HR - legalizacija u medicinske svrhe 2015?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
Procito sam negdje u novinama da cete kao prvo bit nest uhapseni pa onda tamo uvedeni pa tek kod doktora.. Sto mi uopce nije nelogicno..bar ne za ovu poluDrzavu
 

nightrider

Aktivan Član
25.10.2010
130
87
28
Procito sam negdje u novinama da cete kao prvo bit nest uhapseni pa onda tamo uvedeni pa tek kod doktora.. Sto mi uopce nije nelogicno..bar ne za ovu poluDrzavu

Informacije iz službenih izvora (ministri). Ukoliko policija "uhvati" nekog s legalno kupljenim cannabisom/preparatima dotična osoba će biti privedena na policijsku stanicu, legitimirana i puštena. DORH-u će se predati prekršajna prijava koji će podići optužnicu ili odbaciti prijavu. Ukoliko podigne optužnicu bilo koji sudac u RH će odbaciti slučaj. I tako dok se policija ne smiri.
Zašto je tome tako? Jer ova promjena zakona koju čekamo će biti vezana uz dozvoljene lijekove a ne uz Zakon o Prekršajima. Taj će se mijenjati naknadno. Zašto? Jer žele promijeniti još neke stvari.

Koliko god ovo gore zvučalo neefikasno ja podupirem tu opciju jer bolje da imamo ažuriran zakon o dozvoljenim lijekovima i naknadno zakon o prekršajima i poljoprivredi kako bi brže i jednostavnije omogućili uzgoj sljedeće godine.

Offtopic: pomalo razmišljam zatražiti dozvolu za uzgoj industrijske konoplje. Otkup je zagarantiran.
 

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
Informacije iz službenih izvora (ministri). Ukoliko policija "uhvati" nekog s legalno kupljenim cannabisom/preparatima dotična osoba će biti privedena na policijsku stanicu, legitimirana i puštena. DORH-u će se predati prekršajna prijava koji će podići optužnicu ili odbaciti prijavu. Ukoliko podigne optužnicu bilo koji sudac u RH će odbaciti slučaj. I tako dok se policija ne smiri.
Zašto je tome tako? Jer ova promjena zakona koju čekamo će biti vezana uz dozvoljene lijekove a ne uz Zakon o Prekršajima. Taj će se mijenjati naknadno. Zašto? Jer žele promijeniti još neke stvari.

Koliko god ovo gore zvučalo neefikasno ja podupirem tu opciju jer bolje da imamo ažuriran zakon o dozvoljenim lijekovima i naknadno zakon o prekršajima i poljoprivredi kako bi brže i jednostavnije omogućili uzgoj sljedeće godine.

Offtopic: pomalo razmišljam zatražiti dozvolu za uzgoj industrijske konoplje. Otkup je zagarantiran.

neefikasno?' pa taakva debilana ne postoji nigdje..zast ne prekopiraju usa model.. Odes kod doktora dobijes recept koji furass s sobom i to je to.. Znaci oni ce otvorit legalne ljekarne i sta onda ce stajat ispred i haspit ljude???KRETENiZMU Hrvatska ti je ime... ovo kako si ti sve napiso je previse siva zona , i ako bude tako tek ce onda bit kaos.. Ne vidim zasto marihunana nebi bila tretirana kao helexi,ako ti nadju recimo imas recept sve ok ajd bok, al ne moraju oni uvjek jest +ovna... Ne bi bili banana drzava inace..A ovo o sadjenu zaboravite rodjaci.. Vise puta je naglaseno da CE SE TRAVA I PREPARATI UVOZITI i da se nece sadit, bas su u toj kontakt emisiji na hrt vise puta naglasavali to..
a mi mozemo bit sretni sto sadimo ako nas sve ne pohapse, jer sam uvjeren da ce bit ko za duhan, brate krades drzvu i vatat ce i za biljku, jer ce pisat vjerovatno novcane kazne, a znate kakvi su psi kad treba pisat kaznu... Ne znam za vas al kad sam malo cuo sta i kako planiraju mislim da ce samo sranje napravit...
 

