HPS 70/100w + CFL 4x26w.. First grow after long long time

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
evo mozes jos ovo da probas iskljuci vent koji izbacuje vazduh napolje i ostavi upaljen samo onaj koji ubacuje ::)

onda prekontrolisi par puta kolko je vruce u boxu al mislim da ce biti ok i sa jednim ventom a vlaga bi trebalo da se digne...
 

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
-Iskljucen vent za izbacivanje ali mislim da ce bit prevelika temp..
-Javit cu se s rezultatima..
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....ja isto imam dosta veliki problem sa manjkom vlage i u vegi sam se na 100 nacina trudio povecat ju i nista, al nisam primjetio da curama smeta.....nocu raste i do 60% al kad su lampe upaljene rijetko da je i preko 30%....iz svog skromnog iskustva mogu rec da im ne smeta a iskusniji neka kazu svoje misljenje.....
 

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
-Evo iskljucen ispusni vent i unutra je sve isto kao i kad je bio ukljucen..
-Samo sto mi je temperatura niza =s.. Oko 26°
-Vlaga preko noci je bila 34% a sa svijetlima 26, znaci, oko vlage nema promjene..
-Pa mogu ti reci da se ni moje ne zale, sve im fino pase samo sto su pocetna 2 pocela zutit..
-E, sad.. Znam da je to normalno ali jel mi to mozda ukazuju da je vrijeme da ih malo nadohranim??
-Ja sam mislio pricekat jos tjedan dana da procvjetaju pa ih onda malo pognojit..

:wave:
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
pricekaj jos sa hranjenjem male su... i pusti u vege toliko da imas i nove grane iz stabla i biceo ok onda.... nemoj zuriti sa cvetanjem posto imas ti tamo dovoljno svetla a ono sto ti zute listovi to je normalno..
 

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
-Rezim je 18/6 i bit ce tako do kraja
-I mislio sam da ce mi netko rec da zute zbog niskog PH ali zaboravi napisat da je 7.5 znaci sve u redu =)
-Ali jos se malo dvoumim, de bas da cujem tvoje misljenje.
-Posto je to LW#2 mislio sam vezati samo donje grane, a nek glavni vrh ide koliko hoce..
-E, sad, jel bolje da ju cijelu vezem pa da ju ostavljam na sredini boxa u zraku ili da vezem samo donje grane kako sam planirao i da ju onda spustam dolje!?
-Mislim, logicnije je da je bolje drzat ih blize svijetlima, ali box mi nije toliko sirok da cu 2 biljke moc vezat oko saksije tako da mislim da s tim necu postit nest previse.
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ma nemoras ni raditi lst po meni... ako savijas donje grane onda ih samo joas vise udaljavas od svetla mozes samo razvuci malo da im obezbedis lepse osvetljenje po svim listovima...
 

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
-Evo sunce sija ko ludo pa sam ljubimicama dao priliku da se malo suncaju i vesele na povjtarcu :sun2:
-Sa manjom biljkom pojma nemam sta se desava, zaostaje za ''sestrom'' i to dosta..
-Znaci isti dan stavljena pod maramicu, proklijala je dan kasnije i sad tokom rasta kasni opet dosta.
-Moj bi prijedlog bio da ju iscupam van i da stavim novo sjeme!? Sta vi kazete?
-Nisam napisao sta se desilo sa zaledenom bocom.. Bila je 12h zatvorena i 12h otvorena, nije se do kraja istopio led u njoj, ali bogami vlaga nije narasla ni 2% tako da mi stvarno ponestaje opcija za dizanje vlage..
-Do citanja :hippy:

http://img851.imageshack.us/g/p3090090.jpg/
 

Osiris

Aktivan Član
05.10.2010
117
12
0
39
www.nisambashinformatickipismen.com
malo ti je preduboka ova posuda u kojoj su ti hydroton kuglice za vlagu dignuti. uzmi tupperware il tak neku posudu dubine 2-3 cm, napuni je kuglicama i onda ulij vodu gotovo do vrha. vent nek ti obavezno puše direkt u površinu vodu. možda onda i uspiješ dignuti vlagu...ovak voda malo teže isparava kad nema miješanja zraka...
 

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
-Evo par slicica opet nakon duzeg vremena odsutnosti..
-Opet su mi poslovna premjestanja poremetila grow te su mi 2 biljke uvenule a ova najmanja iako spaljena, je ostala ziva..
-Kalendarski je ostalo oko 10-11 dana do kraja premda je tesko utvrditi prema slici jer je svijetlo sprzilo skoro sve dlacice pa je jedno vrijeme imala 90% smedih a kako se u zadnje vrijeme malo cesce zalijeva, malo se oporavlja..
-Samo 2x je zalijevana sa hesi bloom-om i medenom vodom i vec sutradan su se primjetile promjene..
-Ali bilo kako bilo nadam se da ce biti za koju guplju cisto da probam kakva ce biti nakon toliko mucenja :sick:
-Pozz svim vutroljubcima i vutra forumasima :wave:

http://img69.imageshack.us/g/p5090098u.jpg/
 

zapadnaZGbaraba

Aktivan Član
17.04.2011
70
16
0
34
ja sam vlagu podigao za 10 posto tako da sam na sami vrh boxa stavljao vlažni ručnik koji ide gotovo od ruba do ruba ormara. ima sam šipku za vješalice u ormaru pa sam samo preko toga prebacivao i zasada funkcionira, sa 26 mi se popela na 34-35-36 i to stalno oscilira, noću gotovo duplo se popne. ručnik mi isuši za svega par sati dok su lampe upaljene noću manje ali opet isušuje brzo...
 

zapadnaZGbaraba

Aktivan Član
17.04.2011
70
16
0
34
zapadnaZGbaraba je napisao(la):
ja sam vlagu podigao za 10 posto tako da sam na sami vrh boxa stavljao vlažni ručnik koji ide gotovo od ruba do ruba ormara. ima sam šipku za vješalice u ormaru pa sam samo preko toga prebacivao i zasada funkcionira, sa 26 mi se popela na 34-35-36 i to stalno oscilira, noću gotovo duplo se popne. ručnik mi isuši za svega par sati dok su lampe upaljene noću manje ali opet isušuje brzo...

e da zaboravio sam napomenut da mi je soba u kojoj je bio bila box potpuno zatvorena i prozori i vrata. čim ostavim vrata otvorena ili prozor da se promiješa zrak i promjeni padne na 30% u vrlo kratkom roku
 

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
@zapadnaZGbaraba

- Ma rijesio sam problem s vlagom s hydroton kuglicama ali hvala na savjetu :thumb:

-Kraj je sve blize i planirao sam sutra ugasiti svjetlo na 3 dana i zalit ju jos jednom medenom vodom i na kraju je isprati..
-Sve u svemu nadam se da ce sljakati ^^

:wave:

http://img834.imageshack.us/g/p5160103.jpg/
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Ako gasis sutra onda ne moras dodavati med, a niti zalijevati...jer treba vremena da se hrana dovuce do biljke...

Isto tako flush nece nista drugo napraviti nego samo isprati zemlju...to si trebao bar 10 dana prije rezanja napraviti...da se stigne potrositi sva hrana iz biljke...ovako ce ti i dalje ostati u biljci... ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.