hps 70 w seme iz paketa

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

MrLaki

Aktivan Član
25.08.2010
139
9
0
40
Pa da pocnem,ovo mi je prvi uzgoj.U nedostatku kesa napravio sam najbolje sto sam mogao.Kupio sam polovan hps 70 w za 10e,sijalica 6400 lumena.10 semenki stavljeno na klijanje 02.10,proklijale 4 semenke,ne znam tacno kad su proklijale,ali izasle su iz zemlje 11.10.posadjene u okrugle posude zapremine 0.7 litara.Velicina boxa je s 22 d 43 v 55.Posle 10 dana vegetacije prebacene na 12/12 do tad bile na 18/6.Zemlju sam koristio flora gard blumerde.30.10 podjubrene prvi put sa pola doze djubriva za cvetanje Flortis 457 ,dao sam im po po 50ml.sledece djubrenje bilo 3.11 isto pola doze 50 ml.4.11 pokazale pol 3 zenke i musko,ostavio sam 2 najvece zenske ostale bacio.7.11 presadio u napravljenje posude velicine s21xd22xv15.14.11 dao pola doze djubriva 100 ml.21.11 dao punu dozu djubriva 100 ml.zalivam ih svaki dan po malo i tako one rastu :) Ventilacija dva 8x8 venta za izbacivanje vazduha,jedan 8x8 za ubacivanje i jedan 4x4 za hladjenje stakla ispod sijalice,reflektor sam napravio sam,box oblozen reflektivnom folijom od kola.sve u svemu ulozio sam oko 30 e u ovaj poduhvat.e sad evo neka slika pa dajte neki komentar i pitajte ako sam nesto preskocio
image136z.th.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
slika003cn.th.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG] Ovako to izgleda danas
image137pk.th.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
image138c.th.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
image139aw.th.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG] desnoj su listovi poceli da tamne i da se suse pa ako neko ima neki savet rado cu da primeniti
 

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
Srecan grow.Dosta vremena si posmatrao ovde i sada si resio da to primenis :sick:samo slow down sa nadjubrivanjem...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
nema potrebe zalivati svaki dan, zali kako treba pa ostavi par dana. vrlo moguce da si nesto zezno sa djubrivom sa tom biljkom, najbolje mozda da isperes i ostavis da se prosusi kako treba pa onda ponovo zalijes. lose su fotke, slabo se vide ti listovi
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
dok ti se jos neko ne javi sa mozda konkretnijim predlogom, procitaj ovaj post pa razmisli, https://forums.vutra.org/uzgoj-faq/...a-flora-feeding-schedule-soil.html#post174603, stanje na zalost nije bas obecavajuce a zaista ne znam kakvo je to djubrivo Flortis 457, ja bih svakako za pocetak dobro isprao obe biljke ako je moguce. ne znam koja je temperatura u boxu, ali obicno je dovoljno da se zaliva na 3~4 dana, nekad i redje. po pravilu, kada vidis da se zemlja osusila, al ne samo na povrsini, nego gurnes prst u zemlju pa vidis da li je suva i unutra.
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Ovo je cisti primjer pregnojavanja. Isperi kako Power kaze, nekoliko puta. Na linku koji ti je dao ces vidjeti skoro slican list svojem.

Welcome i sretno!
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.085
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
da ljepo decki vele nemoj ih toliko gnojiti nisu to svinje da ih tovis za kolinje :D flushuj ih i pusti par dana da se smire i negnoji cesto i u velikim kolicinam :D
 

MrLaki

Aktivan Član
25.08.2010
139
9
0
40
Temperatura je 25 kad je upaljeno svetlo,20 kad je ugaseno.Nazalost ne mogu radim flush jer sam pravio saksije od kartona i nema rupa za oticanje vode...Ostaje im samo da pojedu ovo sto su sad dobile,posle cu manje da im dajem djubriva.Bitno mi je da steknem iskustvo i uvidim mane u sadasnjem boxu kako bi sledeci box i grow bio da kazem "profi" :) Hvala na pomoci
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
moraju postojat na tegli rupe za odovod vode,u protivnom ce ti se korijen natopit vodom i biljka nece biti u mogucnosti primat elemente iz zemlje...isto tako neznam kak te stijenke tegle koje su od kartona,jel se osuse ili su stalno vlazne?
 

MrLaki

Aktivan Član
25.08.2010
139
9
0
40
unutar kartonskih saksija su po 1 najlonska kesa da se saksija ne bi raspala :) znam da koren ne sme da bude natopljen zato pazim sa kolicinom vode koji im dajem
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
uvijek neki postotak vode koji biljka ne apsorbira mora negdje otic a u tvom slucaju se talozi na dnu...uostalom zasto ne zbusis nekakve rupe i miran si?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
100% sam siguran da je to tvoj osnovni problem, svaka posuda uvek mora imati odlicnu drenazu a kod tebe je nema uopste, svo gnojivo koje si do sada ubacio zadrzalo se u supstratu koji je u najlonu i koren "ne dise", zemlja je prezasicena, ako ne mozes isprati ceo supstrat i probusiti rupe nemoj vise uopste tovariti gnojiva, cudo je da ti biljke nisu skroz istrulile a i problematicno je kako ce i zavrsiti, koliko ime je jos dana cvetanja ostalo?
 

tinitus

Aktivan Član
19.08.2010
202
11
0
43
rupe na dnu posuda su jako bitna stavka,
biljke ne vole "mokre noge"
a pogotovo to "zalivam po malo svaki dan"
pocet ce ti gnjit korijenje u toj najlonskoj kesi.
 

MrLaki

Aktivan Član
25.08.2010
139
9
0
40
Saksije su napravljene tako da 2 zauzmu celu povrsinu boxa,da bi sto vise zemlje stalo u njih,ispod saksija je alu lim tako da nema voda gde da iscuri jer nema podmetaca niti mogu da ih stavim...
 

MrLaki

Aktivan Član
25.08.2010
139
9
0
40
Power seed: jebiga brate na greskama se uci,ovaj mali box je smejurija i ovo je prvi kompletan grow,posle njege ce biti prepravljen u box za vegetaciju jer je suvise mali za moje potrebe...Ne znam koliko im je ostalo do kraja cvetanja ali pokazale su pol 4.11 sto znaci da su sad 23 dan cvetanja.lako cu da izbusim rupe,ali kako da resim problem gde da ide voda koja otice kad su saksije zauzele celu povrsinu boxa?da li da izbusim rupe sa strane saksija jer je dole nemoguce?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
MrLaki je napisao(la):
Saksije su napravljene tako da 2 zauzmu celu povrsinu boxa,da bi sto vise zemlje stalo u njih,ispod saksija je alu lim tako da nema voda gde da iscuri jer nema podmetaca niti mogu da ih stavim...

da, sad tako ispalo, zajeb***, ne znam kako o tome nisi razmisljao, al ubuduce dobra drenaza obavezno, koliko imaju jos dana, ne rece nam?

edit:
eh, kucali smo paralelno :) a ne znas koji je strain? da... 23 dan, joj retko da koja zavrsi pre bar 45~48 dana, znaci imaju jos dosta, hmm, ima li sanse da zajedno sa busenom prebacis u neku normalnu saksiju, pa onda dobro isperes i ostavis?

u krajnjem slucaju, mozda bi i sa strane dole bas pri dnu pomoglo, bojim se da im je ispiranje i to dobro neophodno, ne znam kako ce ti to zavrsiti ako ima jos mesec dana u toj prezasicenoj zemlji

naravno, na greskama se uci, nemoj misliti da te ne znam kako kritikujem, samo gledam kako spasiti sta se moze, ipak se trudis i stalo ti je, naravno, steta da biljke ugase, a u losem su stanju, vidis i sam
 

MrLaki

Aktivan Član
25.08.2010
139
9
0
40
hehe paralela :) ne znam brate ostavljao sam seme iz paketa,poceli su beli kristali...Mogao bih sutra da kupim 2 saksije da mogu da stanu u box,samo se plasim stresa prilikom presadjivanja posto je veliki busen i rasuce se prilicno zemlje.ako mislis da je to pametno i da ce da riknu ako ih ne presad poslusacu te nema mi druge :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
iskreno, do sada nisam nikada presadjivao biljku koja je u cvetu, al opet, nesto mislim da ce joj to biti manji stres nego ovaj koji sada trpi, nekako sam siguran da u tim uslovima u kojima su sada nece izdrzati narednih bar mesec dana. imas i opciju da jednoj dole izbusis rupe a da drugu bukvalno presadis u novu zemlju pa ces videti kako se koja ponasa (uvek podrzavam experimente, pogotovo u kriznim situacijama kada nemas gde). voleo bih da cujemo jos necije misljenje, neko ce se vec javiti tokom veceri a sutra je na tebi da odlucis, samo ih ne ostavljaj tako kako je sada, listovi su jako ugrozeni, nece izdrzati
 

Sensi*Jana

Aktivan Član
30.09.2010
223
106
43
51
jadna biljoza, di ti to palo napamet, pa i sobne biljke da bi prezivele moraju imat drenazu :)
dok neresis neke saksije ,proseci dno tvoje kartonske sak. pazljivo da neostetis najlon pa u najlonu pazljivo izbusi rupe i stavi biljke onda na neku tacnu al ispod kutije podmetni nesto sa obe strane da bude makar 1 cm rastojanja do tacne, pod uslovom da si koristio neki deblji najlon.

u svakom slucaju sretno :)
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Ne vidjeh info o pH vode !? Vrlo bitna stavka, a ovi uvijeni listovi mi govore da nisi namještao pH ;)
Ostalo ne komentiram...suvišno je :p

PS:

Koristi opciju za editiranje u dnu posta. Nemoj jedan za drugim pisati, ok !?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.