HPS 70/100w + CFL 4x26w.. First grow after long long time

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
Pozdrav svim clanovima vutra.org foruma! :sun2:

Nakon dosta vremena zbog odsutnosti pozabavio sam se ormaricem i pokusao napraviti neki manji grow box.. eto tek toliko da se ima sta za zapalit kad ima slobodnog vremena :icon_lol: .. Posto nece bit nesto previse mjesta u boxu, kad dode do 6-7 kata, pocinjem sa LST.. Mislim da bi ju mogao dosta smotati da bude bar nesto od nje dok ne dodu prave sjemenke..Temperatura sa svim zaruljama je maximalno 27C°.. Svaka kritika ce mi dobro doci zato bi htio cuti koji komentar i misljenje! :icon_lol: ..

Sjeme - unknown (izvadeno iz dobrih komada, posadeno jucer).. ali za koji tjedan se uzima LR #2
Svijetla - HPS70w (sutra dolazi 110w jer pase na reflektor) i 4x CFL 26w (6500k)
Box - 73cm (visina) x 34cm (sirina) x 27cm (dubina)
Ventilacija - 2x 12V 120mm cooleri..



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 

cannabis_connoisseur

Aktivan Član
18.10.2008
202
1.185
143
poz, super ti je setup, ali ova žarulja od 110W je zamjenska, po meni ti je bolje sa ovom od 70W i ove 4 CFL-ke odraditi do kraja, samo ako možeš nekako namjesti da je cijela vani a ne da je pola proguta reflektor.. i neznam jeli unutra samo jedna posuda za potrebe slikanja ili si stavio samo jedno sjeme, ako je dodaj bolje još koje, pa u manje posude , baciš na 12/12 da ti pokažu spol i onda si ostaviš jednu najbolje razvijenu ženku. U svakom slučaju puno sreće, neka harvest bude obilan i mastan.:maryjane: P.S. vent nije 12mm nego 120mm :)
 

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
Da, unutra je samo jedna posuda za sad. Ali ipak mislim da cu te poslusat i da cu stavit vise malih posuda. Uovoj posudi su pri rubovima posadene 2 sjemenke.. ali to opet eto tako reda-radi samo da ima nesto dok se ne kupi nesto kvalitetno. A za reflektor neznam, odlicno mi je to sto sam on grije manje nego 1 cfl-ka.. tako da nebi nista micao. a za vent na slici mi je preskocio 0 heh :)
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Sve je to super i Box i svjetlo itd....
Dobro ti je rekao za više mali posuda ja bi tako uradio i s obzirtom na iskustvo isto bi tako uradio.
Probaj da nakon par dana kad te mlade niknu odma prebacivaš na 12/12 jer svakako nemožeš imat veće biljke od 30 i koji cm.
U to prostora na ovaj sistem 12/12 možeš da ubaciš 4 komada i da budeš zadovoljan i lako je rukovat sa tako malim posudama i biljkama.
Samo hrana kako treba zrak i voda.
Sretno !!!!!!!!!!
 

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
Hvala za podrsku :icon_biggrin:

Stavio sam 5 novih sjemenki ispod vate na klijanje i sutra pravim nove posude.. pa cemo vidjeti kako ce i sta biti =) :dunce:
 

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
Pozdrav svim forumašima i vutroljubcima!

-Jos jedan grow mi je propao zbog poslovnih premjestaja tako da nisam bio u mogucnosti odrzavati biljke i nisam imao nikog pouzdanog tko bi mi mogao pripomoci dok me nije bilo kod kuce. Ali sta je, tu je. Sve u svemu mislim da ce mi se sljedeci grow isplatiti. Za osobne potrebe naravno :cool44: . Da ne duljim..
-Sa novim pobjedama stizu i Lowrider #2 sjemena.
-Znaci, radi se o :





-Za pocetak stavljene dvije jer jos nisam bio u mogucnosti otkriti sta se moze postici sa ovim prostorom te rasvjetom.
-2 proklijane sjemenke su stavljene u zemlju i od pocetka je ova vani bila malo brza tako da sam ju odmah stavio u vecu posudu (cuo sam da Lowridere nije dobro presadivati jer nemaju vremena za oporavak stresa i pustanje korjena).
-Rezim svjetlosti ce bit cijelo vrijeme 18/6.
-Zemlja Plantela pomjesana sa kuglicama stiropora (oko 15%).









