takozvana Euphorbia resinifera koja je iz roda biljke mlecike (eng.spurge) i vrlo bliskog izgleda kaktusu ;) Ostao sam bez teksta.
"Euphorbia resinifera contains a high concentration of the toxin resiniferatoxin which is being used as a starting point in the development of a novel class of analgesics. Recent research has shown that this toxin exhibits its effects by interacting with TRPV1, a known pain sensing cation channel that also responds to capsaicin, the primary vanilloid compound found in hot peppers."

al da ne skrecemo sa teme
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Karlitos
09.01.2014
15
4
0
ja volim ljutu hranu ali ne i paprike :D paprike ne jedem ni ljute ni slatko
dolaze samo ljute salate
jer iz paprike mi smetaju semenke :( zna da me boli stomak
najvise volim urnebes domaci :D zna biti i te kako ljut
i ren namaz od korena rena :D
 
09.01.2014
15
4
0
:)
nije problem ali fobija jednom me par dana boleo stomak i raspitao sam se semenke od paprike nisu zdrave ni u obicnim

ma ko da odvaja kada klopas :D jedino pre obroka
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Karlitos
23.02.2008
1.048
1.455
188
ja sam cuo da seme iz jabuka sadrzi cijanid u malim kolicinama, pa eto mozda i paprika sadrzi tj njeno seme.
a seme vadi pa posadi, sto bi jeo seme :)
 

Karlitos

Aktivan Član
30.06.2013
89
175
33
Ja isto krkam komplet,nekad i peteljku progutam :D Mada mi se cini cesto da je samo seme ljuce od paprike,ili je to mozda samo placebo efekat kod mene.
A sto se tice jela gde ih koristim,u zavisnosti od raspolozenja,upravo tako_Od njih pravimo ajvar,ljutenicu,ili ih cak ukiselim u flasi,tada mogu duze da stoje,ali najbolji mi je ukus sveze tek ubrane!Cak pravim i namaz od ljutih paprika,gde je jedini sastojak ljuta paprika.Izprzim ih malo,pustim da smeksaju skroz i sameljem sto sitnije,dodam ulja,soli,i malo sirceta,po mogucstvu mirodjije ili persuna.Ali taj namaz ide u milimetarskom sloju na hleb :D
 

Karlitos

Aktivan Član
30.06.2013
89
175
33
Od sad bez semena,dajem zakletvu :)...Hibride i ja krkam,kad nista drugo nije pri ruci,ali nekako mi je neprirodna ljutina,ostra i sevajuca,nema nikakav shmek...samo je jednostavno ljuto (sad ce svi oni koji ne osecaju shmek ljutine da misle da sam lud) :D
Uh Power,al' su crne ove kao mrak :)
 

Karlitos

Aktivan Član
30.06.2013
89
175
33
Ako resim da dignem ruku na sebe,pojescu jednu Morugu :)....pa ovo nije humano bre...
Power,jesi proveravao ti unutrasnje organe,jel ti sve ok? :D
 
  • Haha
Reactions: Katica

Karlitos

Aktivan Član
30.06.2013
89
175
33
A pri pripremanju jela ili sta vec sa trinidad scorpion butch t, trebam da nosim masku ili odelo,da ne bih oslepeo.Ja znam da je zdrava,zato je i jedem.Ali svakako ne bih smeo da probam nista preko 500.000 SHU...tek onako kao krem bananicu...bar ne jos.