Vutra Društvo

Dobrodošli na skladno multietnički jedan jedini Vutra Forum! Učlanite se da pristupite i drugim djelovima foruma te da vršite PRETRAGU novih tema.

Učlani se

1. Vutra Radio is back. Možete ga slušati preko forum plejera ili preko web plejera. Slušamo se!

Hps 400 auto skunk

Diskusija u 'Dnevnici unutrašnjeg uzgajanja' započeta od benderb, 26.12.2016.

1. benderb

Učlanjen(a):
    26.12.2016
    Poruka:
    60
    Sviđa im se:
    185
    Trofej poeni:
    33
    Ratings:
    +200 / 0 / -0
    pa i nemam neki razlog sto zaljevam manje a cesce , jednostavno sam tako krenio od pocetka ( sa spricom , kvasenje zemlje itd...) , valjda je sad to krenulo u naviku . ok probat cu od sutra obilnije i rijedje .. hvala na savjetu :) ali i dalje cekam da mi mentorica potvrdi , bez uvrede :))

2. danchyblazenko

danchyblazenko Aktivan Član

Učlanjen(a):
    15.08.2015
    Poruka:
    181
    Sviđa im se:
    461
    Trofej poeni:
    63
    Ratings:
    +509 / 1 / -0
    litra bas i nije obilno :eek:
    Ja neznam dal si to vidio u nekom od dnevnika da netko tako zaljeva.
    jesi li i tad zaljevao svaki dan? il sam se ja pogubio. il ne shvacam kako su sad priviknute na takav rezim.:zvezda:: I mentorica ti je napisala kako da zaljevas

"Biljku zaliješ tako da postepeno i polako sipaš vodu po cijeloj površini saksije,sve dok dolje ne procuri.
    Zemlja će to iz tanjurića povući nazad,i to je pravilno zaliveno."
    Želim ti puno uspjeha s tvojim nacinom zaljevanja :puuuh:::popcorn:::vozdra:

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 1
  3. Joe1234

Joe1234 Aktivan Član

Učlanjen(a):
    03.10.2016
    Poruka:
    345
    Sviđa im se:
    582
    Trofej poeni:
    93
    Ratings:
    +668 / 0 / -1
    Meni je ovaj dnevnik bas super ko da pratim svoj od pocetka, sam kaj tebi puno bolje ide :thumb::puuuh:::popcorn:: . Sretno dalje kompa i nek se masti :razvaljen:::D i naravno pratim do kraja :thumb::respect:

4. t@mara

[email protected] Poznanici Foruma
    Poznanik Foruma

Učlanjen(a):
    10.12.2013
    Poruka:
    2.322
    Sviđa im se:
    5.794
    Trofej poeni:
    258
    Ratings:
    +6.828 / 1 / -0
    Biljke su sve bolje i bolje,kao i slikice...i to mi je drago vidjeti :)
    Zaljevanje bi stvarno trebao promjeniti,to definitivno.
    Korijen ti je stalno vlažan takvim načinom zaljevanja....a to nije dobro.
    To što sada reagiraju dobro,ne mora značiti da će i dalje.
    Probleme sa korijenom stvarno ne želiš...vjeruj mi :)
    Idemo to završiti bez problema :)

• Slažem se Slažem se x 1
  5. benderb

Učlanjen(a):
    26.12.2016
    Poruka:
    60
    Sviđa im se:
    185
    Trofej poeni:
    33
    Ratings:
    +200 / 0 / -0
    Poslusao sam savjet i zaljevao s obicnom vodom skroz dok voda nije pocela curit u posudu, uspio sam otprilike procijenit tezinu , popile cu svaka oko 3 litre vode , sad sljedece zaljevanje dok posuda olaksa i dok zemlje bude suha pod prstima , hvala na savjetu . isto tako sam poslusao i savjet za elektricne instalacije , i sklonio iz boksa sve , s time sam i dobio malo vise prostora , jer dosta toga ima ukljuceno . isto tako sam danas skinuo one prve listove samo one sto su bile naslonjene na zemlju i smetale kod zaljevanja . eo kako to sad sve izgleda . bas sam ponosan na cure :)
    DSC03333.JPG DSC033333.JPG

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 10
  6. bigeskalibur

bigeskalibur Aktivan Član

Učlanjen(a):
    25.01.2015
    Poruka:
    839
    Sviđa im se:
    706
    Trofej poeni:
    113
    Ratings:
    +911 / 1 / -0
    Super tebi ovo ide,reci mi samo ona keramcka sijalica dali moze da ti dogreje taj prostor i od koliko je w...:spliff:

