*** Hot 'n' Chili ***

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ja nemam problema u komunikaciju, covek sa white pepper seeds mi odmah odgovorio na mail, kaze moze poslati ponovo a moz i da vrati pare, kako hocu. a ja bih tih 9 sorti sto sam probirao, pa smo se dogovorili da jos malo sacekam, nasi na carini znaju da razvuku stvar i na mesec dana cekanja. u svakom slucaju fer i posteno od white pepper seeds, + za njih u startu. ostale nisam ni kontaktirao, moram biti strpljiv jer sam cuo da se svo seme na carini stavlja u stranu da ga pogleda/pregleda neka (fito)sanitarna inspekcija, a oni svrate na carinu jednom il dva puta mesecno, jbg.
evo ga tepin iz prozora ide malo na tusiranje
P1140682.JPG
 

Anthony Tony DiNozzo

Vrtlar
Poznanik Foruma
08.04.2013
732
3.076
163
To su im normalna pakiranja.Povoljni su (paket me izasao 0,79£) i do sad koliko ih sadim uvijek dobijem sto je na paketu.Jalapeno necu sav iskoristiti.Kakvih 20-30 biljaka cu zasaditi.Prosle godine ga nisam imao i bas mi je zao jer svi vole ukiseljene kolutice.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
kolika je postarina s obzirom da su im cene u principu povoljne, vidim moze se naci paket za funtu, a meni ostalo na kartici jos nesto evara :) jel salju sa trackingom
 

Anthony Tony DiNozzo

Vrtlar
Poznanik Foruma
08.04.2013
732
3.076
163
Postarina 0,89£.Mislim da je £6.58 sa trackingom.
Kupuj na ebay.co.uk i ako uzmes 10 paketa sjemena dobijes 20% popusta(pa je po £0,79).Na ebay.com nema te pogodnosti.Sjeme je stiglo u roku 7 dana u koverti sa zracnim mjehuricima.
Sto si inace do sad narucio?
 
Poslednja izmena:

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
o yeah, stiglo napokon. covek iz white hot peppersa poslao 17. 11. 2017. (regular mail) i evo danas postar doneo, ne podleze carini, sve ok :) porucio sam 9 horora, dobio jos 5 na poklon. sve pohvale za white hot peppes, drzava illinois.
P1170684.JPG
gratis dobio: Cumari do Para, Aji Chochabamba, 7 pot Bubblegum Choco, Sepia Serpent x SB7J i UMCD sta god to bilo, pitao sam ga sta je ukrsteno pa racunam da saznam genetiku :)

a juce stiglo iz santa rose, california (trade winds fruit) :
Siling Labuyo, Farmer's Jalapeno, Bhut Jolokia, Trinidad Scorpion Moruga Yellow, Habanero Caribbean Mix, Murupi Giant Red, Aji Pineapple, Aji Mango Round, Aji Strawberry Drop.
cekam jos 3 porudzbine, jednu iz new mexica i dve iz engleske. pa onda da vidim sta cu i gde cu, proklijavanje planiram u narednom mesecu, aji sorte na terase a ostalo po bastama :)
 

Anthony Tony DiNozzo

Vrtlar
Poznanik Foruma
08.04.2013
732
3.076
163
Uncle Mike's Chocolate Delight

preuzeto sa thehotpepper
Like I said idk what UMCD is.. Seeds said chocolate bhutlah but they came out more morugaish.. Hell might have even mixed the tags up with a moruga or seipa serpent or op cross.. Not sure how i would have mixed them up but there's a good possibly. That's why I called em uncle mikes chocolate delight 'UMCD as a joke and I didn't think it would stick. As for the off pheyno bhutlah I was told they aren't chocolate bhutlah and they aren't the right pheynotype. Even if they were whoever shared the seeds was instructed not too.. All that's going to do is cause drama for me but honestly I could care less. Regardless they shouldn't have pulled seeds and passed em out. Especially with my name on it... Wtf. Guess if it gets your guys rocks it's whatever but tbh I'm not even growing them this season.

I Learned my lesson about growing shit your not supposed to have and unless you like bickering it's not worth pissing people off.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed and Stipe

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
hvala tony, dobio sam i ja odgovor:"UMCD stands for Uncle Mike's Chocolate Delights. Its a chocolate superhot, from a friends garden that appeared a few years back. I am not sure the parents on it, but it has seen shapes that look like a brain strain and then like the ones I had that were just a little gnarly but a bit longer. Was actually a pretty good tasting pepper probably in the million scoville range. Not the hottest out there but definitly not mild."
p.s.
stiglo mi je i iz engleske, od world of chillies:
Early Jalapeno, Cayenne Gold, Ribg of Fire Cayenne, Thai Demon, Bhutlah Choco, Choco Devill's Tongue, Fatalii, Carolina Reaper, Trinidad Moruga Scorpion
:skot:::mario:::banana123::banana_rasta:
P1200691.JPG
 

Anthony Tony DiNozzo

Vrtlar
Poznanik Foruma
08.04.2013
732
3.076
163
Bar toga ima koliko hoces zapustenoga :plac:

Uzeo sam od pepperloversa
Collection: 3 Bhuts (R,Y,C)
Coyote Zan White
Carolina Reaper
Moruga Scorpion Red
Trinidad Scorpion Moruga (Yellow)

Nemaju pola kojih sam htio a ne javljaju se i dalje, a pokusao sam na nekoliko nacina:objesen:
Steta stavili su za 2018 nova sjeme a jos ih nisu spremili za naruciti.Moram kad se pojave uzeti pa za sljedecu godinu:fuck:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
kojota sadim vec par godina redovno, meni odlicna paprika, vrlo aromaticna i sa solidnom ljutinom. po aromi bih pre rekao da je bacatum iako je chinense. i sada imam 2 od prosle sezone na prezimljavanju, druge godine tek rode nenormalno, pogotovo ako su direkt u zemlju zabodeni. evo jedan dvogodisnji iz 2015
P9010187.JPG
 

Anthony Tony DiNozzo

Vrtlar
Poznanik Foruma
08.04.2013
732
3.076
163
poa9bKcWj


Gledam malo po netu i vidim ovo.Posto imam u planu izgraditi slican kloner za chili zanime me kako klon izvaditi iz net pota da se ne osteti korijen.Imam osjecaj da bi barem 30% korijena najebalo prilikom vadjenja.Za medij sam mislio koristiti keramzit u net potu.Slika nije moja.
Klonovi bi isli u zemlju.
 

Anthony Tony DiNozzo

Vrtlar
Poznanik Foruma
08.04.2013
732
3.076
163

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
ja ne vidim nikakav problem. rasteze se taj neopren i velka je rupa da to izvadis bez problema. ili sa skalpelom napravis rez 1cm i rastegnes tu rupu ide van. ili ja nisam pohvatao pricu :)
 

Anthony Tony DiNozzo

Vrtlar
Poznanik Foruma
08.04.2013
732
3.076
163
Za neopren nije problem nego za mesh pot.Slika kako iz njega izvaditi korijen a da se ne osteni previse.Ovdje mi se cini da nema medija.Mozda kad se stavi glinopor korijen bi isao prema dolje umjesto u sirinu pa bi se i vadilo lakse?