*** Hot 'n' Chili ***

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Maksuz

Aktivan Član
15.06.2007
93
262
63
Nemoj da ih sušiš tako. Jel tako sušiši i vutru? Samo okači na prozračno i ne pretoplo mesto nek se suši polako mesec dana. Pa kad hoćešda je melješ onda tako kako sada radiš da je skroz dehidriraš. Te što su promenile boju verovatno su se ubuđale i istrulile iz nutra, rascepi je pa ćes videtiPogledajte prilog 181667 polu suve jedno 20 dana kako su nanizane samo im se pojačala crvena boja.:)

Znas li koja je vrsta ovo?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
mogli bi da otvorimo podtemu mutacije i deformacije capsicum-a :)
PC010664.JPG

Cayenne Pepper Tea with Ginger
Boost your energy. Loosen up congestion.

Looking for a tea that’ll turn your body up a notch? Cayenne pepper tea does just that. It’s very popular as a coffee alternative as the chili pepper helps boost your metabolism. You just feel more energized, all without the caffeine.
Plus the tea is often used to help temporarily loosen up congestion due to colds and allergies. It’s all due to the capsaicin in the cayenne which has a lot of health benefits.

Ingredients
  • 4 cups water
  • 1 piece ginger small, peeled
  • 2 tablespoons lemon juice
  • 1/2 teaspoon cayenne pepper
  • Sweeten to taste
Instructions
  1. Grate the ginger root into the water.
  2. Bring the water to a boil and then simmer for 10 to 15 minutes.
  3. Add the cayenne pepper and simmer for another 2 to 3 minutes.
  4. Remove the tea from the heat and add lemon juice. Stir.
  5. Sweeten the tea to your desired taste.
 
Poslednja izmena:

Anthony Tony DiNozzo

Vrtlar
Poznanik Foruma
08.04.2013
732
3.076
163
Powerseed (ili bilo tko drugi koji je kupovao sa pepperlover stranice)vidim da si preporucio pepperlover za sjeme pa me zanima je li njihovo sjeme genetski cisto(mozak mi zablokirao za bolji termin)?Izgledaju povoljni sa 2usd za 20+ sjemenki za Bhut Jolokiu pa bih uzeo od njih ali ako umjesto Jolokie dobijem neki xy chili onda nista ne znaci sto su jeftini.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ja sam 2015. porucio od njih:

Habanero Big Sun - jos uvek imam jednu biljku, eno je na drugom prezimljavanju
White Fatalii (PL) - u startu kilavio pa se pred kraj sezone rascvetao, zavrsio u prozoru, odlicno rodio
Peach Fatalii - rastao u dvoristu, odlican ispao
Chocolate Fatalii - kod frenda imam jos jednu biljku na drugom prezimljavanju, odlicna paprika
Datil - jedini koji nisam upeo isklijati, al seme bilo $1, verovatno stari lager
Trinidad Perfume - eno ga kod keve u gajbi, al meni nista narocito
Bhut Jolokia chocolate, brown - u dvoristu izrasla u ogromantnu biljku, na zalost nije stiglo do plodova
Trinidad Scorpion Sweet - imao ove sezone, al ne stigoh ni probati
Goat Horn - dobio na poklon, klasican anum poreklom iz turske, poput standardnih feferona za mene al fino rodi
Matay - dobio na poklon, pre neki dan ga jos jeo, blaga paprika ljutkasta samo na placenti, krupni plodovi al relativno slab prinos

nisam imao ni jedan hibrid il krizanac, ne rade gmo, sve kako treba, semenki fakat u svakoj kesici 20ak i vise al se klijavost razlikuje od sorte do sorte. e da, mislim da je postarina free il nesto simbolicno
edit: eno ga iznad plod sa big sun-a, mali al razbija ko veliki, jedva pojeo uz dva obroka :) a na ovoj str. je i trinidad perfume iz njihovog semena
 

Anthony Tony DiNozzo

Vrtlar
Poznanik Foruma
08.04.2013
732
3.076
163
Jucer sam isao pogledati kako napreduju chiliji koji zimuju na drugoj lokaciji.I pogodi sto svi su sasuseni.70-tak biljaka sve suhe.Ocigledno im nesto jako smeta.Hladnocu mogu iskljuciti, zalijao ih jesam.50% ih je raslo cijelo vrijeme u teglama a drugi su vadjeni iz vrta.Nisu im rezani korijen niti stabla.Limuni koji su u istoj prostoriji su cak procvijetali i plodovi koji su ostali zriju.Nema mi druge nego i odustati od spremanja a da nije kod mene.
Doma kod sebe imam desetak biljaka vise mi nije stalo i one napreduju bez problema listaju i stvaraju nove grane bilo da su rasle u tegli ili su vadjeni iz vrta.Tako da nije da ne znam sto radim...
 

Anthony Tony DiNozzo

Vrtlar
Poznanik Foruma
08.04.2013
732
3.076
163
Lagano se otvaraju cvijetovi na chiliju od prosle godine.Nepoznata genetika (otpao selotejp sa imenom)
IMAG0576.jpg

Danas narucio dio sjemena od Engleza:
Habanero Red,Orange,Chocolate,White
Jalapeno Early
Lemon Drop

Sad samo da jos sa pepperlovera naprave update za 2018 godinu.Izbacili su puno novog i zanimljivog sjemena.Tako puno izbora tako malo novca :rolleyes:
 
Poslednja izmena:

Kakadu063

Aktivan Član
09.04.2016
438
1.476
143
60
Kad ste kod naručivanja, lel neko naručivo semenke od kineza, video dam da imaju dosta sorti čilija. Valja li nešto s obzirom da je prilično jeftino.:)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ja danas poskidao sta je jos ostalo na pimenta de neyde i orezao pa u prozor. u medjuvremenu mi procvetala nagabrain choco i surinami habanero :) tepin razbija sa cvetom a dobro napreduje i black royal u prozoru
P1140681.JPG
za narednu sezonu porucio sa: white hot peppers, world of chillies, trade winds fruit i sandia seed, al za sada nista nije stiglo pa o tome kada dodje, ako dodje. ne znam zasto tolika gnjavaza na carini, white hot peppers mi poslali 27. 11. 17. i nista do sada. englezi poslali 18. 12. 17. i jos nema u sanducetu, trade winds fruit poslali 27. 12. 17. i stiglo na carinu 02. 01. 18. al mi jos nije uruceno. sandia jos nije ni javila da je poslala, sve skupa da popizdim a opake sorte sam porucio...