nightrider

Aktivan Član
25.10.2010
130
87
28
neefikasno?' pa taakva debilana ne postoji nigdje..zast ne prekopiraju usa model.. Odes kod doktora dobijes recept koji furass s sobom i to je to.. Znaci oni ce otvorit legalne ljekarne i sta onda ce stajat ispred i haspit ljude???KRETENiZMU Hrvatska ti je ime... ovo kako si ti sve napiso je previse siva zona , i ako bude tako tek ce onda bit kaos.. Ne vidim zasto marihunana nebi bila tretirana kao helexi,ako ti nadju recimo imas recept sve ok ajd bok, al ne moraju oni uvjek jest +ovna... Ne bi bili banana drzava inace..A ovo o sadjenu zaboravite rodjaci.. Vise puta je naglaseno da CE SE TRAVA I PREPARATI UVOZITI i da se nece sadit, bas su u toj kontakt emisiji na hrt vise puta naglasavali to..
a mi mozemo bit sretni sto sadimo ako nas sve ne pohapse, jer sam uvjeren da ce bit ko za duhan, brate krades drzvu i vatat ce i za biljku, jer ce pisat vjerovatno novcane kazne, a znate kakvi su psi kad treba pisat kaznu... Ne znam za vas al kad sam malo cuo sta i kako planiraju mislim da ce samo sranje napravit...

Zato jer nemožeš prekopirati zakon neke druge države ad-hoc. Uvijek je potrebno prilagoditi, što ti je minimalno dva tima pravnika + sabor + izmjene + 2 tima pravnika pa + sabor > na snagu.

Da, u Otvorenom su pričalo o tome da će se u prvom valu UVOZITI a naknadno je govoreno u intervjuima (RTL direkt - ministar zdravlja, ministar unutarnjih poslova, Jutarnji+Večernji sa ministrom poljoprivrede) da će se dopustiti UZGOJ u DRUGOM valu. To je plan trenutnih političara na vlasti i trenutne postave radne skupine koja je i dobila zeleno svijetlo da uopće napraviti prijedlog zakona.

Uz to, ove zime postajemo jedna od rijetkih država koja će raditi KLINIČKA ISPITIVANJA cannabisa.
 

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
Uz to, ove zime postajemo jedna od rijetkih država koja će raditi KLINIČKA ISPITIVANJA cannabisa.

vidi druze nemoj me krivo shvatit dao bog da bude tako al ja mislim da vi zaboravljate u KAKVOJ I KOJOJ drzavi zivimo-..
plus kad su izbori??
Zar mislite da ce HDZ kad dodje na vlast i dalje to provodit???

Znam da svi ovdje punno pusimo :rasta::joint2::joint::razvaljen::, but lets be realistic..:thumb:
 

nightrider

Aktivan Član
25.10.2010
130
87
28
Neznam što će napraviti bilo koja politička opcija/stranka/zbor ili pojedini političar. Ja sam samo prenosio informacije koje su došle u javnost iz službenih izvora.
Nadam se da će doći neki napušenci :)

Ne treba citirati post iznad tvog. St.
 
Poslednja izmena od urednika:

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
A u izbornoj godini su sva cuda moguca pa tako i legalizacija u medicinske svrhe a i bilo koja druga politicka opcija da dodje na vlast nece se usuditi dirati nesto za sto postoji velika javna podrska a da nepricam o provizijama kompanija koje ce biti u tom biznisu...moje misljenje da je to gotova stvar i da nema povratka u nazad e sad jedino sta ce biti sa koncesijama za uzgoj u HR to treba vidjet al to i tako nama nista ne znaci osim ako nema netko rodju u vladi pa mu ovaj sredi koncesiju i poticajni kredit za podizanje plastenika ;)
 

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
prvo da se razumijemo politicki sam najblize Lesarovoj stranci ili Zivom zidu al sam JAKO JAKO realan tip i uvjeren sam da izbore Dobija HDZ a posto su to sve ratno politicki kriminalno povezane skupe ljudi koji jako dobru lovu okrecu na sadasnjem stanju u drzavi mislim da nista od toga rodjaci, il ako bude dobit recept ce bit sci fi a na nas ce se vrsit jos veca represija, je da tak sada ovi svi iz vlade govore i vicu jer zasto idu izbori u 4g nisu NISTA napravili i treba pokupit glasove a kako bolje nego dobit na ovu foru, znamo da su skoro svi mladi pro weed orjentirani jer je danas svijet i znanje oko nje puno vece nego prije cca 5g.. Samo zapamtite kobajine rjeci malo se prerano veselite drugovi, pre ra no... @mario339 jee da jako njima pucca za volju narodda, koji je btw glup ko ni jedan drugi na svijetu , imamo kolektivno pamcenje zlatne ribice, sjetite se ST rive 500k ljudi nedamo Gotovinu i onda isti taj Sanader 1g kasnije uhapsi Gotovinu i izruci hagu.. Nebudite francuske sobarice ljudi.. Dao bog da si ja po*erem u usta ove izjave , al bojim se da sam u pravu....
 

