HR - legalizacija u medicinske svrhe 2015?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
25.03.2010
129
131
43
Caribbean Sea
Potpunu su istinu rekli i ako tako stvarno misle svaka im čast. Živjeli. Njima glas. Samo da i oni nisu prodane duše samo da dobe koji mandat da se uhljebe. Danas nijednom političaru se ne može vjerovati.
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Pa kako onda misliš dokazati da si kupio u apoteci ako nemaš recept? A misliš da će doktori tako olako propisivati. Ima lista od samo nekoliko bolesti za koje se izdaje recept tako da se tebi dalo ili ne zjbavat teško da možeš izganjati. A da je u BiH kao i u HR za male količine prekršaj ja bih bio presretan i bolio bi me krac. Ovdje najbeš ko žuti za istu stvar. Biće to u HR ok nemate se šta brinuti.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: funky weed and xcx
30.04.2014
315
202
43
»Članak 30.a

Lijekovi koji sadrže THC, dronabinol i nabilon mogu se propisivati za ublažavanje tegoba kod multiple skleroze, karcinoma, epilepsije i AIDS-a.
----------------------------------------------------
...predzadnji na listi ;) (ili ti 3. po redu)
... al ipak uzgoj je uzgoj volim ju gledat kako raste :watch:i pusit:joint:
A misliš da će doktori tako olako propisivati.
u to bas nisam siguran :(
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Bit će u ljekarnama kažu do 1.7. ove godine. Ako im se može vjerovati. Najvjerovatnije bi trebao krenuti uvoz iz Kanade. Za sada samo za tih 4-5 bolesti. Čekaju se službena istraživanja i rezultati utjecaja kanabinoida na psihičke poremećaje i bolesti, tako da će se lista s vremenom širiti i na nju će se dodavati nove bolesti. Tako bar tvrdi dr. Ognjen Brborović kao glavni glavonja u povjerenstvu.
Drugi par opanaka je da će se jako teško dobivati recept i da prije dobivanja mora biti utvrđeno da ti više vrsta klasičnih farmaceutskih terapija tabletama (čitaj otrovima) nije pomoglo. Problem će i biti prilično visoke cijene i za one koji dobiju recept, tako da i dalje tapkamo u mraku dok farmaceutski trovači koriste vrijeme da i dalje pune džepove na tuđoj muci. Najbolje se ne obazirati na sve to i pičit dalje po svome, kak bi rekli sam svoj majstor (čitaj doktor) ;)
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Veliki iskorak danas za HR :clap::. Čestitam gospodinu Marku Zebi i svima koju su ga podržali na prosvjedu za lijek. Sud mu je odobrio liječenje cvijetom kanabisa za psihičke probleme (PTSP) i nesanicu. Tako da je gospon Zeba prva osoba u HR kojoj je odobren lijek iako njegova bolest nije na listi bolesti koju je povjerenstvo sastavilo. Koračamo sve većim koracima prema proširenju liste zahvaljujući malim i hrabrim ljudima. Postignut je i dogovor sa Bedrocanom za uvoz sirovog cvijeta i uskoro se može očekivati u ljekarnama. Idemo dalje do totalne liberalizacije :thumb:.
 

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Najzalosnije od svega sto cemo uvoziti iz Kanade umjesto da sami proizvodimo. I cijena mjesecne doze 1500 kn - to si 90% Hrvata nemoze priustiti.