HPS 400W / Skunk & Domćica

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Monk

Aktivan Član
26.09.2011
137
19
0
35
Skupljala je prasinu preko 2 godine jer nisam znao sta bih s njom skup s par boca neke tekucine. Izvadio sam tu lampu i procitao sto na njoj pise: "Philips m neki kc" mislim si neko smece s placa coece. I google ovo ono..uzgajanje..nasle se tu i neke sjemenke sto sam znao da je skunk iz Amsterdama (Tocna vrsta nepoznata) ..i tako googlam ja kak uzgojit naravno..i tu se nade Vutra.org..jebote! Prosvjetljenje..kick in the face!!! :punch2:

Box ~ 55 / 100 / 150 - d/š/v
Svjetlo ~ 400W HPS Philips
Gnojiva ~ 1-Component Aarde (NPK 10-9-19), PK 13-14 (NPK 0-17-18), PH-Bloei (regulator ph-a?)
Zemlja ~ Iz sume.
Ventilacija ~ 4 colera iz pc-a i 1 kucni vent da raspuhuje. (zasad mora posluzit, nadam se boljem kad porastu)
Sjeme ~ Skunk (4 od 10) i 4 bolje domacice

Lampa i gnojiva su davni poklon koji ja nisam znao upotrijebiti, ali sam nasao Vas. Uz pomoc vaseg foruma sam dobio i motivaciju i potrebne informacije da growam i ja malkice. 4 sjemenke domacice su vec bile u maramici na toplom cca 24 sata i u zemlji 10 dana ( sve nikle :p ), ali ne pod HPS-om vec pod obicnom 100W zaruljom. Skunk posaden veceras, takoder 24 sata u maramici bio, ali sad HPS ide na snagu tj. vec je on 3 sata za ove domacice da ih nahranim lumenima napokon :D

Box jos nije potpuno gotov, treba jos ugradit colere i obojat no imam slobodan vikend pa cemo malo :vb_smash:
Zlo&naopako, nisam kriv :icon_mrgreen:
Izvolite dokaz









 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Pripazi da se ne izdužuju, ne smije loše svijetlo daleko od njih. Početak je bitan da ih se usmjeri. Izbjegavaj boce za sadnju, koristi neke blago konusne saksije radi lakšeg presađivanja i ostalog. Sretno!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
sretno monk, pratim, i daj zarotiraj fotke ubuduce, da ne krivimo vrat :)
i ko sto grren kaze, daleko ti je lampa, vidis da "trce" za svetlom, rastu prebrzo u vis, sto ti nije plus, pogotovo za indoor i box (nisi na livadi :)
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Sretno ti bilo Monk. :thumb:
Pocetni setup box-a je vec trebao biti gotov. :sun2:
U nekom dnevniku ili temi (ne sjecam se) sam procitao kako dobar pocetni setup moze uvelike olaksati daljni razvoj dogadjaja. Jer dok pocnu problemi s temperaturom i vlagom, naje.....t ces se ko mladi majmun da to reguliras.
Ali sam siguran da ces ovaj vikend ti to sve lijepo posloziti. :icon_lol:

Sretno jos jednom, pratim, skunk uvijek donese smjesak na moje lice. :rofl:

Peace!
 

Monk

Aktivan Član
26.09.2011
137
19
0
35
Ma potrcale su za svjetlom, zato jer su bile pod obicnom lampom, a sta cu kad su one nikle i krenule rast a ja HPS ni pogledo kamoli instaliro..pa sam se snaso s obicnom zarujlom samo da ih drzi na zivotu dok ne rjesim stvar..HPS cu stavit na 40cm, bi to bilo dovoljno ili cak 35-30 ako im nece biti vruce?

Evo se naspovao i odmorio od ovog paklenog tjedna..sad neka kava, gensara i idem lupat po kuci..sve danas da zavrsim tako da uvjeti budu tip-top i da se nemam sta zajebavat kasnije :D Pa cu lupit sliku navecer da vidite da sam si dao truda :D


Edit: jesul one za presadivanje spremne? Kupit cu neku zemlju, imate pravo samo mogu pozalit zbog neke sice para..
 

herb-o-logist

Aktivan Član
05.04.2011
177
25
0
33
Savjetujem ti da odvojiš novaca za poštenu zemlju. Preporučam Compo Sanu ili Terra Magmu Supstral. Ova šumska zemlja bi ti u indooru mogla pravit probleme. Što se tiče udaljenosti lampe, lampu stavi što bliže a da ne prži biljke.
Sretno s growom!
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Sada kad imas normalno svijetlo, zatrpaj biljku zemljom do prvog para listova... =)

I isto bi ti savjetovao kao sto su ti drugi rekli da odvojis koju kunu za provjerenu zemlju...ako ne zelis nepotrebne probleme u najvaznijem dijelu uzgoja...
 

Monk

Aktivan Član
26.09.2011
137
19
0
35
Sekach je napisao(la):
Sada kad imas normalno svijetlo, zatrpaj biljku zemljom do prvog para listova... =)

To mogu napraviti? Nece strunut stabljika ili nesto slicno?? Hvala velika na ovom savjetu..sve cu danas rjesiti i udpdate ;)
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
....samo ju zatrpaj kao sto Sekach kaze..... smatram da ce ti bit malo tesko ohladit 400W u tom prostoru bez CT i s tim PC ventovima.......krenuo si, to je bitno......sretno......pratim
 

Monk

Aktivan Član
26.09.2011
137
19
0
35
Zemlja kupljena, uzeo sam Organsku mjesavina za cvijece i povrce. U svakom slucaju nije vise sumska. Biljoze ove domaćice su presadene u vece posude..2 sam stavio zajedno u jednu ogromnu posudu, a jedna je zasebno u posudu promjera cca 20cm..nadam se dovoljno :D naravno na vas pridjelog sad posadio cijele biljoze sve do prvih listova (ja sam to shvatio na ova prva dva obla lista, a i da sam mogo do prvih pravih listova nije tolika panika jer su sada pod pravim svjetlom i najveca je samo 6cm dok najmanja 2cm)

Skunk posaden jutros, 2 izbacile korijenčić u maramici, a 2 napukle..sve sad u zemlji i vec sutra mislim da su vani, bar se nadam..

Box zakrpan od rupica kroz koju svjetlost bezala, postavljena samo 2 coolera i veliki da puse unutra..necu stavljat jos 2 collera nego sam odlucio kupit 2 venta neka osrednja..nadam se da temp nece biti prevelika posto su jos male..takoder sam stavio siru posudu s vodom da isparava i malo podigne vlagu iako ju nemam s cim mjeriti trenutno. Da ne zaboravim, ubacen je i veliki reflektor.. :)

Slike danas nisam mogao srediti jer mi sredivanje svega oduzelo skoro 2 cijela dana, no sad je mnogo urednije i to je bitno, da one imaju lip dom. Skunk kad pocne listove bacat cemo update :)
 

Monk

Aktivan Član
26.09.2011
137
19
0
35
Eo da nebi bilo da ja zaboravio na svoj dnevnik, dakako da nisam. Ovaj put su slike znatno bolje pa uzivajte i svaka pomoc je dobro dosla jer imam par problema :icon_lol:


Cim sam postavio HPS doslo je do problema s temperaturom kao sto ste i rekli, pa sam to brze bolje rjesio. Sada temperatura varira izmedu 23-29 (lampa off/lampa on.) Trenutno ispuh 120m3/h, sveukupno 4 venta s ispuhom, najveci vent vuce zrak unutra. Evo kako sam ja to skombo :hehe:

pa191577.th.jpg
[/URL] [/IMG]
pa191583.th.jpg
[/URL] [/IMG]


Ubrzo nakon toga me pocela brinut vlaga pa sam kupio i mjerac vlage, s kojim sam dobio jos jedan termometar (sad imam dva, da bude sto preciznije) i sat. Vlagu odrzavam izmedu 40% (lampa on) i 65% (lampa off). Savrseno!! :cool44:
Pa posto sam digao HPS na nekih 65cm i reflektor sam nacinio da sto vise svjetla dobiju biljoze.

pa191578.th.jpg
[/URL][/IMG]
pa191551.th.jpg
[/URL][/IMG]
pa191550.th.jpg
[/URL][/IMG]


I zeleni secer na kraju.. NAPOMENA: Prve 2 internode i kod jedne biljke pola trece su posjecene jer sam ih spalio lampom.. :eek:hno: idiot.. :balls:

Ajmo redom.

Prva biljoza
: Moja miljenica. Po meni izgleda zdravo sada nakon svih stresova koje je podnijela. Samo sam jutros primjetio jedan list dobio malo smeckaste boje na vrhu neznam od cega..mozda gnojenje jer sam gnojio prvi put prije 2 dana mislim, ali sam koristio 1/4 prepisane doze da budem zicer..neznam. Inace ova ima onako maslinasto zelenu boju dok druge dvije su svjetlije sto mozda nece biti uocljivo na slikama.

pa191532.th.jpg
[/URL][/IMG]
pa191538.th.jpg
[/URL][/IMG]
pa191529.th.jpg
[/URL][/IMG]


Druga biljoza: To je ta kojoj fali 2 i pol internode. Sada izgleda cijela biljka ko jedan list :icon_lol: Zdravlje mislim ok, opet moram reci nakon svega pretpljenog, samo jedna mala tockica na vrhu lista zuta.

pa191561.th.jpg
[/URL][/IMG]
pa191513.th.jpg
[/URL][/IMG]


Treca biljoza: I najproblematicnija. Donji listovi se uvrnuli na vrhu i imaju zuckato-smedu boju takoder na vrhu. Nikako nisam zadovoljan s njom jer je bila najbolja u pocetku, sada je zasigurno najgora.

pa191520.th.jpg
[/URL][/IMG]
pa191512.th.jpg
[/URL][/IMG]



To je sve sto se slika tice. Evo jos par informacija o mom vodenju growa da lakse detektirate gdje grijesim.

Voda je kisnica, nema greske. Prvi put znaci gnojio prije dva dana i takoder malo, vrlo malo nanio vode s gnojivom Folijarno. U pocetku zalijevo svaki dan, ali sam skuzio da to tako ne ide pa sam prestao prije par dana. Ph zemlje mi je nepoznat, znam da je zemlja koju sam kupio imala 7,5 ali se to sigurno promjenilo do sada, a pare dobivam za 3 dana pa cu kupiti trakice za pocetak, pa kasnije kad novi box :b_hop: napravim (da, da novi box u planu..nabacit cu nacrt u temu BOX ZA GAJENJE) i mjerac Ph-a cu da kupim da ga hebes. Hmm sto jos..neznam..to je to :icon_mrgreen:

Eto nadam se da slike valjaju, a sad pomoccccc da isufam ovaj grow bar do cvjetanja pa ce sve u novi box i vjerujem da ce tada biti sve puno lakse, urednije i bolje (osim ako se netrebam previse zabrinjavat oko svega, ali ja se brinemmmmmmm..to mi zene ljudi! ) :icon_lol:

Pozzz svima :)
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
....za pocetak NEMOJ gnojit tako male biljke......spalit ces ih......nece one nista puno brze rast ako ih ti vise gnojis.....mozes samo sranje napravit......one ce same pokazat kad trebas pocet gnojit, odnosno kod potrose hranu iz zemlje donji listovi ce pocet zutit i po tom ces znat da im fali dusika i da je vrijeme da pocnes gnojit......

.....biljka dok je mlada ima svjetlo zelenu boju, kako raste tako listovi pocinju tamnit i poprimat normalnu tamno zelenu boju tako da te to netreba brinut sto su biljke svjetlo zelene, kad narastu potamnit ce, al ce uvijek novi izdanci bit svjetlo zeleni dok malo ne ojacaju, cim malo narastu pocinju dobivat tu tamno zelenu boju......nista cudno, bez brige......

......tako stoje stvari kad sve ide po ps-u al posto si ih ti najvjerojatnije pregnojio moguce da su i zbog toga pozutile, preporucio bi ti jedan flush, pa par dana gledaj kako ce biljka reagirat i dal se oporavlja.....

.....jos jedna bitna stavka je voda, kazes kisnica al neznas koji je PH, to isto zna bit problem, ponekad poguban za biljku......preporuka ako nemas za PH tester kupi one kapi za regulaciju PH u pet shopu (nekih 50-tak kuna) i s tim bar priblizno podesi PH jer ovako neznas na cem si......

.....i zadnje, zaljevanje.....bio si rekao da si zaljevao svaki dan......covjece pa utopit ces korijen s tolko vode......gledaj da je biljka mala i njoj jos netreba tako puno vode, samo joj moze nastetit......kad zaljevas gurni prst u zemlju na dubinu 3-5 cm i ako je suho onda zali ako osjetis da je zemlja jos vlazna nema potrebe za zaljevanjem......

....puno si ti tog prijatelju pogrijesio u pocetku.....male si ih krenuo gnojit, precesto si ih zaljevao, neznas PH vode (sad mozda manje bitna stavka).....

.....preporuka, napravi flush i biljke zaljevaj kada je to potrebno, odnosno kada je zemlja suha, kupi kapi za korigiranje PH i zaljevaj vodom PH izmedu 6.2-6.8 i probaj ih pustit da se oporave......kad donji listovi lagano pocnu zutit to bi trebao bit znak da im fali dusika i da je potrebno pocet gnojit.....

.......nadam se da sam pomogao i da ces uspjet izvuc biljke......pratim, sretno.....
:icon_lol:
 

Monk

Aktivan Član
26.09.2011
137
19
0
35
Ma to prijatelju, puno hvala na vremenu izdvojenom za post. Primljeno na znanje.



Mislim da je ovo glavni krivac za sve moje greske..
Kenny Dalglish je napisao(la):
Inače gdje god da otvorim danas temu nađem tvoj post, mislim da te pere malo euforija oko growa, malo hlađenja nebi škodilo. Nemoguće da imaš toliko pametnih stvari za reći - čisto dobronamjeran savjet.

I tu cu se odma slozit sa Kenny-em..fakat sam malo zabrio. Ispricavam se ekipa..malo me previse pere euforija..sry :icon_frown:
a to se odrazilo i na biljoze ocito..ja bi htio da su vec metar, pa mi se obi o glavu..jbg
 

Monk

Aktivan Član
26.09.2011
137
19
0
35
Jest sumska zemlja hranjiva, ali je i puna malih govana koja zele biljku da jedu..vjeruj mi, ja dobio one mosuice bas zbog te zemlje (bar ja tako mislim) i sva sreca brzo skonto da imam problem i rjesio ga krumpirom i pepelom. od tada mi ne pada na pamet da sadim u bilo sta drugo nego kupovnu, dobro zapakiranu i provjerenu zemlju..sve ostalo ne dolazi u obzir!
 

Monk

Aktivan Član
26.09.2011
137
19
0
35
Prebacite ovaj dnevnik u nedovrseno..nije to ono sto bi trebalo biti..otvorit cu novi kad zavrsim novi box, ovo ne ide bas po loju :S