HPS sijalice jeftino ....

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Ljudi, ne znam ko sad gdje zivi, ali ja u SA, sam nasao HPS Philips SON - T ('vako nesto) 400W. Ona sama kosta 40km (20€), grlo E40 je 8km (4€)... jos samo gore da se drzaci nadju i prigusivaci oni od lima (ili aluminija....mada je lim bolji, tako kazu...elem)

Evo slike sijalice:
lppr3sontpiapluse407hn.gif


Mislim da je stvarno jeftino, s obzirom na cijene sto sam gledao po online shopovima....Jah' ovo je od 400W
A komplet kit (znaci sijalica, grlo, trafo, starter...itd) oko 40-tak €
Ovaj jedan haver mi, rekao da je u radnji imao od 1000 i 1500W (isto ovakve, natrijeve sodium+xenon od gasova)... jer ja mu nisam znao objasniti, al kad je sliku vidio (ovu gore i specfikacije), kaze :"Pa sto ne rece da je natrijeva (ne zna za HPS) rekao mi je da ima i MH (Metal Hide jel ovako nesto...)
elem to su vam cijene ovdje u SA
Pa ljudi ako ima nekog iz SA, znate gdje mozete nabaviti opremu...po extra niskim cijenama.
Nazalost firma nema mogucnost kupovine preko interneta, ali imaju straanicu sigurno....
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Ljudi, hajde iskustva....
Interesuje me sad posto pravim kit sam... znaci sve sam od sijalice pa nadalje, u dijelovima i kupujem... tako da nece doci sve zajedno sa nekim prirucnikom....
Elem, interesuje me, prigusivaci ovi sa strana, koje vi koristite?.... to jedino nisam jos nasao ... a koje i da trazim ???? koji najbolje reflektuju svjetlost (u prodavnici ima gotovo naravno, sa grlom sve... mada nije onako nego kao reflektor napravljen, ali je oko 150€... to bas i nije dobra ideja :)...
Sad me interesuje samo jel lim da stavim??? ili aluminij? ili lim pa prekrijem alufolijom???? i okaciti je iznad???
mislim da bi to najbolje rjesenje bilo, s obzirom da ovo prvaim prvi put ... ono iz dijelova komplet... !!!
:)
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Shema ti je na prigusnici i starteru nacrtana.

Ovo si sve komotno na sticky temu o svjetlu stavit a ne otvarat novu temu....
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Znam za temu sam kasnije skonto... ali hehehe nasiljio se ko mljaze.... a ustvari htio sam da raja vide odmah, ali ne bitno... a sto se tice startera, i ostalog (od grla, pa nadalje (osim prigusnica ono odozgo, to mi fali :() dace mi haver dobar, mislim elektricar je, a i on ce montirati to sve... Samo da mi je naci "krov" :(
 
  • Sviđa mi se
Reactions: daky82
08.06.2008
39
1
0
36
jbg nisam ovo ranije vidio... znaci 40 eura citav komplet?
hmm jel moguce to nekako jeftinije izvesti?koja je to prodavnica??
 

loobi

Aktivan Član
14.09.2005
132
5
18
alo bre, pa zadnji post na ovoj temi je od 2006, gdje samo ovo iskopa ebote...
 

Makaveli OS Jug 2

Aktivan Član
29.06.2007
146
18
0
36
ako ti treba sigurno u sarajevu ima ducana s rasvijetom ili nekakvim tehnickim stvarima..vrlo vjerojatno ces tamo naici na vise vrsta lampa,ja sam u osijeku koji je koliko mi je poznato manji od sarajeva nasao HPS vjerujem da ces i ti moci naci sve sto ti je potrebno u svom gradu...
 
03.05.2009
14
0
0
29
moja preporuka nemojte kupovati preko neta nego odite sa 20 eura 150 kn ili kako vec, kupiti ventilator ili nesto drugo a sto se tice zarulje savrsenog su oblika da stanu u rukav pa izadjete iz ducana...

ne promoviram kradju, to nije ljepo znam ali ovo je jedna od opcija..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.