HPS 150W - egipcanka

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
19.08.2011
46
15
0
37
Evo ukratko o grow-u....Box je napravljen od iverala 2 cm debljine, s unutarnje strane je oblozen sa stiroporom 2 cm, a s vanjske strane sa stiroporom 5 cm
dimenzija je 45x45x170. Box se ne nalazi u grijanom prostoru kuce, tako da trenutno ventilatori za upuh i ispuh zraka su iskljuceni, radi samo onaj koji je unutra za mijesanje zraka
osim HPS 150W nalazi se i obicna sijalica od 75W koja je spojena preko termostata koji temperaturu u boxu odrzava na 26C, pali se kada treba dogrijati box
Iz jednog starog box-a sam unutra presadio biljke koje su stare bile mjesec dana, a nisu narasle vise od par cm. Svijetlo u tom boxu je bilo 3 neonke od 36W, 120cm. Ja mislim da je glavni razlog sporog rasta bila zemlja. Kupio sam bio nekakvu za groblja :p , i stavio sam naklijane sjemenke u case od 2dcl(sto je premalo). Kada sam sklepao ovaj box, biljke sam presadio u posude 5L i stavio zemlju terramagma, stavio pod HPS, ubacio vent za mijesanje zraka i od onda biljke su podivljale
Biljke su nekakve egipcanke, tj. sjeme iz egipta, pa cemo vidjeti sta ce tu ispasti iz toga;)tu sam na forumu jako puno naucio o uzgoju, tak da se nadam da ce moj prvi grow uspjeti, uz vase savjete i pomoc
evo bavio sa se malo i mjerenjem lux-a u boxu, pa evo imate o tome u ovoj temi https://forums.vutra.org/unutra%9Anje-uzgajanje/9455-mjerenje-kolicine-svjetla.html
evo nekih slikica moje djecice:
slikano 04.12.2011.
dsc00075vt.jpg


dsc00072cz.jpg


dsc00070al.jpg


slikano danas 09.12.2011.

dsc00077su.jpg


dsc00078gu.jpg


u jednoj mojoj prijasnjoj temi sam postavio pitanje, pa cu ga ovdje kopirati:

u box-u imam HPS 150w i 4 biljke koje su rasporedjene tako da svaka dobiva jednako svjetla, a pored jedne je u blizini i obicna sijalica koja mi sluzi za dogrijavanje box-a, koja je spojena na termostat koji drzi konstantnu temperaturu od 26C. ta biljka raste puno brze od ostalih, pa sam im zamijenio mjesta i koja god biljka dodje na to mjesto raste bolje od ostalih. ventilator koji mijesa zrak unutar box-a nekako najvise njise tu biljku. po vasem sta je uzrok brzem rastu na tom mjestu? jaci protok zraka ili ona sijalica pored?p.s. moje isprike sto ovaj tekst izgleda da je nabacano sve zbrda zdola, al kad sam isao edititari post ovo se dogodilo
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Naravno da raste bolje kad ima dodatan izvor svjetla...odnosno dobija vise nego ostale... Iako to nije neka velika kolicina, dovoljna je da malo pogura biljku ispred ostalih...

Samo se nadam da ta zarulja se ne pali tokom noci...

Inace sve izgleda ok...samo nastavi dalje... =)
 
19.08.2011
46
15
0
37
e zasad jos nema noci ;) 24/0 je rezim
ma taj dodatan izvor svjetlosti sto ti kazes je zanemariv jer sam mjerio sa lux metrom i sve bilje dobivaju podjednako svjetla.
morat cu nesto smisliti kad se prebacim na cvjetanje, nesta sta ce mi biti kao grijac a da ne svijetli u fazi mraka. mislim da ce cekas zica smotana u spiralu ispred ventilatora posluziti kao grijac. ne bih sad stavljao neki prejaki grijac, da mi struju ne pozdere. ugl. nesto cu iskemijati dok dodje red na cvatnju. tu na slici se ne vidi al box je takav da biljke mogu spustati po potrebi, znaci bit ce dovoljno visok da se grow odradi do kraja ;)
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Netko je vec rijesio taj problem...takoder sa obicnom zaruljom, samo ju trebas obojati crnom bojom pa svjetlost nece probijati van, a toplina ce i dalje isijavati... =)
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
nemoj nikakve gole žice stavljat da ti griju da si ne zapališ box i kuću. stavi kao jedan lik iz foruma PEGLU (ako je na paru može i vlagu dizat :D)... :rofl:
 
19.08.2011
46
15
0
37
hehehhe...ma vlaga nije bed, ispred venta samo stavim casu s vodom i fino je sa 50% skocila na 70%
 
19.08.2011
46
15
0
37
ekipa evo ovo moje je poludilo, tj rast eko iz vode kak bi se ono reklo. ovu najvisu sam mjerio prekjucer i imala je 20cm, jucer je imala 24cm, a danas je vec 29cm. ove ostale ne idu toliko u visinu, ali se zato lijepo sire, dok ova pici u visinu....

evo slikica novih....
slikano 15.12.2011.













 
19.08.2011
46
15
0
37
svaki drugi dan zalijevam sa gnojivom NPK 9-4-5, tako da sam 10ml gnojiva stavio u 2l vode i za sad mi se pokazalo odlicnim.
moje je misljenje da je bolje zalijevati sa blazom koncentracijom cesce, nego sa jacom svakih 10-15 dana.
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Ili jos bolje da NE gnojis tako mlade biljke.................................
 
