HR=EU

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Domar

Aktivan Član
13.02.2013
186
174
43
31
Beyond the smoke screen...
Ako već pitaš....

Tko god misli da jedna država u financijskom i političkom stanju u kakvom je Hrvatska može bez Eua je lud. Najveća pozitivna strana ulaska je upravo činjenica da više nismo sami u Eu-u. Naravno sjetit ćeš se Grčke, Italije, Španjolske ili čak i Slovenije. Istina ogromni fail unije ali mi imamo tu sreću da Bruxell sad već ima iskustvo. Nitko se nesjeti jedne Poljske koja je bila u puno gorem financijskom stanju nego Hrvatska, ipak je jedna od jedinih europskih država kojoj BDP nije pao zadnjih 5 godina. Poljake je Njemačka uvela u red. Ono što će se desiti da će se napokon dovesti hrvatska politika u red jer se svaki euro potrošen unutar unije pregledava, nema više kumovanja i slično. Zašto bi njih bilo briga? Island je nedavno odbio nastavak pregovora sa unijom zbog očite nestabilne situacije i pristupa još jedne južne zemlje Hrvatske, kao Islandu što će desiti u Zagrebu interesira i Velika Britanija. Velika Britanija je pred izlaskom i Njemačka se brine da ako se upali još jedno žarište krize u uniji VB će izaći a Island neće niti ući. Iskreno moje je mišljenje da će VB izaći ionako iovako ali to je duga priča, Merkelica se još nada da do toga neće doći. Osim čišćenja političke mrlje, isto tako će se napokon trebala riješiti privatizacija. Jeste znali da su u uprava javnih društava političari iz sabora. Ponekad jedan političar je u odborima desetak različitih tvtrki. Dalje onda sitne prednosti kao cuga u grazu, 4 puta jeftiniji stambeni krediti, jefrinija struja, veća konkurentnost na tržištu što smanjuje cijene.

Nedostatci, inozemna jeftina radna snaga iz Rumunjske ili Bugarske, po meni najveći problem. Za nacionalne resurse se ne brinite, šume, riba, nafta, plin ništa od toga Europi nije interesantno jer je logistički skupo iskorištavat kod nas.

Ima još puno negativnih i pozitivnih strana ulaska, i mislim da će vrijeme pokazat još više mani i koristi, ali na kraju dana za nas je bolje. Isto tako U Eu je trend legalizacije medicinske marihuane, što se može i bude raširilo i kod nas ;)
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Bas tako....borili se za NEZAVISNOST da bi sad ušli u drugu uniju sa drugim imenom...

Nesvjestan je onaj koji misli da nas Europa čeka raširenih ruku i da zrače toliko dobrotom da nam žele pomoći. Mogli su nam jednostavno oprostiti vanjski dug i problem rješen ukoliko im je do pomaganja.

Nigel, čovjek bez dlake na jeziku.

Za nacionalne resurse se ne brinite, šume, riba, nafta, plin ništa od toga Europi nije interesantno jer je logistički skupo iskorištavat kod nas.
Toliko im je neinteresantno da su nas primili...i gdje to ---KOD NAS--- kad smo sad u EU i svi smo jedno :p

Tko god misli da jedna država u financijskom i političkom stanju u kakvom je Hrvatska može bez Eua je lud
Da...kad ti pukne vodovodna cijev zovi vodoinstalatera, nemoj ni slučajno nešto sam pokušati uraditi. nebitno oces li skuziti ili ne. nama nitko ne triba osim nas samih. Dugo djelujemo kao jedinke a rijetko kao kolektiv. Neces pozvati susjeda vodoinstalatera s kojim si u losim odnosima zbog tvoje i njegove zene nego ces rađe platiti nekom "kvalificiranom" pa nek se +ebe susjed i njegovo znanje koje je vjerojatno skoro pa besplatno. Ali prepreka su dvije žene. tak oti je i sa hrvatskom i sa EU. Dođu ljudi u crnom, obecaju brda i doline, ti samo baci potpis i eto nas...rjesit ce se sva pitanja financija i ostalih izmišljotina...