7. benderb

Učlanjen(a):
    26.12.2016
    Poruka:
    60
    Sviđa im se:
    185
    Trofej poeni:
    33
    Ratings:
    +200 / 0 / -0
    imam dvije takve, druga se nevidi od sjenila ,jedna je 150 w , znaci 300 w sveukupno ... grije dosta dobro ... soba je u podrumu tako da dole nejde nikad u minus

8. Stipe

Stipe Japanac
    Urednik Moderator

Učlanjen(a):
    20.03.2014
    Poruka:
    10.446
    Sviđa im se:
    20.194
    Trofej poeni:
    1.158
    Ratings:
    +25.927 / 16 / -0
    Stavi neki izolator na pod, tipa 2cm stiropora ili necega bas da nije na plocicama. Mogao bi dobit koji °C u potovima :)

• Slažem se Slažem se x 3
  9. benderb

Učlanjen(a):
    26.12.2016
    Poruka:
    60
    Sviđa im se:
    185
    Trofej poeni:
    33
    Ratings:
    +200 / 0 / -0
    Da imas pravo. Upravo sam stavio dvije table stiropora 30 na pod ,trebalo bi i bolje reflektirat jer je bijele boje :) hvala na savjetu

10. benderb

Učlanjen(a):
    26.12.2016
    Poruka:
    60
    Sviđa im se:
    185
    Trofej poeni:
    33
    Ratings:
    +200 / 0 / -0
    Update 55 dan :)
    Malo kasnim s updateom , nije bas bilo vremena . ubacio sam par slikica da se vidi kako napreduju, nema nekih velikih promjena od zadnji puta , lagano se debljaju, jedna malo brze od ostalih. jedna je malo koda usporila ( il mi se cini posto ih vidim svaki dan ) a treca , je tamnija , i ima male kandjice ( neznam di je greska , tretirao sam ju kao i ostale cure ,al od pocetka je bila malo drugacija) , al nebrinem se jer se i ona popunjava ,i lagano su pocele smedjit dlacice, gnojenje je redovno(svako drugo zaljevanje puna doza) i dalje sa hesi , zaljevam cca svakih 5 dana ( kad posuda olaksa i zemlja bude suha ) . evo i slika DSC00086.JPG DSC00087.JPG DSC00088.JPG DSC00089.JPG DSC00090.JPG DSC00091.JPG DSC00092.JPG

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 17
  11. t@mara

[email protected] Poznanici Foruma
    Poznanik Foruma

Učlanjen(a):
    10.12.2013
    Poruka:
    2.322
    Sviđa im se:
    5.794
    Trofej poeni:
    258
    Ratings:
    +6.828 / 1 / -0
    Super se pune :)
    Nema tu kod tebe puno posla za mentoricu :D
    Ova sa kandžicama je jednostavno malo osjetljivija i vuče to od samoga starta.
    Nebi je ja za sada dirala ako i dalje ostane samo na ovome.

12. Hallo

Učlanjen(a):
    12.11.2015
    Poruka:
    99
    Sviđa im se:
    113
    Trofej poeni:
    33
    Ratings:
    +122 / 0 / -0
    Sretan grow zelim

Da ubacim savjet, kao sto su ti savjetovali da pod izoliras stiroporom zbog hladnoce tako za sljedeci grow ako ne ovaj , oblozi stranice stiroporom, jer kako vidim plocice su okolo , taj box se ne moze ugrijat tako suludo je sve kad je okolina hladna i radi kao hladnjak , ustedit ces takodjer na struji ako izoliras box, dobit ces temperaturu i vlagu .

Pozz i pratim

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 3
  13. benderb

Učlanjen(a):
    26.12.2016
    Poruka:
    60
    Sviđa im se:
    185
    Trofej poeni:
    33
    Ratings:
    +200 / 0 / -0
    da upravu si dobio bi koji stupanj sa stiroporom po zidovima...ali box je u podrumu u sobi od stare kotlovnice, koja nije vise u pogonu, zidovi su vec dobro izolirani da se negubi toplina kotlovnice posto je funkcionirala na topli zrak,znaci topli zrak je kruzio s tom sobom , i ulazio u otvore po sobama, ja sam samo pregradio dio sobe koji mi je potreban za boks , soba inace ima vrata na koja sam ugradio spuzvu,soba je 3 x 3 m od kojih ja koristim 110x 100x 200, i box je spojen na dimnjak za odvod. box isto ima posebna vrata a uz sve to , ipak je podrum pa temperatura nepadne nikad ispod nule , ok sa stiroporom bi svakako dobio nekoliko stupnjeva ,ali ja mislim da imam jako dobre uvjete , koristim 2 grijaca za terari (kad hps neradi) 150 w svaki , ali to ce vjerovatno koristit samo za zimski grow ,proljece , ljeto, jesen je uvjek 20tak stupnjeva dolje, i mislim da nema potrebe za nekim ulaganjima tipa stiropor , kad je soba sama po sebi dobro izolirana . ali hvala za dobar savjet :)