-Imam pitanje u vezi biljki kad porastu. Visina boxa koji biljke mogu iskoristiti je 70-ak cm od kojih otpada jedno 10cm za cfl-ove. Da pustam biljke onda u visinu ili da napravim neki lagani LST tako da svi hedici budu pravilno rasporedeni te svi dobivaju podjednaku dozu svjetlosti!?
-Premda ovdje pise da je maximalna visina 50 cm uvjerio sam se vlastitim ocima da je Lowrider #1 ispod hps-a 400 imao oko 1m.. :icon_confused: ..
-Znam da Lowrideri u outdooru dobiju nesto vise na visini, a tako i na masi ali nadam se da ce u boxu ostat patuljci :icon_lol:
-Ostatak ce vjerojatno docekati svoj red u growboxu ali planiram i nesto naruciti i smjestiti van.
-Tu imam jos jedno pitanje!? Na pakiranju sjemenki pise da ih se outdoor sadi od 7. mjeseca pa na dalje.
-Moje pitanje je dali bi bilo problema ako bi ih stavio ranije, tj. u opcenito vrijeme (sredina 3. mj ili pocetak 4.)
-Jos veci problem ce stvarati vrijeme, nekidan sam gledao vijesti i planiraju da ce kod nas povremeno padati snijeg cak do 6. mjeseca :eek:hno: .
-Jel mi onda jedino preostaje napravit kakav staklenik ili da ipak cekam do 7. mjeseca?
-Svi komentari i kritike su dobrodosle.

Do citanja :blah:
 

Marker

Aktivan Član
03.02.2010
85
3
8
-Imam pitanje u vezi biljki kad porastu. Visina boxa koji biljke mogu iskoristiti je 70-ak cm od kojih otpada jedno 10cm za cfl-ove. Da pustam biljke onda u visinu ili da napravim neki lagani LST tako da svi hedici budu pravilno rasporedeni te svi dobivaju podjednaku dozu svjetlosti!?
-Premda ovdje pise da je maximalna visina 50 cm uvjerio sam se vlastitim ocima da je Lowrider #1 ispod hps-a 400 imao oko 1m.. :icon_confused: ..
-Znam da Lowrideri u outdooru dobiju nesto vise na visini, a tako i na masi ali nadam se da ce u boxu ostat patuljci :icon_lol:
-Ostatak ce vjerojatno docekati svoj red u growboxu ali planiram i nesto naruciti i smjestiti van.
-Tu imam jos jedno pitanje!? Na pakiranju sjemenki pise da ih se outdoor sadi od 7. mjeseca pa na dalje.
-Moje pitanje je dali bi bilo problema ako bi ih stavio ranije, tj. u opcenito vrijeme (sredina 3. mj ili pocetak 4.)
-Jos veci problem ce stvarati vrijeme, nekidan sam gledao vijesti i planiraju da ce kod nas povremeno padati snijeg cak do 6. mjeseca :eek:hno: .
-Jel mi onda jedino preostaje napravit kakav staklenik ili da ipak cekam do 7. mjeseca?
-Svi komentari i kritike su dobrodosle.

Do citanja :blah:[/QUOTE]


Obavezno LST!Vjeruj mi uvjerio sam se:icon_lol:
Outdoor:Ovdje sam ja dobio svoj odgovor :) https://forums.vutra.org/threads/6331-Fotoperiod-kada-saditi-i-logika-iza-toga
Iako ja nebih sadio autoflowering vani jer sam čitao na stranom forumu da baš i nedobiješ nešto puno...

ps. da se mene pita ako možeš si box povećat nekako povećaj i dodaj si još 2 biljčice i mogao bih imati do 100tke bez beda ako sve dobro odradiš :)
 

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
-Heh bas planiram kako izvesti LST i istovremeno stavit jos koju na klijanje jer mislim da mogu onda bar jos jednu-dvije ispresavijati unutra..
-A cuj, rado bi ja njega i povecao, prosirio, stavio jaci hps i dodao jos 5 biljki ali eto.. Vidjeti cemo kako ce ovo proci pa se nadam prosirenju..
-Ali samo polako, nikakva zurba.. sve u svoje vrijeme =)
 

Jelen

Aktivan Član
13.12.2010
85
8
0
43
Meni sve to izgleda ok osim ovog timera. Pominjao si posao i obaveze a ako se ne varam ovaj timer ima podesavanje samo za vreme od 24h. digitalni je oko 10 e i ima svakojake opcije (moj recimo ima po tri opcije on/of u danu, opcije blokova dana npr ponedeljak, sreda, petak, svaki dan posebno i jos sto sta). Mislima da batalis ovaj.
U svakom slucaju puno srece i masnoce :D
 

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
-Ma nije tajmer problem, nit vrijeme. Problem je kod zalijevanja. Posalju me u drugu drzavu pa nema tko zalijevati.
-Ali imas pravo, dosta dobrih i povoljnih ih ima sam eto, ovaj mi odlicno radi, nemam nikakvih problema tako da nisam ni obracao paznju na njega.
-Hvala =)
 

Jelen

Aktivan Član
13.12.2010
85
8
0
43
milim da je fora kod njih sto mogu da se podesavaju samo za jedan dan, ili nedelju, ako se nevaram. neka je i nedelju a sta ako si na putu 8 dana. biljke 24h bez svetla u fazi vegetacije. ispravi me ako gresim :)
 

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
-Moram te ispraviti, na njemu sa strane imaju kao male kopce koje podizem i spustam.
-Spustene kopce do odredene granice (satnice) oznacavaju dan, dignute noc.
-I tajmer pali sve i gasi sve dok je ukljucen u struju ili dok ga ja ne prebacim na stalno ukljuceno. pozz =)
 

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
Pozdrav svima :wave:

-Evo jedan kratki update. Biljke su u germinaciji tjedan dana.
-I evo koja slicica









-Jedina stvar koja me malo pati je promjena temperature, znaci dok je upaljeno svijetlo (18h) temperatura varira od 26°-28° (nekad 29°) ovisno o dimnjaku iza kojega stoji. preko noci temperatura padne do 21°..
-Premda mislim da to nije neka katastrofalna promjena i mislim da nece izazvat biljke da budu hermici, htio bi cuti nekoliko vasih savjeta.
-I imam pitanje u vezi vlage. Jel 25-30% normalno za njih ili bi trebala biti malo visa?
-Citao sam na par mjesta da je od 25-30% premalo a negdje da je 30% preprevise.

Pozz i do citanja :vb_wave:
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Nemas ti problema sa temp...to im je super tako... ;)

Vlaga dok vegetiraju ti treba biti veca od 50%...neki cak guraju i do 80%...dok ti u cvjetanju se vlaga spusta da ti hedovi ne popljesne...onda spustis ispod 40%... =)
 

Jelen

Aktivan Član
13.12.2010
85
8
0
43
slicna stvar sa temp kod mene. uspeo sam je spustiti na 24-5c. ali kontam prosle god napolju je u julu tuko sunce direkt po njoj sa, sigurno, 40c pa opet... sto se tice vlage sekac rece sve. dizi vlagu. posuda sa vodom, naguraj krpu u nju jer pri toj temp ce ti brzo isparavati. sa tom temp i vlagom iz biljki brzo isparava tecnost i ne uspevaju da vezu sve elenente ok. opet pri velikoj vlaznosti iz biljki ne isparava dovoljno i pocinje truljenje. povecaj vlagu i jacinu izduvnog venta.
 

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
-Stavio sam bocu s mlakom vodom kojoj sam odsjekao vrh 5-6 cm od cepa i u nju stavio rolu wc papira.
-Izabrao sam bocu jer mi u box (a ni kod upuhnog venta) nikako ne stane kanta.
-Temperatura je konstantna, boca stoji cijelu noc i vlaga se podigla za samo 1% :eek:hno:
-Uz to sam i spustio malo hps jer ne grije previse a negdje sam procitao da komotno u fazi vege mogu bit par cm od njega.
-A uz to blizi je i boci tako da se nadam povecanju vlaznosti :icon_lol:

PS: Dodane jos dvije boce, jedna u box, jedna kod usisnog venta. :wave:
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
hps tolko nisko da ti temperatura kod vrha biljaka nebude prevelika sve iznad 30 je vec malo puno .... 28 je ok

mozes neku casu staviti pa u nju krpu i nek vent duva u krpu koju izvcuces jedno 10cm iz case i onda dolivas vodu kad ispari samo properi nekada krpu posto se zna usmrdeti....:icon_arrow:
 

Jelen

Aktivan Član
13.12.2010
85
8
0
43
Ako nece sa posudama, navlazi krpu i okaci je sa strane u boxu ali moraces cesto da je vlazis. Koliko si dao para za ovaj termo-vlagomer i gde si ga uzeo? Super je stvarcica. Ne mogu da ga nadjem nigde :(
 

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
-Ok, pokusat cu to smixat sutra jer mi je i sa 3 boce vlaga stalno na 26%.
-Preko ebay-a. Jeftina, korisna i tocna spravica =)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.