Lupi petama i reci evo sve ua EU!
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
:spliff:
Dođoh s posla opijen ulaskom,ushićen od vatrometa diljem zemlje....otvorim vrata,i udari me u nos miris boje, ...žena počela baš na današnji dan da kreči kuću.
E ženo,ženo..ako ti nacrtam sada zvijezdu poviš televizora,ne pitaj me zašto :)
http://www.youtube.com/watch?v=3_k68LZAQ9s

Ma ja mislim da švabe jedva čekaju da počmemo šljakati kod njih :)
Jedva čekaju da dođemo...
Dat' će nam veće plaće sigurno od njihovih...

Zamišljam se,npr...danas petak,radim do podne,plaća bila, 3 i pol soma eura,...(ovdje kod nas dobiješ 500 za isto,hehe)
Dođe mi da sada nacrtam 2 zvijezde,hehe


Edit ; Ajd' Venlo budalo jedna stara,ne baljezgaj...odi se javiti ekipi na chatu i piči pomoći ženi oko krečenja :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: grga77 and crunkisi

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Neznam spada li ovo pod politicke teme što je zabranjeno.

Što se Rumunjske tiće ekipa ako mislite da su oni jeftina radna snaga varate se...Rumunjska je ispred Hrvatske dobrih 20 godina,2006 godine prvi put sam bio tamo...bukvano su izgledali sivo i bez života...pa su ušli u uniju....bio sam ponovo 2011 - 2012..jedna od najljepišh zemalja u kojima sam bio,uređena,ćista,nezaposlenost u konstantnom opadanju,grade,ceste su im prvoklasne,njihovim građanima omoguceno svašta...razne poticaje ostvaruju na godišnjoj razini..svaki rumunj od države dobije subvenciju 3000 eura za kupnju novog auta...ako ga kupuje...

Razvili su autoindustriju,povukli love i love iz EU fondova,poćistili korupciju na najvišim nivoima..konkretno grad u koji ja idem...Ramnicu Valcea...sad broji oko 250 000 stanovnika...najiskenije vam kažem...90% automobila na cesi su BMW-Mercedes-SUV....registriraju aute svakih 5 godina a registracija košta oko 300 eura za 99% automobila...konobari,trgovci,uslužne djelatnosti itd,znaci obicna zanimanja imaju po 1800 eu plaću...

Rumunji su stvorili sve na dobrobit građana...režije su im upola jeftinije od naših,kao i sve ostalo....

Trip šta znaci da nam oproste sve dugove...kad smo država koja ima duplo više rashoda nego li zarade...zbog loše politike...nije riješenje gladnog nahraniti....jest trenutno...bolje da ga nauciš kako da sam sebe nahrani....pa nece bit gladan....

Cehi i Slovaki su postali poljoprivredna i proizvodna sila..za samo 2-3 godine od ulaska u EU...ima to masu prednosti...naravno ima i minusa...al ipak smatram da ima više prednosti nego li minusa

Engleska serucka iz nekih svojih razloga...nece oni izac iz unije nikad...prije EU oni su bili zemlja uvoznik..sve što su imali bilo je uveženo...za vecinu zemalja imali su vizu...i njihova sharanj imaju 110v struju pa ništa elektricno nisu ni izvozili...voze u kontra smjeru i inace su narod sheban u mozak...po osnivanju EU došli su preko noći na tržište od 500 000 000 ljudi...danas izvoze svašta,od pive do igle...nema vam ništa od toga ekipa...

Hrvatska je 6 najskuplja zemlja na svijetu imajte to na umu..van svake realnosti..za sve zlo nije kriv nitko drugi nego li mi sami....i mislim da od danas možemo ići samo naprijed,polako ali naprijed...pošto dno dna je Hrvatska dosegla vec odavno.
 

kobasicat0r

Tehnička podrška
Administrator
23.10.2004
2.043
771
138
/dev/null
vutra.org
Čestitam svim forumašima iz HR na ulasku u EU, onima koji misle da je to dobro. Ovima drugima... šta da vam kažem? :D