graf

Aktivan Član
09.02.2015
228
991
93
Svi imamo svoje strahove i nadanja, u konačnici rezultat može biti ovakav ili onakav, a sve ostalo su nagađanja/želje itd. Ne vidim smisao za tu rabotu osim čisto za raspravu i iznošenje stavova i mišljenja koja služe da bi se na kraju reklo, vidiš da sam bio u pravu ili moji straovi su se obistinili.
Političari imaju svoje planove i rade da se isti ostvare, glasači su alatka da oni ostvare ono što žele, a do toga dolaze raznim obaćanjima i ostalim vrstama smicalica koje smišljaju isto tako ljudi koji su plaćeni i koji plaćaju. Na našu žalost, tu nema pomoći ako se čeka i gleda iz prikrajka, druga opcija je postati jedan od njih i polako krčiti put za svoje ideje, naravno, tko ima kapaciteta za takvo nešto.
Ovo što je započeto oko legalizacije u medicinske svrhe sigurno ide dalje jer je i to bio dio plana za izbore i adut vladajućih koji to neće propustiti jer ima dosta onih koji vide vrijednost te ideje i sigurno će dati svoj glas za lijek koji do sad nisu imali, ali to je samo moje skromno mišljenje kako stoje stvari.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and mr.dr.Smok
29.07.2015
49
44
18
Anchorage
Pozdrav ekipa. Evo sad je bio povjerenik u RTL direktu za medicinski kanabis i spomenuo je da će se mijenjati zakon da će se moći saditi u Hrvatskoj medicinski kanabis za bolesnike. Da se ne uvozi, da novci ostanu u Hrvatskoj. Samo je napomenuo da vlada nema baš vremena da to učini jer su na pomolu novi izbori i ako HDZ pobijedi sve pada u vodu. Uvijek taj KRADEZE sve sjebe.

A kako su naše bake prije imale posađen kanabis u vrtu i nikome ništa. Njima je bila ista biljka ko i svaka druga na dvorištu. Kao kukuruz. Ispričala mi baka.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: jesam

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
ruke sjeku lopovima, za vutru nabijaju na kolac. u povijesnom filmu o stefanu nemanji, kaurin (krscanin, rade serbedzija) zica turcina (dragan nikolic) dim iz nargile: daj srk hasisa. a turcin ce: sikter. kasnije kaurina nabijaju na kolac
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Alaskan Thunderfuck

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
DSCN4951[1].JPG DSCN4952[1].JPG DSCN4953[1].JPG DSCN4954[1].JPG DSCN4955[1].JPG DSCN4956[1].JPG DSCN4957[1].JPG Evo par kadrova marihuane na televizoru :)
Gledao i tip je žešći kreten...
Ne bih se složio s tobom.Vjerujem da ga privatno pitaš,da bi ti rekao...ma duvaj brate,samo nemoj da te uhvate.
Onekud se mora krenuti.Čak je i dr. Sakoman donekle promijenio svoj stav i izjavio da marihuana ima pozitivan učinak na osobe koje imaju poremećaj sna.No,ne vjerujem mu ... jer farmacija ima punu kesu love :D
Uglavnom,priča se o Gandži :D naveliko i naširoko a to je dobro.
Evo u to ime,maznut ću jedan kolač RSCN4946[1].JPG

p.s. nemojte čitati tekst (friške vijesti) na slikama jer je prestrašan :(
a marihuana je još uvijek ilegalna :D
 
29.07.2015
49
44
18
Anchorage
@VenloNL slažem se s tobom. Dobro je da se sve češće pojavljuje kanabis na televiziji i što više ovakvih emisija nam treba da se tupi narod isprogramira da je kanabis dobra stvar. Jer su programirani da je to nešto loše, a nije. Jer recimo znam da stariji ljudi za sve što na telki kažu vjeruju da je to potpuna istina. A i ne znaju sami na internetu pronaći informacije.

Uglavnom jako dobre vijesti i oduševljen sam da smo na dobrom putu. Kakav god da je jalov.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: d@ni and Stipe