19.08.2011
46
15
0
37
te biljke su ti stare ko biblija... :p
bile su skoro mjesec dana pod neonkama i u losoj zemlji. od kad sam ih presadio u terramagmu i stavio pod HPS dogodio se preporod. sad rastu ko lude, oko 4-5cm dnevno.
ovo mi je prvi grow, pa eto ucim jos malo. za ovaj grow mi nije bitna kolicina, nego eto za pocetak onaj filing da imam svoju vutricu :)))) za kolko vremena po vasem ovo mogu staviti na 12/12? imam dosta iskustva sa povrtlarstvom , tak da se kuzim u bilje kolko tolko ;)
u izradi je i veci prostor za biljke, gdje ce biti 2x400W HPS ili 2x600W HPS, tak da sad muku mucim koje sjeme da uzmem. u opciji je white widow, lemon skunk, super skunk i super lemon haze.....ako netko ima neku preporuku slobodno nek se izjasni..
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
36
0
40
ja ti savjetujem da uzmeš neke koje se preporučuju za početnike....pogotovo ne super lemon haze....malo prouči....
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
ma covjek kupit super lemon haze i zasadit, i moze mu i uspijet. normalno, ako se dovoljno informira i nauci, neznaci zato sta mu je drugi grow da odma ce lose posadit i da ce mu propast, znamo da ako se dovoljno informira i nauci da moze ic i na hydro. moze sta oce ustvari, ali prvo treba ucit. treba citat, treba znat :D peace out!
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
36
0
40
ja se nebi složio s tobom ali nema veze...loše bi bilo da imamo svi ista mišljenja zar ne :) .....a za hidro se mislim jako puno ljudi nebi složilo s tobom....neznam ako si vidio od našeg tu kolege (po meni od najiskusnijih mr. dr. smokea) da je i njemu bilo problema samo što je čovijek prejak i to mu je bilo jednostavnije za riješit...mislim da kolega pipe bi se češko po glavici kaj sad.....ne omalovažavam nikoga pa ni pipea ali nije dorasao takvom zadatku.....
 
19.08.2011
46
15
0
37
ma nije bed dolar, nis se ja ne ljutim ne brini se, volim ja konstruktivne kritike i savjete ;)
kad si vec hydro spomenuo, tu imam iskustva ponesto. naime uzgajao sam doma, bas iz zezancije lani paradajz sa hydro tehnikom. zanimala me razlika u okusu izmedju "domaceg iz vrta" i hydro uzgoja. hydro setup ako se dobro poslozi, nije nikakav svemirski brod. jos sam ja kemijao sa nekim gnojivima koja bas i nisu za hydro i ispalo je jako dobro. okus je nesto za nijansu vodenstiji nego ovaj iz zemlje. za vutru vidim imaju gnojiva za hydro uzgoj, tablice kolko se cega na koliko vode mijesa, tak da neznam sta je tu puno kompliciranije od paradajza :p
postavio sam par pitanja odgovore dobio nisam :)))))
 

Nixa86

Closer to the Sun
06.11.2011
758
1.617
163
Area 51 - Metal Mulisha Team
bigpipe je napisao(la):
ma nije bed dolar, nis se ja ne ljutim ne brini se, volim ja konstruktivne kritike i savjete ;)
kad si vec hydro spomenuo, tu imam iskustva ponesto. naime uzgajao sam doma, bas iz zezancije lani paradajz sa hydro tehnikom. zanimala me razlika u okusu izmedju "domaceg iz vrta" i hydro uzgoja. hydro setup ako se dobro poslozi, nije nikakav svemirski brod. jos sam ja kemijao sa nekim gnojivima koja bas i nisu za hydro i ispalo je jako dobro. okus je nesto za nijansu vodenstiji nego ovaj iz zemlje. za vutru vidim imaju gnojiva za hydro uzgoj, tablice kolko se cega na koliko vode mijesa, tak da neznam sta je tu puno kompliciranije od paradajza :p
postavio sam par pitanja odgovore dobio nisam :)))))

pa vidish da je kompliciranije od paradajza jer paradajz bi vec pojeo za mjesec dana a tvoja biljka josh spol nije pokazala citiram te "stara kao biblija" :))
 
19.08.2011
46
15
0
37
treba i paradajzeku vremena ne brini ;)
pa nije spol pokazala, jer nije ni stavljena jos na 12/12 da bi spol pokazala....
ugl... sve skupa raste i buja iz dana u dan. svaki dan 4-5cm :)
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
ma nisam ja reko da je hydro jednostavan, ili da je gajenje super lemon hazea lagano, nego kazem ako se nauci sve kako se treba moze se i napravit kako treba bez greske, ima na jubitou tutoriali na hydro i uopce nije tesko ako se covjek malo ufura i da truda i para. mislim tako je sve sta zelimo napravit ako zelimo moramo se potrudit :) peace!
 
19.08.2011
46
15
0
37
danas im je 6. dan na cvijetanju i jedna je pokazala pistle, ove ostale zasada jos nista...il su sramezljive il skrivaju muda :p
 
19.08.2011
46
15
0
37
moram pod hitno nabaviti bolji fotic. izgleda da su od 4 biljke 3 cure i jedan mudonja koji je danas okoncao svoju karijeru :p

evo jedne curice:
dsc00110cr.jpg


i pokojni mudonja(slabo se na ovoj slici bas vidi, na drugim granama se vide kuglice kako vise ispod):

dsc00111p.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.