HPS-CFL pomoc

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
13.06.2014
7
0
0
Pozdrav dugo citam ovaj forum, to jest stalkam,,,imam podostta iskustva u outdoru al nist prakse u indoru,,e sta slazem box slozio sam dosad boxic 60 60 60 x180 e sad imam sistem 400hps i unutra vec imam jedan auto ali zakrzljali od stresa koji je poceo cvjetat i imam jos 3 auto u veg e sad oni su trenutno pod tim 400 hps e dok nedovrsim ventilaciju kako treba dali mogu na tgaj prostor stavit cfl od 200w (sa naznakom pro grow)(mislim da bi pokrio) e kasnje kad bude cvjetalo dali je moguce ako napravim dobru ventilaciju da odtavim i hps i tuz od 200,,,,,
e oko ovog pitanja bi mi trebalo malo pomoci HVALA unaprjed
 
04.04.2014
267
230
43
60x60 je mali prostor za 3 biljke pa cak i ako su autosi. I za dva pota ce biti nategnuto i to ako bas znas sta radis. To je bar moje iskustvo.
 
13.06.2014
7
0
0
sirina 60 visina 180,,,,,,,,,, kako sam ovdje procito od nekoga dase se box ne kupuje nego nadaogradjuje,,,mislim u ovaj mali stavit cool tube i ventilaciju ,,ono zelim se ispraksirat s jednim growom tad na zimu instalirat grow box ((imam ga ali kako nemam iskustva necu da se pravim prevse pametan ocu da skuzimm osnove na ovom vjezbovnom a i dok neskontam sta mmi sve treba ,,,,,
ja sam stavio 4 pota hmmm ito svi su od nekih 5-6 litara sa mjesavinom perlizta stiropora,,,e sad jedan auto je poceo cvjetat a druga tri rastu pomalo i fino,,,,dali cu ih sad zeznut ako stavim CFL,, moze li ova nastavit cvetat pod cflom cfl je bas namjenjen za vegetaciju ovaj moj
 

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
Moze da cveta pod CFLom "za vegetaciju". Automatici, po mom iskustvu istrpe svasta ali losiji uslovi uticu na kolicinu koju dobijes na kraju. Isto moze 4 biljke u tvoj box samo mora malo da se posvetis "aranziranju". Vrti saksije, pomeraj, razvlaci malo listove... Plus stices iskustvo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: strikerr

Gagiba

Aktivan Član
Izdržaće pod CFL-kom par dana, nije problem...
E ako budeš radio ventilaciju par nedelja, sporije će napredovati nego pod HPS-om što će ti na kraju prepoloviti hedovinu. U svakom slučaju ventilacija ti je nužna koja god da je sijalica u pitanju i što je pre uradiš biljke će ti biti zahvalnije.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: strikerr
13.06.2014
7
0
0
Ovako,,cekam COOL-tube 300mmX125mm,,, te kako je gore rekao PowerSeed
da je 400 za taj prostor mali a da bi lego 250 hps samo tako,,e poslusat cu to a 400 hps sistem cu ostavit kad udjem malo u stos,,,
e sad znaci pomenuti COOL-TUBE ,CEKAM DOCE za koji dan i odma narucivam HPS 250 sistem ,,tako da me zanima koji vent mi je najbolji da hladim taj 60x60x60 180 ,,,,e uz cool tube sam narucio 2 metra cev alu 127,,(to dolazi sad s ponedjeljka),,,,,, e sad kad budem narucivo s ponedjeljka SISTEM 250 koji vent ,i koje jos stvarcice stezaljke il jos kakve prikljucke koji idu za taj sistem i cjevi,,da nenarucivam 5 puta ))da narucim jos da mi hladi pomenuti COOL-TUBE I 250W SISTEM,,,,((od venta kvalitetnijeg imam onaj bezvezni klasicni WC vent sto dolazi uz kitove znaci treba mal kvalitetniji il netreba???!!??, ((sve narucivam s HEMPATIE I POMENUO SAM DA SAM CUO ZA NJIH SA PREKO VUTRE ))
hvala unaprjed
 
13.06.2014
7
0
0
power hvala,,,, instaliro sam reflektor zsa cfl 200 ,,e sad mislim drzat u vegetaciji cfl 200 i jos mislim 4 manje cfl stavit u kutove,,,,, doso je cool tube za cvatnju mislim njega ubacit,,jos nisam probo instalirat ga da neremetim ima vremena jos projektiram :)
e sad strah me da za ovaj moj mali prostor i uz cool tube(390mm) s malim reflektorcicem (to mislim isto malo preradit) 400WAT HPS uz ovolike vrucine bit zahebano ohladit taj boxic?????????????? sta vi mislite imam 2 ona klasicna WC venta jedan skroz okrugli i jedan sa malom kockom klasika fi 125 znaci sve bi trebalo sjest na svoje,,,,, neznam to budem vidio ali svedno kad je vanka 30 nemoze unutra bit manje,,,,prva dva dana sam stavljo boce leda unutra da hladi kolko tolko hps 400 a temp je bila bolje da negovorim cak je malo sprizlo biljke...