E sad, kako je izgleda u većini EU država represija prema VU manja nego u našim ex-YU državama, nadam se da će ulazak u EU značiti i blaže (ili nikakve) kazne za one koji budu uhvaćeni sa džointom ili dva :) Ako ništa drugo, ono bar to da se poboljša. Pa i kod nas u SR da bude tako u neko dogledno vreme :)
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
...bolje da ga nauciš kako da sam sebe nahrani....pa nece bit gladan....
ne treba mi čovjek u crnom sa aktovkom da mi govori kako cu se i s čim hraniti, to znam i sam...stoga nek produži do susjednih vrata :D

Jesmo li samostalni? nismo, svega smo komad teritorija koji podliježe EU. A kukali smo kako ocemo samostalnost? :rofl:

hrvatska u EU i vijeću ministara od 351 glasa ukupno ima 7 glasova.
U gospodarskom i socijalnom odoboru imamo 9 od 353 glasova.
U odboru regija imamo 9 od 353 glasova.
U EU parlamentu koji broji 764 zastupnika trebal ibi imati 12 zastupnika koji nece djelovati kao kolektiv nego ce biti dodjeljeni određenim strankama, a oni ce glasovati kako i za koju stranku pripadaju.

Ima li vam ovo logike? Nek me netko uvjeri da MI još o nećemu možemo odlučivati?


:dada poželim si čelo istetovirati EU zastavom!!! :dada

Želimo li da nas nasele azijati i imućni zapadnjaci? Da donose odluke koje ih se direktno ne tiću? naravno da želimo! Želimo li da nam Rumunji i Bugari nadvladaju nasu radnu snagu' naravno da želimo. Jer ce nam nasi jugoistočni susjedi pokazati da se moze i za manje od kikirikija raditi i na kraju dana bez problema zabiti prst u uho i pjevajuci kuci.

Strani kapital je već odavna u našoj zemlji!!! Ne od članstva u EU nego su ODAVNA u našoj tj već sada tuđoj zemlji. Što su uradili' Apsolutno ništa, izrabljivali su radnu snagu i mimoilazili zakone sve do priej par dana kad su se pojedini trgovački lanci odjednom počeli usklađivati sa ojerskom unijom....ma zamisli...digne m ise ona stvar od srece kad vidim te zabrinute poslodavce.

Uvozimo puno, izvozimo malo. Nismo konkurentni drugima i vecima od nas. kako ce nam sa uvozom i izvozom biti to cemo tek vidjeti :trolololololo:

Tv kuce, Ina, Pliva i vecina banaka je u našem vlasništvu? pa naravno da jesu, ili su pak samo nekad davno bili, e to vec moze.

kaze onaj podrumaš koji u školi radi kao Doomar da se ne moramo bojati za nase prirodne resurse? Samo sačekaj da počne privatizacija na drzavnoj razini, tj počela je, a možda je i u narednih 10 godina ne primjetiš jer ceš gledati tamo di ti se prstom uperi da gledaš!

Zna li tko šta je ZERP i dal je još na snazi? :rofl:

Oćemo l idanas sutra ako nam se susjedi talijanci budu utapali ne u našem moru već u svojim dugovima, oćemo li im iskeširati par milijardi na njihov lijepi preplanuli ten? naravno da oćemo, ti, ja i svi mi pa čak i onaj iza šta se vješto skriva...da da, za susjeda talijana :D

kako je Europska unija djelovala početkom 90-tih? Mislim da su okrenuli glavu, ako ne vjerujete meni google ce to uraditi za vas. A sad nas sa osmjesima očekuju...FAK JEA mojoj sreci kraja nema...


hrvatska ima potencijal...da raste i razvija se...Pitam ja vas, zar s nama treba netko upravljati? naravno da treba, jer su nam političari korumpirani...mislite da su ovi u EU bolji od naših? da su časniji, pametniji i sposobniji? Čekajte samo trenutak kad nas budu legalno pljačkali...cujem tamo kako netko kmeči da nas već sad pljačkaju...ti tamo, daj brate sačekaj još malo...


pis!

Ako ništa drugo, ono bar to da se poboljša.
Vutre, vutre samo mi vutre dajte, jer očito je da vutra puši mene a ne ja nju!

Pis!
 

nenash

Aktivan Član
14.11.2011
225
69
0
98
Jack-Sparrow je napisao(la):
Neznam spada li ovo pod politicke teme što je zabranjeno.