14. VenloNL

VenloNL sunce,sunce i samo sunce

Učlanjen(a):
    07.06.2010
    Poruka:
    5.583
    Sviđa im se:
    15.996
    Trofej poeni:
    358
    Ratings:
    +18.496 / 8 / -0
    ide to dobro :thumb:

15. samuraj

samuraj Aktivan Član

Učlanjen(a):
    03.10.2012
    Poruka:
    205
    Sviđa im se:
    231
    Trofej poeni:
    43
    Ratings:
    +241 / 0 / -0
    Ovo sada izgleda super,bez obzira na broj odrađeni grow.dobro je imati mentora!:thumb:Biljoze su perfekt sada samo pumpanje i do skorog harvesta!!!!:popcorn::

16. benderb

Učlanjen(a):
    26.12.2016
    Poruka:
    60
    Sviđa im se:
    185
    Trofej poeni:
    33
    Ratings:
    +200 / 0 / -0
    Update 65 dana

Neznam sta mi se desava sa jednom od cura , ok , otpocetka je bila drukcija, tamnija i imala je kandjice , al sad su i listovi poceli mjenjati boju , izgleda kao da umire, nisam se ja bas previse ni nadao da ce nesto biti od nje , ali opet nije mi ju svejedno gledati takvu . slika DSC00001.JPG
    DSC00002.JPG
    Druga gospodjica jako dobro izgleda,a imala je isti tretman kao i ova prethodna , nisam siguran koliko jos dokraja ,pa eo komentari su dobrodosli . slike ..
    DSC00004.JPG
    DSC00005.JPG
    DSC00018.JPG
    DSC00006.JPG

Treca cura, mi izgleda zdravo , al jednostavno nenapreduje , jako sporo,za nju jos ima nade nadam se :) slika
    DSC00003.JPG

Ovo mi je prvi grow , pa sam odradio to sve nekako amaterski , dosta sam stvari pogrijesio odpocetka , ali citajuci forum ,tudja iskustva , tudje dnevnike , sam jako puno naucio.. Sada je ovo kako je ,bit ce bar malo za pusit , do sljedeceg growa , ali iduci grow , koji je vec u planu mislim odradit perfektno ... tako da jedva cekam da ovo vise zavrsi ,i da krenem u novi grow , al ovaj puta nema stednje na zemlji , gnojivu ,ph metru ( kojeg i dalje nemam :-S , vjerujem da je to i najveca greska ovog puta )
    Bio bi zahvalan da bacite kakav savjet :)

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 5
  17. Hallo

Učlanjen(a):
    12.11.2015
    Poruka:
    99
    Sviđa im se:
    113
    Trofej poeni:
    33
    Ratings:
    +122 / 0 / -0
  18. benderb

Učlanjen(a):
    26.12.2016
    Poruka:
    60
    Sviđa im se:
    185
    Trofej poeni:
    33
    Ratings:
    +200 / 0 / -0
    Update .Kraj :) DSC00040.JPG
    Vaga vjerovatno laze :) . A nije lose za prvi puta. probao sam nabrzinu osusiti , i mogu reci da je dim strava. navikao sam na sranja sa ulice , tako da nisam ni znao koliko trava moze biti dobra ... Uskoro krece novi dnevnik , a ovaj moze u zavrsene :D

• +Uzgoj +Uzgoj x 7
    • Sviđa mi se Sviđa mi se x 5
  19. hazeri

hazeri coco soil.......
    Poznanik Foruma

Učlanjen(a):
    25.01.2016
    Poruka:
    4.288
    Sviđa im se:
    15.003
    Trofej poeni:
    358
    Ratings:
    +19.138 / 3 / -0
    :clap::....................:smoke::joint2::joint:...;)

20. WEEDetix

WEEDetix GreenDruid;Travar;Šaman;Vrač;Herbalist
    Grow Support

Učlanjen(a):
    11.10.2010
    Poruka:
    1.431
    Sviđa im se:
    3.690
    Trofej poeni:
    188
    Ratings: