Hps400w+Led150w, Alla ScroG, vise sorti

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
#7 update : 46. dan / 11. dan 12/12

Bok svima, nakon 35 dana vegetacije presaltano na 12/12. Brzo su pokazale spol, sve curke hvala bogu i vec se fino strechaju, dlakave i mirisu :)

8_.jpg
4_.jpg 5_.jpg 6_.jpg 7_.jpg 9_.jpg

Od gnojiva, jucer su dobile prvu cvjetajucu klopu, 30% Hesi Bloom i puna doza Boost-a. Uz to, svako toliko ili bar jednom tjedno ubacim Root, PowerZyme i SuperVit.
Temperatura standard, vlaga 45-60% (60 nakon zalijevanja, 45 prije sljedeceg). Zalijevam 1L svaki cetvrti dan, to mi se pokazalo najbolje radi kontrole vlage, ako zalijem skroz predje 70% i stoji tako 2-3 dana prije nego pocne opadati. A i vrijeme mi je neko mokro, od klinca, pocetak aprila bi trebao donijeti malo suhoce pa ce pomoci i oko boxa.

Povremeno jos vodim borbu i s gnatovima, letaca bas i nema (snifaju ljepilo) al stavio rundu krompira i jedna biljka je imala crvice. Naspricao sam ih sve s otopinom Neem ulja, po liscu i zemlji, ponovit cu krajem tjedna pa opet probat krompir. Ako Neem ne pomogne gledat cu nabavit B. Thuringiensis da mi se gamad ne razmili sad sredinom growa.

Klonovi su presadjeni nakon 11 dana od uzimanja, jako zadovoljan, svih 12 komada se primilo pa sam teska srca morao 4 viska :objesen:. Steta sto je vrijeme jos hladno inace bi ih puknuo negdje u sumarak, ovako je eutanazija bila milosrdnija.

1_.jpg 2_.jpg 3_.jpg

Toliko od nas (ja i cure, ccc) , u iscekivanju aprila i lijepih budova, pozdrav od Farmera :wave:
 

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
#8 update : 70. dan / 35. dan 12/12

Zdravo, konacno uhvatih malo vremena napraviti novi update pa da se malo raspisem onda... jednostavno puno posla u zadnje vrijeme, proljece isto konacno pokucalo na vrata pa su i vanjski radovi poceli tak da ponekad jedva uhvatim vremena za biljkice, osim standardne brige oko zalijevanja i uklanjanja suhih listova...
20_.jpg

Vecinom je situacija ok, bilo je malo propusta sto se vidi i na fotkama u vidu zutila, rekao bih pothranjivanje (mozda deficitarni N ili P) al neka koji znalac baci misljenje.

Bio sam nedavno na putu tjedan dana i tu se desilo to sranje. Biljke sam flushao prije puta da dobro natopim zemlju (drigu flush im je ovo bio i taman nakon zadnjeg hranjenja), po mojim kalkulacijama to je trebalo biti dosta za jedno 6 dana... i bilo je, tj. sedmi dan kad sam se vratio dobrano su se bile objesile od zedji, al nije bilo neke stete u pogledu toga vec u znatnijem zutilu koje je nastupilo u tih tjedan dana. Kao da su bas tada odlucile povecati apetit.
Dosad stalno si mi davale do znanja da nevole previse hrane tako da sam se nakon vise probavanja drzao nekih 25% koncentracije za Bloom i P+ (Boost su dobivale punu dozu, al to ionako nije gnojivo). Bit ce da se konacno zemlja iscrpila a cure ogladnile od uznapredovalog cvjetanja i to je bilo to.

Prvo hranjenje nakon puta pojacao sam Bloom na 30% i dodao jos 20% TNT-a i nisu se bunile, danas slijedi novo hranjenje i dici cu Bloom jos do 50% pa da vidimo.

Dobra vjest je da sam se konacno rjesio Gnatova (Chill dao dobre vibracije :thumb:). Prije puta sam treci put dobrano naspricao sve sa neem-om (biljke, zemlju i ispod posuda) , evo vec 10-ak dana od kad sam se vratio nisam vidio ni jednog jedinog (kuc kuc).