Što se Rumunjske tiće ekipa ako mislite da su oni jeftina radna snaga varate se...Rumunjska je ispred Hrvatske dobrih 20 godina,2006 godine prvi put sam bio tamo...bukvano su izgledali sivo i bez života...pa su ušli u uniju....bio sam ponovo 2011 - 2012..jedna od najljepišh zemalja u kojima sam bio,uređena,ćista,nezaposlenost u konstantnom opadanju,grade,ceste su im prvoklasne,njihovim građanima omoguceno svašta...razne poticaje ostvaruju na godišnjoj razini..svaki rumunj od države dobije subvenciju 3000 eura za kupnju novog auta...ako ga kupuje...

Razvili su autoindustriju,povukli love i love iz EU fondova,poćistili korupciju na najvišim nivoima..konkretno grad u koji ja idem...Ramnicu Valcea...sad broji oko 250 000 stanovnika...najiskenije vam kažem...90% automobila na cesi su BMW-Mercedes-SUV....registriraju aute svakih 5 godina a registracija košta oko 300 eura za 99% automobila...konobari,trgovci,uslužne djelatnosti itd,znaci obicna zanimanja imaju po 1800 eu plaću...

Rumunji su stvorili sve na dobrobit građana...režije su im upola jeftinije od naših,kao i sve ostalo....

Trip šta znaci da nam oproste sve dugove...kad smo država koja ima duplo više rashoda nego li zarade...zbog loše politike...nije riješenje gladnog nahraniti....jest trenutno...bolje da ga nauciš kako da sam sebe nahrani....pa nece bit gladan....

Cehi i Slovaki su postali poljoprivredna i proizvodna sila..za samo 2-3 godine od ulaska u EU...ima to masu prednosti...naravno ima i minusa...al ipak smatram da ima više prednosti nego li minusa

Engleska serucka iz nekih svojih razloga...nece oni izac iz unije nikad...prije EU oni su bili zemlja uvoznik..sve što su imali bilo je uveženo...za vecinu zemalja imali su vizu...i njihova sharanj imaju 110v struju pa ništa elektricno nisu ni izvozili...voze u kontra smjeru i inace su narod sheban u mozak...po osnivanju EU došli su preko noći na tržište od 500 000 000 ljudi...danas izvoze svašta,od pive do igle...nema vam ništa od toga ekipa...

Hrvatska je 6 najskuplja zemlja na svijetu imajte to na umu..van svake realnosti..za sve zlo nije kriv nitko drugi nego li mi sami....i mislim da od danas možemo ići samo naprijed,polako ali naprijed...pošto dno dna je Hrvatska dosegla vec odavno.
Evo sa wikipedije interesantan dio o rumunskoj ekonomiji

2009 IMF loan[SIZE=small][edit][/SIZE]
At the end of March 2009 Romania signed a deal for 20 billion Euro in loan: 12.95 Billion Euro will come from the IMF; 5 Billion Euro will come from the European Union; 1.5 Billion – from the World Bank and about 1 Billion – from other international financial institutions. The interest paid by Romania wil be 3.5% per year. In return for the loan, Romanian has committed to severe cuts in public spending and wages.[28] One year later, the government cut civil servants' wages by 25%, while thousands of state jobs were axed and VAT was increased by 5% to 24%.[29]

Nakon toga imaš podatak u tabeli da BDP od 2009. lagano raste...
Nisam stručnjak za makroekonomiju ali znam da se od govneta ne može napraviti pita.
OFF
Kad god se Švabe povampire (k'o sada) bude neko sranje. Pu,pu,pu...
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Štima ali ni u Njemačkoj ne cvijetaju ruže frend...a ja ti kažem šta vidim pošto dosta putujem tamo od one 2006 do 2012 u 6 godina vidi se ogroman rad iza njih...također moraš znati da Rumunjska ima 5x više stanovnika nego Hrvatska...a mi smo vjerojatno zaduženiji od njih...

Trp jel ti se sviđa radit u ogromnoj korporaciji za 15 kn na sat..meni se nesviđa..ja želim da me se pošteno plati,to nece doći tako brzo,ali uz EU bar se možemo nadati,uz našu bagru nemamo šanse i bolje da nemaju utijecaja na odluke u EU...jer ruku na srce neznaju baš gospodariti,znaju samo nove poreze nabijati svaki dan..ako ništa drugo bar cemo za koju god moći otići negdje drugdje...legalno....

