HPS/MH ili CFL?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
12.04.2011
7
1
0
32
Pozdrav svima,nov sam ovdije

nisam siguran bih li trebao raditi novi thread ili pitati u vec nekom posojecem pa ako treba nek ga netko premjesti.

ovako,planiram raditi pc grow box i nisam siguran koja svijetla da stavim.gledao sam uokolo i ljudi uglavno stavljaju cfl,no ja sam mislio hps i mh obe zarulje od 150w.sad zanima me je li to previse za pc grow.tj. koje su prednosti i koje mane jacih zarulja u manjem prostoru?
kuciste je big tower btw pa je poprilicno vise od normalnih kucista.
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
za svjetlo ti je bitna kvadratura, ne toliko visina.
inace za pc box se kao neki standard podrazumijeva hps od 70w, iako neki uspjesno uguraju i 2.
prednosti su ocite, vise svijetla, mane bi bile potrosnja struje i temperatura...
ljudi stavljaju cfl najcesce jer su lako nabavljive, i vise manje svatko ih zna montirat.
a i postoji neka dogma kako se manje griju od hps-a, sto je istina, dok ih ne dodje 5-6..
ja ih volim za ranu vege fazu (jerbo mi 400w hps nikako ne treba za 4-5 biljcica koje jedva vire iz case),
al za flower mi je hps vise prirastao srcu. samo sto po meni nema smisla za pc-box kupovat razlicita svijetla,
ako bas ne moras.
 
12.04.2011
7
1
0
32
sto se tice montiranja ne bi mi bio problem.isto tako sto se tice novaca(nije da 150w tolko puno kosta).mislio sam gornji kucista ograditi staklom kao sto sam vidi negdje i bacit gore 2 ventilatora(upuh i ispuh) kako bih dobio jeftiniju improvizaciju cooltubea.
jos 2 ventilatora bi isla kod biljke tako da bi ih imao 4 sve zajedno.mislim da temperatura ne bi trebala biti toliki problem.

sad,uzeci sve to u obzir je li mi bolje koristiti 150w mh za vege i 150w hps za flower,ili nekoliko CFL za vege i manji hps za flower?
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
moze 150w nece se to grejati jako ako je odradjena ventilacij dobro ja sam maznuo sa ulicne rasvete 150w i skinuo sam je golom rukom al mozda sto je nepolju pa je bila rashladjena a i bilo je hladno.... mada jos bolja varijanta je dve od 70 :) bar meni..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.