HPS 70w problem prilikom startanja.

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
Evo da i ja upadnem u male probleme.

Ballast x2 kom. Koristeni za MH rasvjetu ali prakticki novi. Plasticna kutijica(prigusnica/balast/potpaljivac-sve u jednom) , proizvodnja Sweden, upikne se struja, s druge strane zarulja i to je to.
Sliku i tocne specifikacije mogu staviti poslije.

E sad gdje nastaje problem? Samo dok gore HPS sylvania od 70w. Nove kupljene, stavim u struju, krenu se paliti, rade oko 1-1.5 minute, lagano se dizu u puno stanje... i samo se ugase. Pustim ih 2 minute da se ohlade, ponovno stavim u struju i dignu se u puno stanje i gore sljedecih 12-16 sati po potrebi....

prvo sam mislio da je kabel/napajanje pa sam odvojio i svaki ballast spojio sa svojim kablom u utikač. To nije bio problem :) Stavim MHalid zarulju, dize se bez problema. Sad mi nije jasno u cemu je problem.

Danas cu spojiti jedan PHILIPS ballast da vidim kaj ce biti ali nemam pojma sta je sa ovima...

ima li tko kakvu ideju?
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
cudno je to...mislio sam da je samo wataža bitna?

znaci ak hocu stavit mh zarulju umjesto hps trebam promjeniti i prigusnicu?
 

petarpan135

Aktivan Član
10.01.2012
184
30
28
ma wataza je bitna,moze na prigusnici od 70w i MH i HPS,ja sa dva trafoa jacine 125w od zivine sijalice startujem HPSod 250w,samo se paralelno vezu,ovo kazem zbog onih koji mozda imaju takva dva trafoa da ne kupuju prigusnicu 250W.
 

CATFISH

Aktivan Član
12.04.2012
93
15
8
48
Philips BSN 70 L302I, na njoj piše SON 70W,znaći samo za HPS.Ima prigušnica koje su samo za HPS ili MH iako ima i onih na koje mogu obje vrste lampi.
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
Evo da i ja kazem svoj rasplet...

Nakon sto sam se uvjerio da su moje prigusnice samo za MH, iako sam ih do sada dosta imao i mijenjao , nisam nikad znao da postoje prigusnice za MH, one koje su samo za HPS i one koje su za oboje...
Proucavao sam po netu i postoji razklike izmedju prigusnica.

U mom slucaju, nasao sam dva komada PHILIPS ballasta koji su za MH i HPS, spojio ih i sve radi :)