Hps 400 auto skunk

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
26.12.2016
60
195
33
pa i nemam neki razlog sto zaljevam manje a cesce , jednostavno sam tako krenio od pocetka ( sa spricom , kvasenje zemlje itd...) , valjda je sad to krenulo u naviku . ok probat cu od sutra obilnije i rijedje .. hvala na savjetu :) ali i dalje cekam da mi mentorica potvrdi , bez uvrede :))
 

danchyblazenko

Aktivan Član
15.08.2015
171
470
63
i po prvi puta malo obilnije zaliti , dosad sam samo zaljevao sa spricom , a sad su dobile po litru vode
litra bas i nije obilno :eek:
Ja neznam dal si to vidio u nekom od dnevnika da netko tako zaljeva.
jesi li i tad zaljevao svaki dan? il sam se ja pogubio. il ne shvacam kako su sad priviknute na takav rezim.:zvezda:: I mentorica ti je napisala kako da zaljevas

"Biljku zaliješ tako da postepeno i polako sipaš vodu po cijeloj površini saksije,sve dok dolje ne procuri.
Zemlja će to iz tanjurića povući nazad,i to je pravilno zaliveno."
Želim ti puno uspjeha s tvojim nacinom zaljevanja :puuuh:::popcorn:::vozdra:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: t@mara

Joe1234

Aktivan Član
03.10.2016
379
957
93
Meni je ovaj dnevnik bas super ko da pratim svoj od pocetka, sam kaj tebi puno bolje ide :thumb::puuuh:::popcorn:: . Sretno dalje kompa i nek se masti :razvaljen:::D i naravno pratim do kraja :thumb::respect:
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Biljke su sve bolje i bolje,kao i slikice...i to mi je drago vidjeti :)
Zaljevanje bi stvarno trebao promjeniti,to definitivno.
Korijen ti je stalno vlažan takvim načinom zaljevanja....a to nije dobro.
To što sada reagiraju dobro,ne mora značiti da će i dalje.
Probleme sa korijenom stvarno ne želiš...vjeruj mi :)
Idemo to završiti bez problema :)
 
26.12.2016
60
195
33
Poslusao sam savjet i zaljevao s obicnom vodom skroz dok voda nije pocela curit u posudu, uspio sam otprilike procijenit tezinu , popile cu svaka oko 3 litre vode , sad sljedece zaljevanje dok posuda olaksa i dok zemlje bude suha pod prstima , hvala na savjetu . isto tako sam poslusao i savjet za elektricne instalacije , i sklonio iz boksa sve , s time sam i dobio malo vise prostora , jer dosta toga ima ukljuceno . isto tako sam danas skinuo one prve listove samo one sto su bile naslonjene na zemlju i smetale kod zaljevanja . eo kako to sad sve izgleda . bas sam ponosan na cure :)
DSC03333.JPG DSC033333.JPG
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Super tebi ovo ide,reci mi samo ona keramcka sijalica dali moze da ti dogreje taj prostor i od koliko je w...:spliff:
 
26.12.2016
60
195
33
imam dvije takve, druga se nevidi od sjenila ,jedna je 150 w , znaci 300 w sveukupno ... grije dosta dobro ... soba je u podrumu tako da dole nejde nikad u minus
 
26.12.2016
60
195
33
Da imas pravo. Upravo sam stavio dvije table stiropora 30 na pod ,trebalo bi i bolje reflektirat jer je bijele boje :) hvala na savjetu
 
26.12.2016
60
195
33
Update 55 dan :)
Malo kasnim s updateom , nije bas bilo vremena . ubacio sam par slikica da se vidi kako napreduju, nema nekih velikih promjena od zadnji puta , lagano se debljaju, jedna malo brze od ostalih. jedna je malo koda usporila ( il mi se cini posto ih vidim svaki dan ) a treca , je tamnija , i ima male kandjice ( neznam di je greska , tretirao sam ju kao i ostale cure ,al od pocetka je bila malo drugacija) , al nebrinem se jer se i ona popunjava ,i lagano su pocele smedjit dlacice, gnojenje je redovno(svako drugo zaljevanje puna doza) i dalje sa hesi , zaljevam cca svakih 5 dana ( kad posuda olaksa i zemlja bude suha ) . evo i slika DSC00086.JPG DSC00087.JPG DSC00088.JPG DSC00089.JPG DSC00090.JPG DSC00091.JPG DSC00092.JPG
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Super se pune :)
Nema tu kod tebe puno posla za mentoricu :D
Ova sa kandžicama je jednostavno malo osjetljivija i vuče to od samoga starta.
Nebi je ja za sada dirala ako i dalje ostane samo na ovome.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: benderb
12.11.2015
58
108
33
Sretan grow zelim

Da ubacim savjet, kao sto su ti savjetovali da pod izoliras stiroporom zbog hladnoce tako za sljedeci grow ako ne ovaj , oblozi stranice stiroporom, jer kako vidim plocice su okolo , taj box se ne moze ugrijat tako suludo je sve kad je okolina hladna i radi kao hladnjak , ustedit ces takodjer na struji ako izoliras box, dobit ces temperaturu i vlagu .

Pozz i pratim
 
26.12.2016
60
195
33
da upravu si dobio bi koji stupanj sa stiroporom po zidovima...ali box je u podrumu u sobi od stare kotlovnice, koja nije vise u pogonu, zidovi su vec dobro izolirani da se negubi toplina kotlovnice posto je funkcionirala na topli zrak,znaci topli zrak je kruzio s tom sobom , i ulazio u otvore po sobama, ja sam samo pregradio dio sobe koji mi je potreban za boks , soba inace ima vrata na koja sam ugradio spuzvu,soba je 3 x 3 m od kojih ja koristim 110x 100x 200, i box je spojen na dimnjak za odvod. box isto ima posebna vrata a uz sve to , ipak je podrum pa temperatura nepadne nikad ispod nule , ok sa stiroporom bi svakako dobio nekoliko stupnjeva ,ali ja mislim da imam jako dobre uvjete , koristim 2 grijaca za terari (kad hps neradi) 150 w svaki , ali to ce vjerovatno koristit samo za zimski grow ,proljece , ljeto, jesen je uvjek 20tak stupnjeva dolje, i mislim da nema potrebe za nekim ulaganjima tipa stiropor , kad je soba sama po sebi dobro izolirana . ali hvala za dobar savjet :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Samotnjak
26.12.2016
60
195
33
Update 65 dana

Neznam sta mi se desava sa jednom od cura , ok , otpocetka je bila drukcija, tamnija i imala je kandjice , al sad su i listovi poceli mjenjati boju , izgleda kao da umire, nisam se ja bas previse ni nadao da ce nesto biti od nje , ali opet nije mi ju svejedno gledati takvu . slika DSC00001.JPG
DSC00002.JPG
Druga gospodjica jako dobro izgleda,a imala je isti tretman kao i ova prethodna , nisam siguran koliko jos dokraja ,pa eo komentari su dobrodosli . slike ..
DSC00004.JPG
DSC00005.JPG
DSC00018.JPG
DSC00006.JPG

Treca cura, mi izgleda zdravo , al jednostavno nenapreduje , jako sporo,za nju jos ima nade nadam se :) slika
DSC00003.JPG


Ovo mi je prvi grow , pa sam odradio to sve nekako amaterski , dosta sam stvari pogrijesio odpocetka , ali citajuci forum ,tudja iskustva , tudje dnevnike , sam jako puno naucio.. Sada je ovo kako je ,bit ce bar malo za pusit , do sljedeceg growa , ali iduci grow , koji je vec u planu mislim odradit perfektno ... tako da jedva cekam da ovo vise zavrsi ,i da krenem u novi grow , al ovaj puta nema stednje na zemlji , gnojivu ,ph metru ( kojeg i dalje nemam :-S , vjerujem da je to i najveca greska ovog puta )
Bio bi zahvalan da bacite kakav savjet :)