HPS/MH 400 W (AUTOMATICI 2X BLUEBERRY , 1X AUTOMARIA II , 1X PANDORA) - LST i ScrOG

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
ili sve ili nista nemoj pola pola.
a taj šok nece biti toliki da ce biljka pohermit nego ces si samo malo produzit vegetaciju
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Ja ne bi radio lst na auto sorti u ovoj fazi, kasnije ako bi biljkama trebala pomoć možda bi ih malo razvuko da novi izdanci dođu do svjetla, ali možda niti to ne bude potrebno. Biljčice su lijepo sad krenule i kod autosa je u ovom stadiju bitno da eksplodira u rastu. Lst je stres, i može usporit biljku, sama riječ u prijevodu znači low stress training, naravno puno manji stres nego topiranje. Već za tjedan dana ili malo više bi mogle procvjetat, a nedaj bože da zbog neiskustva pukne koja grana, ureže se žica u biljku ili nešto slično. Ako si htio trenirat trebao si uzet fotoperiodne sorte pa se igrat, ili primjenit s-topping u pravo vrijeme. Ali ako baš hoćeš eksperimentirat možeš ih topirat, savijat, lomit- samo je pitanje šta će ispast na kraju, bolje da ovaj grow što bezbolnije izguraš do kraja, pa kad bude masne hedovine u teglama kreneš s nekim fotoperiodnima i primjeniš sve moguće vrste treninga uz dužu vegetaciju. :)
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Ako hoces poslusati ja ti preporucujem savijanje glavne grane kada biljka dode do 4-5 kata,samo savijes glavnu granu i malo rasiris ove ostale,nista vise.Pustis da raste bez ikakvog rezanja i dobiti ces grmove.Evo onda bi ti trebalo biti ovako 30-35 dan;
20161008_133427.jpg ..a mozes i pustiti prirodno pa dobijes ovako nekako iako sam i ovdje savio samo glavnu granu; 20161008_133016.jpg
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Vidim ti si neki sportski tip harihoudini, ništa bez treninga :D
By the way, iščupat ćeš si biljke iz zemlje ovakvim lst-om. Donji dio stabljike se prvo pričvrsti vezicom, pa onda gornji dio saviješ u drugu stranu. Nije ok od članova koji su ti savjetovali da radiš lst što ti nisu objasnili kako se to radi dok je biljka mala i ranjiva. :p
 

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Treba samo imati osjecaj ;) LST se radi bez problema :D Samo sivonja polomi, otkine iscupa iz zemlje i slicno :D Bio sam i sam sivonja da slomim, bicu i sutra, ali poenta je da treba biti sivonja da slomis i otkines :D

Hari, htio si raditi ScrOG, predpostavljam da si citao temu o treniranju kanabisa, paaaa vjerovatno zato te nismo uputili u ove Triptankove tripove :p Samo laganini i nema kidanja i pucanja :D
P.S: Dobar je taj Tripov savjet, uradi tako, jer su male :)

@Stipe , ako ti nije cim, pobrisider ove spamove, da ne kvarimo dnevnik :)
Hari, sretno drug, bice to super biljke! Zivio :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vager and Triptank

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Nije ok od članova
Brate,pa najbolje da svakome objasnjavam u detalje kako se radi najosnovniji lst glavne grane.Imaju google,vutru,growweedeasy....pa neka se malo educiraju kao sto sam i ja kada mi je neko objasnio.Uostalom ako cemo u detalje par puta sam naglasio da bi bilo pozeljno vezati nasuprot.U dnevniku od Chana,naprimjer.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Triptank

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Ma šalim se ja malo, još sam stavio smajlić sa isplaženim jezikom i cijeli odgovor je u šaljivom tonu. Svakom promakne tu i tamo koji detalj, zato smo tu da uskočimo i pomognemo koliko znamo :D Dobro je tako tu i tamo propustit koji detalj, pa će ljudi shvatit da se samo savjetima koje daje grow support i mentori nema šta dodat. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: budalin

harihoudini

Aktivan Član
28.08.2016
143
863
93
Planet Zemlja
Evo učvrstio,drze se dobro i mislim da nece biti stete.svima hvala na savjetima,i pardon ako maltretiram s pitanjima,ali niko se nije naucen rodio...bitno da se sadi.a greške me mogu napraviti samo boljim groverom...peace!
 

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Koju zemlju koristis? Nekako su mi mali za ovu dob i na 400w.? Mozes lupit pol doze lista pa si siguran da nece uc u cvat sa manjkom dusika.. sretno dalje!! :confused: :cool23::cool23: