hps 150w

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
zanimalo me šta može obièna hps 150w- ove tri zadnje biljke sto sam kaèijo, radim sa obiènom sylvania shp-t150w.prednost je što se manje greje pa možeš skroz primaknuiti biljki-sve vrlolepo krene-biljka se odmah razgrana ...-ali onda premala jaèina za napred-ide to ali mnogo-mnogo sporije sporije....Verujem,da se može napraviti sa malo truda i dodatkom dveh flora neonki tri lepe biljke, urod-dovoljno skromnom braènom paru za godinu dana.Naravno glupo je birati èiste sative jer bi bilo još više krize sa svetlosti :wink:
box je bolje sto više ali 90cm je neki min-a može i niže ako obezbedite toliki protok zraka- cooltube(ispod 400w nije isplatljiv-naprotiv..)
meni duvaju dva ventilatorja vani iz boxa,jedan meša hladan vazduh i jedan za dovod zraka.
da pored njih su dve neonke za akvarije/flore od 20w
ali ja sam navikao na 400w i ipak mislim, da je za nas koji gojimo za liènu upotrebu-najbolja i isplatljivija -napraviš za sebe jednu mešanu turu(po svom odabiru) i imaš to uhaaaa vremena ako je pravilno "skladišteno"/spremljeno

ko se odluèi za 150w neka uzme obe vrste MH i HPS žarulje.Tako èe imati malo lepšu zelenu masu...

:)
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
Da li prigušnica i propaljivaè od HPS-a odgovaraju i za MH?

Planirao sam u box, koji æe biti širok 110, dubok 60, a visok 120, staviti 2 HPS po 250W. Tako da iznad cijele površine bude približno isto svjetla... što misliš o toj kombinaciji?
 

Baphomet

Aktivan Član
02.06.2006
205
10
0
www.konoplja.org
Gens ja lièno bi stavio 1x400w HPS,jer èe temp.biti ista i 400w pokriva ljepo 1m2,tako da bi ovu za tu površinu bila majka 400W,naravno sa dobrom ventilacijom.
A što se tièe MH lampe mislim da ti treba drukèija prigušnica apropaljivaè ne,možda nisam u pravu.

Era ja sam kod prvog growa imao 100w Hps i mogu reèi da je istina to što si pisao jer sad kad koristim 400w je razlika uuhhh.
lp
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
Prvenstvena ideja je bila da stavim jednu od 250 koju veæ imam... pošto nisam siguran da æe biti dovoljna mislio sam uvaliti još jednu takvu.... zato pitam.
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
stavijo sam danas pod 400w MH

dobra zarulja phiilips MASTER HPI-T PLUS,vole je biljke
za vegetativnu fazu samo!!