Vrhovi se pune na ocigled, ventilacija radi punom parom 24/7 da drzim vlagu pod kontrolom i u boxu svejedno sve mirise punim gasom, najvise vocno od Blue Mystica koji me pravo odusevio...brzina rasta u vegetaciji, velicina budova i miris, sve nadprosjecno od ostatka growa. Uz njega fruit spirit ima najvece budove.
Ice i WW imaju najmanje budove, al su i najvise "postaubljene" secerom, pa valjda bude izbalansirano.

Evo i fotke individualnih biljoza :)

ICE
Generalno me se nije dojmila, najosjetljivija na hranu od svih i budovi kao i veg. rast slabiji od svih ostalih. Zadrzat cu mamu neko vrijeme, al mislim da nece ici u sljedecoj rundi.
1_ICE1.jpg 1_ICE2.jpg 5_Ice2.jpg

Blue Mystic
Najjaca dosad po svim spomenutim odlikama. Obje biljke podjednako napreduju sto pokazuje u konzistentnost fenotipova. Def. lajkam :)

2_BM2.jpg 3_BM2.jpg 8_BM1.jpg 9_BM1.jpg

Northern Lights
Odlican veg. rast imala, ne osjetljiva i gladna. NL#1 ima dosta rjedje budove, #2 je puno kompaktnija i masnija (sreca bog da sam od nje uzo klona).

4_NL2.jpg 6_NL1.jpg 7_NL1.jpg

White Widow
Isto ko ice, sem sto se nije pokazala bas toliko osjetiljiva. Najmanji budovi od svih.

10_WW.jpg 11_WW.jpg

Fruit Spirit
Jos jedan big lajk, najbrzi veg. rast i najdeblji vrhovi do sad. I prekrasan vocni miris, milina.

12_FS.jpg 13_2_FS.jpg 13_FS.jpg

Tu su jos dvije manje biljoze koje rastu sa strane boxa i u manjim posudama, ulove povremeno poneki tracak svjetla pa izgleda da ce bit par grama i od njih :)

WW#2
14_WW2.jpg 15_WW2.jpg

NL#3 (ona strklja bolezljiva s pocetka)
16_NL3.jpg 17_NL3.jpg

Evo i brzi pogled u klon box, sve mame lijepo napreduju osim sto su se malo bile osusile dok sam bio na onom putu, al oprostile su mi :p Drzim ih u posudama od litre gdje i ostaju, poceo LST, drzat cu ih na jedno 6 glavnih grana, ostatak skidati i povremeno provjeravati i reckati korjen kad se napuni. Hrane jos netraze pa samo vitamini, Zyme i Root Complex.
18_Mame.jpg

Ova 3 musketira su prosla sve i svasta sto se i vidi na njima, a visak su mi no jednostavno nisam vise biljki zelio bacati pa ih sacuvao dok vrijeme ne zatopli. Ovaj vikend idu negdje u divljinu i nek im je sa srecom ;)
19_ClonesOut.jpg

To bi bilo to zasad, lijep pozdravi i sretno meni i svima ostalima dalje. Fakat sam sve vise uzbudjen sto se kraj polako blizi, mastam o trimanju lagano i ljepljivim prstima, evo sutra idem potraziti nekakvu radnu lupu pa da gledam trihome :p Ili mozda bolje neki jeftini mikroskop preporucujete ?

Evo jos 2-3 grupne fotke za kraj !
Lp :vutra:

21_.jpg 22_.jpg 23_.jpg 0_temp.jpg
 
Poslednja izmena:

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
Thx @VenloNL , mada se nadam da ce zutilo usporiti malo, cini mi se da je malko ipak previse...
i hvala na tracklisti , "Reincarnation" sam trazio , mada mi je cijeli mix odlican :thumb:
 

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
Hehe samo daj, sjedi i uzmi pivicu :)
Inace dijete sam 90ih i ful me vuce na old skul, odlicna stvar. Iz nekog razloga jako me podsjeca na soundtrack od prvog Unreal Tournamenta kojeg sam odvrtio vise nego igru. Ako vec neznas, Infected Mushroom bi ti se mogao svidjeti ;)
 

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
Samo nabrzake da dodam pricu o 3 musketira (ili musketirke) koji su jucer dobili novi dom u sumarku skrivenom ;)
Svaka dobila rupu cca 30x30x30, litru composane i zalijevanje sa Zymeom / Root Complexom i poljubac za srecu i sad su prepustene sebi. Obici cu ih za jedno tjedan-dva, vode im nebi trebalo falit jer zadnjih dana kisi non stop, u svakom slucaju glavno da su out jer su mi vec guzvu pravile u clon boxu.

Toliko i pozdrav vutroljupci :rasta:
 

Prilozi

  • 1_triangle.jpg
    1_triangle.jpg
    519,4 KB · Pregleda: 51
  • 2_ice.jpg
    2_ice.jpg
    210,6 KB · Pregleda: 51
  • 3_BM.jpg
    3_BM.jpg
    344,8 KB · Pregleda: 48
  • 4_NL.jpg
    4_NL.jpg
    252,7 KB · Pregleda: 48

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
Ma palo mi napamet al neznam dal ima smisla pokretat zasebni dnevnik posto se necu bas baviti s njima vani, obilazit cesto, borit se s puzevima i dr bestijama... a ima do njih i autom i sat vremena hodanja, bas sam ih puknuo u 3pm :)
Ak budu zive za cca 10-14 dana kad ih ponovno obidjem, onda otvaram zasebni outdoor ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD and sbcjeceo

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
Uzeo nekakav dzepni mikroskopcic, zasad uspio samo Fruit Spirit poslikat, usto jer on i N.L. po tablici imaju prvi da budu pri kraju. Breeder kaze 7-8 tjedana, meni to ispada izmedju 23.-30. aprila, s tim da ja racunam od presaltavanja na 12/12 , ustvari je pocela cvjetat jedno tjedan dana poslije... medjutim meni trihomi govore da bi moglo taman 23-eg cap carap. Ajde svi tihi posjetioci sad da vas cujem, bacite glas :)
Btw, fruit spirit je jedina koju planiram iskljucivo za smoke ostaviti (mozda i dio od WW) , i zelio bi vecinom da ne kamenuje (stonira :)), ostatak ide u ulje pa ne smeta ni ak ima vise amber trihoma, tj. i bolje da je bilja sto zrelija... Peace
1_fs.jpg 2_fs.jpg 3_fs.jpg
 

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
Manjak odgovora mi potvrdjuje da je predlozeno vrijeme ok. Provjerio danas i NL, sve 3 imaju puno vise ambera, gotovo kao Blue Mystic #1 koji sam nize okacio. Tako da sutra Fruit S. i NL idu na flush i nedjelja / ponedjeljak pod noz.

E sad buni me ovaj Blue Mystic... tablica kaze izmedju 30.4. - 7.5. , medjutim ovaj #1 po trihomima izgleda spreman isto sad za vikend (to je onaj s najvecim headom s ranijih slika). Blue #2 izgleda da moze jos 2 tjedna cekat.
Molim da mi netko potvrdi ovo, procitao sam dosta tvrdnji od vise ljudi da trihomi ne lazu i da su definitivni pokazatelj zrelosti, al me stvarno zanima jel ok rezat biljku 2 tjedna ranije nego sto breeder kaze ? Hvala

Blue M. #1
1_BM1.jpg 2_BM1.jpg
Blue M. #2
3_BM2.jpg 4_BM2.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Po trihomima izgleda spremno taj prvi, sad dal je ok ranije sjeći, pa ako tako trihomi kažu i ako su hedovi tvrdi i kompaktni zašto da ne. Breeder obično navodi okvirno vrijeme od klijanja do branja, češće se događa da se oduži iako se zna ponekad desiti i da urani, uglavnom je to rijetkost ali moguće je.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mtran

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
Hvala No Joke, to me ustvari i buni najvise, sto sam uglavnom citao da ekipa uvijek produzi malo datum od onog sto breeder navede a ovo mi se ucinilo rano. Budovi su debeli i tvrdi, a pak crvenih dlaka je negdje 50/50 ... to isto sad govorim za ovaj BM#1... nista, ako nitko ne uleti s kontra savjetom, ide i taj na zakazani termin :gled:

edit - samo da navedem da RQS daje vremenski period samo za razdoblje cvjetanja, sto mi onda govori da su jos i mladje nego sto se cini posto vjerujem da oni ko vecina to cvjetanje racunaju od pojave spola , a ja dnevnik vodim od saltanja 12/12 . Tako da bi na sve iznesene ocekivane datume trebalo zapravo dodati jos tjedan dana gore.

Samo se bojim da ne izgubim na masi zbog preranog harvesta...
 
Poslednja izmena: