*** Hot 'n' Chili ***

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Vasica

Aktivan Član
09.05.2021
146
475
63
41
drugari ljutomani jedno noob pitanje. da li bih mogao npr karoline koje su mi u basti da iskopam sa busenom, presadim u saksije i ubacim u kucu pa da sada kada zahladni dam sansu malim plodicima i cvetovima kojih ima jako puno. kod mene rano krenu mrazevi a zao mi je jako da propadnu. i zanima me tehnika kako da ih opcuvam za sledecu godinu jer sam video da mogu biti visegodisnje
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Možeš. Medjutim pripremi se na nametnike. Često (95%) slučajeva sve ličinke i larve koje budu u tom komadu zemlje ce se u dobrim uvjetima u kući izleći.
 

Vasica

Aktivan Član
09.05.2021
146
475
63
41
imam iskustva sa svim mogucim napastima kroz uzgoj nase drage biljke, izboricu se nekako. samo razmisljam koliko ce im biti dovoljno svetlo sa prozora da izguraju do kraja. povelike su to paprike ;). a nisam bas pri novcima da im resim vestacko sunce ;)
edit: ova najveca ima 2 metra :)
 

Prilozi

  • IMG-0bfc9b59284ca975ed5c56ca0c36f3ad-V.jpg
    IMG-0bfc9b59284ca975ed5c56ca0c36f3ad-V.jpg
    212,3 KB · Pregleda: 18
  • Sviđa mi se
Reactions: dubi1312 and Bizzzo

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
A cuj. Ako ne dajes sanse prozoru onda ti nemogu ja znas pomoci. Ako je dovoljno svijetlosti, sigurno ce prezimiti kako treba. Kako ce napredovati, sukladno uvjetima. Ja bi jednu ostavio vani a drugu u teglu povecu i na taj prozor ili gdje si rekao. Pa cemo odmah saznati i mi ovdje. Ne vidim razlog sto tolika biljka ne bi mogla u teglu prezimiti.
 

OSX

Aktivan Član
29.01.2016
59
262
53
Ako hoces da prezimi, trebas odrezati dkoro sve grane i lisce, ostavi nekih 30 cm od zemlje. Dakle da ostanu gole grane. Unesi u kucu, ne morani na prozor. I jednom sedmicno malo zalijes. Sljedece godine dodaj zemlje iznesi je na sunce, i u startu ces imai jacu biljku. Urod je kod mene bio duplo veci. Ako hoces samo da ti dozrijuzeleni plodovi, mozes je unijeti u kucu, slice joj trebati svjetla. Moze led ili bilo sta drugo…
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dubi1312

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.659
13.851
358
@OSX u kakvim uvjetima su tvoje prezimljavale da su sljed god bile rodnije, ja sam ih znao drzat po tri,4god i svake god sve sporije se budile iz zimskog sna i svaki put manje rodne. Zato cuvam samo jednu il dve koje su mi zanimljive zbog neceg ostalo sve klijem na proljece al rano .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo and dubi1312

OSX

Aktivan Član
29.01.2016
59
262
53
nisam probavao vise od dvije godine... kod mene je problem sa suncem, kasno pocnu cvjetati, jedva ih pola prve godine stigne da sazrije... druge godine budu ok... posto vec imaju veliki korijen, ranije se razviju i bas budu bolje...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dubi1312

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.320
8.358
258
Ja imam par njih već 5 godina jer prezime napolju bez problema u ovoj klimi. Ove godine jedna najveća do sad, druga jedva da je dala nešto, treća ne znam ni je li živa. Jako puno utiču uslovi preko sezone. Zimi samo da prežive.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dubi1312

OSX

Aktivan Član
29.01.2016
59
262
53
Ocito. Ali, npr u Hr, na moru i na kontinentu nije ni blizu isto. Ipak misli da se isplati dvije godine a ona opet novu iz sjemena. Bar kod mene. Ali kad bi se za chili potrudili ka za vutru, bilo bi ga vjerovatno u kilama po saksiji… A ovako zaljevam ga cim stignem, kad se sjetim, djubrim od oka, struju na njega ne trosim i opet, od berbe jedne godine, osusim sameljem i traje mi dvije godine. A malo je i tegoba cuvati ga preko zime, zaboravim zaliti, tu prostoriju bas i ne grijam, tako da od 4-5 saksija koje ostavim zimu prezivi pola…. Al da ih grijem pazim na ph, gnojim u mg, drzim pid lampam, pa bilo bi ga sigurno previse….