Smatram da je ovo DUBOKA tema za ovakvu raspravu te predlažem da se ista zatvori
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Kako mislis duboka tema i koji bi razlog zatvaranja bija? pa zar cemo o svemu "škakljivom" zatvarati oči? Da gledam kako mi vrvi rastu a sve oko mene propada? na kraj ukrajeva EU je sranej od zajednice....u kojoj samo veliki profitiraju...ja sam neke od argumenata dao zašto Eu nije obećana zemlja za nas, podrzavam i protivnike onih gore činjenica a činjenice su da su nam gaće debelo spale...

ja glasam za ostanak ove teme jer ne vidim zasto o europskoj uniji nebi mogli ovdje raspravljati gdje je društvo "otvorenije" (šta u biti nije točno ili je točno smao onda kad pričamo o vutri) a ne slušati main stream medije kojima plan i program dolazi iza zavjesa :)

edit:

e da smeta me sta me poslodavac placa 15 kn po satu ali me isto tako smeta sta cu ulaskom u Eu ta satnica ostati ista :rofl: pa me onda na kraju krajeva kad sve zbrojim i oduzmem ne smeta uopce jer se nista na bolje promjeniti nece...

gle bila to EU ili jugoslavija ili neka treca unija sve je to bul šit...takve unije se stvaraju radi lakse manipulacije...stvarno mislis da nam strani političari žele pomoći' Ako ne svi barem vecina' Ti stvarno to misliš? ja to ne mislim...s razlogom su nas uveli u nju...a taj razlog sigurno nije da Ante i Mara budu sretniji od sad pa na dalje....

:happy031: provincia Croatia :happy031:
 

Domar

Aktivan Član
13.02.2013
186
174
43
31
Beyond the smoke screen...
Jao kad čujem o zerpu mi pozli. Jadransko more nije stvoreno za masovni izlov. Jadran je raznolik ribom ali nije bogat pa je lakše ribarit malim brodicama. Otvaramo mi more talijanima i slovencima, kao i oni nama, prema tome ostaje na konkurentnosti. Hoćeš reći da su talijani i slovenci kvalitetniji ribari? Momak prvo se nauči onim čim Hrvatska raspolaže, nauči što je unija, koje su njene težnje geopolitički pa u našoj zemlji pa ćemo moć pričat, a dok god je tebi net hr i jutarnji izvor informacija nemamo o cem pričat.

Slažem se s jackom za zatvaranje...
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
ne čitam net.hr niti jutarnji...ne znam odakle ti to...pa to i jesu mainstream mediji :D ...nasih cca 50 koča vs 250 talijanskih :ridinghorse: .jaka konkurencija...isto tako ne zna msta su talijani godinama ulazili na nase terotorijalno more i tmao lovili...ja ne znam ako imam salate u svom vrtlu sta bi radija u tuđem?

Momak prvo se nauči onim čim Hrvatska raspolaže, nauči što je unija, koje su njene težnje geopolitički pa u našoj zemlji pa ćemo moć pričat, a dok god je tebi net hr i jutarnji izvor informacija nemamo o cem pričat.
Vidim da je tebi tolerancija i prihvacanje drugoga na razini, kao i vidovitost...

Stoga nauči komunicirati jer ti ne predviđam dugu i bajnu budučnost na forumu...
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Što zatvaranje teme? Pa možemo malo diskutirati.
Znate kak vele od danas je EU bogatija za 1244 otoka, ja bih nadodao i da je Hrvatska od danas siromašnija za 1244 otoka.
Ako je island odkačio EU i doživio procvat pametnom politikom što je nama falilo da se ugledamo na njih, i još smo kud i kamo lijepša i kud i kamo bogatija država po prirodnim ljepotama i znamenitostima od njih. Da su nam vladajući manje gramzivi i trunku pametniji nebi nam bila ravna ni Švicarska ni Norveška niti bilo koja država europe.
U potpunosti se slažem sa kolegom TripToPeru od njegove prve do njegove zadnje riječi.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.