HPS 400w, 80*40*180, 3x12cm 110CFM

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
11.09.2011
31
0
0
47
nasao nesto vremena da slike postam :) - svi vrhovi su vec DOSTA teski pa se curice naginju na sve strane..., povezao sam ih koliko sam bolje mogao da stoje uspravno i poslagao da najvise svjetla dobijaju 6 najvecih biljki :) - jos 3 male su sa strane od kojih po malo skidam za zapalit po koju :) a bome i lisce radi posao..., naravno nista posebno, ali radi....

- nabavio sam mikroskop pa ih gledam stalno sada izbliza, jos su svi trihomi potpuno prozirni iako su sve pastile na biljkama krenuli smedjiti.....

imam 3 razlicite vrste:
-jedna vrsta 3 curice velike, 2 male - slatkasti miris dobrog dima
-druga vrsta 2 velike i 2 male curice - ove mirisu na ananas :)
-treca vrsta - najveca biljka u maloj posudi - mislim da ce njoj trebati jedno 2 tjedna duze da skroz sazri, jer je bas "zelena" naspram ostalih


home made, uzgojena, vlastita trava....., svasta sam pusio ali ovo stvarno ima poseban okus i feeling..... MOJE!!!!
:b_jump:

sve velike zajedno :)






photo session :)

















































na pocetku me bas "patilo" koliko ce biti dima za pusenje..., ali mogu reci odokativno da cu potpuno isplatiti pocetna ulaganja u ormar sa ovom berbom a kako sam nabavio brand name sjeme sljedeci grow ce biti i puno bolji s obzirom koliko sam naucio bitnih stvari :p
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz

Jer su se tebi pojavile banane na biljkama??

Inace kad procitas sta im se sve dogodilo jos si i dobro odradio. Lepo su se udebljale na kraju.
Sa mikroskopom ces moci preciznije odrediti kad da skines. Ako neznas tacno kada da skines ti ostavi razliku u nedelju dana ili deset izmedju skidanja i obavezno makro slike. Pa kad probas i znas koji rad ti se vise svidja sledeci put ces znati.
Za sledeci put obavezno sa kontrolisanim PH vode zalivati.
Sretno
 
11.09.2011
31
0
0
47
jos nisam primjetio bananice..., a bas sam gledao stalno za njih. nemoj me plasiti bez razloga :p
svaki dan ih barem jednom pogledam pod dnevnim svjetlom a trudim se biti sto brzi da ne prodje vise od 15-20 sekundi svjetla na njima. procitao na 420.uk forumu da se hormoni "koji rade po noci" biljkini "razloze" pod utjecajem UV svjetla za 45 sec. jos nisam skontao hermija iako im se bas svasta dogodilo na putu.... ormar nema light leakova.
nabavim sutra za testiranja PHa trakice pa ocijenim vodu da vidimo sa cim ja to zalijevam stalno :)

inace:
nemam slike, lijepo napreduju, jucer smo imali akciju skidanja prirodno pozutjelog lisca. prestao sam gnojiti prije dva zalijevanja i sada curice lagano metaboliziraju potrebne elemente
iz velikih donjih listova. ova biljka za koju sam prije rekao (velika biljka u maloj posudi) da ce joj trebati vise vremena JAKO brzo dozrijeva a jos brze trosi lisce u ovoj fazi. ima totalno ubrzano dozrijevanje i opcenito trosenje listova -> premalo zemlje, steta sto nisam prije skontao "jeftinu foru" za presadjivanje....(samo stavis posudu bez dna na posudu iste velicine), znam za sljedeci put though :).
Mikroskop mi je super fora :) - svaki dan gledam barem 20-ak minuta biljkice pod 60-100X povecanjem :) - trihomi su ko na slikama...., na vrhovima cola ih je oko 30-40% mutnih a po donjim dijelovima biljke ih je mozda 20%..., mislim da cu sjeci prvo colae (u sljedecih par dana) pa onda za par dana i donje vrhove da im dam jos vremena da sazriju...., inace, nabavio sam kutiju za susenje :), izbusio rupe, pripremio uze :p


i dalje nemam predodzbu o tome koliko ce to dima biti suhog :), ali mogu reci da sam u zadnjih 10-ak dana, sto slucajno (lol, majkemimileBozane) - sto namjerno popusio 5-6 grama svog dima!
to je stvarno neprocjenjivo :), imam osjecaj da cu se iznenaditi sa urodom....

:)

roll on....
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
cool skroz na skroz, bravo, kad planiras skidati, iduce nedelje

ups. sad tek pregledah sve fotke, pa pun si semena frend, sta bi?
 
11.09.2011
31
0
0
47
koje slikice gledate da vidite hermija ? s obzirom da mi je ovo jest prvi puta da nesto growam vrlo lako moguce da sam zajebao i da nisam skontao nesto ocito :) - jos nisam naletio na LAKO vidljivu sjemenku.....
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Kasno je to za branje...sada neka ide do kraja...bar ces sjemenki imati... =)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
wannabe_grower2 je napisao(la):
koje slikice gledate da vidite hermija ? s obzirom da mi je ovo jest prvi puta da nesto growam vrlo lako moguce da sam zajebao i da nisam skontao nesto ocito :) - jos nisam naletio na LAKO vidljivu sjemenku.....

evo jedno pet komada


@mr.dr. jedino ako sakupi polen pa oprasi dugu (cistsu) zenku, ovako, moz samo da dobije nove hermice
 
11.09.2011
31
0
0
47
ah....

ja sam gledao uvijek "ispod zenskog cvijeta" da vidim bananicu......, nisam uopce skontao da moze "iz sredine" izrasti jajan....., kao i uvijek, svaka skola se placa :)

koliko sam ih izmucio nije ni cudo da je toliko hermica, ipak sam se iznenadio sa urodom :p


necu skupljati sjeme sa ovih biljki sigurno s obzirom da imam sjeme sa imenom, jedino je pitanje trenutno jel da ostavim biljke sada jos neko vrijeme ili da odmah rezem i stavim na susenje ? nisam siguran da li mikroskop sada ima neki utjecaj s obzirom da one sada svu energiju tjeraju na rast sjemena a ne na proizvodnju THCa....
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Nevezano za hermice... Mene zanima sto to raste zuto iz vrha?
Imao sam slican scenarij i nebrem shvatiti sto je to....

EDIT: sorry, nisam citao post od ZOKI-a. Mada izgleda zanimljivo :))
 
11.09.2011
31
0
0
47
gledam sada lokalno slike, sada i na prijasnjim slikama vidim sta sam trebao onda vidjeti :),
kada covjek ne zna sta da ocekuje tesko je "uloviti" bitnu stvar, a sigurno je i uzbudjenje zbog prvog growa utjecalo da oslijepim pored zdravih ociju :)
lol

nevezano uz ovu kvalitetu uroda prvog growanja mojeg, vidim vec sada da cu cijeli zivot biti grower :)
cak i moj prvi "half-arsed attempt" nije los za pusiti, finog je ukusa, ne grebe i radi....,
bit ce ga za 3 mjeseca pusenja redovnog, i za dragu i za mene :)

a sta sam im sve napravio...., takoreci po jednu KRUPNU pocetnicku gresku u svakom stadiju razvoja :)
i nekoliko potpuno nepotrebnih stresova. kako rekoh, svaka skola se placa :)

- u prijevodu je to:
cijena kvalitetno napravljenog stealth ormara sa svime unutra + 12 sati efektivnog posla sa ubodnom pilom jednog vikenda = mene kosta = kao pedesetica + pet grama skunka na cesti.

kontam da cu ovih 140 kn mjesecnog racuna za struju lako podnijeti :p :p :p


opet na google :), da vidimo sta kaze vanjski svijet o branju u ovakvim situacijama :)
 

Monk

Aktivan Član
26.09.2011
137
19
0
35
Da da hermici zicer..poprilicno je jasno, pogotov na tom banan kifu. Ali bit ce tu uroda i nadam se da ce pucam..a semenke..pa imat ces sta za sadit sljedecih 888 growa ^^
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.