Hrvatsko/srpsko/bosanska inacica Erowida

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

propaganja

Aktivan Član
25.12.2006
149
1
0
www.idem.eu.tf
uzmi bre wiki ili neki cms...

nemoj ðabe napraviti hrpu posla pa to poslje prebacivat...

poèni odma sa neèim što nudi opciju da useri sa accountom mogu dodavati prièe. bilo da ih se odma objavljuje, da ih se objavljuje u privremenoj sekciji(pa ih admini odobre i objave na sajtu) ili da èekaju na odobrenje od admina pa ih se tek onda objavi...

evo ja cu ti pomoc oko instaliranja :)
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
dajte neke ideje za ime...ajde...kako da se stranica zove npr...

u izgradnji je logo i header i trebam ime za sajt...pa da to sve ukompletiram...

ajmo ljudi!!!!!!!
 

JaSamZa

Aktivan Član
29.12.2006
202
7
0
40
psihonaut.org
Pismo koje namjeravamo poslat Erowidu, pomozite da izgleda što bolje, i slobodno izrazite svoje mišljenje u vezi toga
Hello and Respect to Erowid.org
My friend and I have started on creation of the similar page like erowid, but in our own native language. We belive that spreading the truth about drugs could make some people understand drugs better, and maybe change their opinions about drug use in general.
Knowledge is most important thing, we all know that, and there is lot's of people in Croatia now using internet regularly and we think that it is time to start a serious page about drugs in our language so that we could educate more people about drugs, their uses, simptoms, dangers and hazards.
It is not an easy task, we gathered a lot of material, which we are translating to Croatian now, and on few sites that have similar topic (or are free to talk about drugs) we came to good understanding for that new website.
Our question to you is if it would be possible that when site is totaly complete we contact you so you can see what is it about, and if you like it maybe you could give us use of your subdomain if you have that feature. Something like (hr.erowid.org). It would be great for us if such a respectfull site would stand behind our projectsupport our project.
Best Wishes
Site Administration
:email:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hashlady

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
Evo ja se javljan za napisat (i prevest) sve sta znan o Salviji, (nisan zaludu član Sagewisdom.org), Ayahuasci, Ephedri Morning glory&HBW, Kratom itd. Naravno, iz vlastitog iskustva i stručnih časopisa.
I slažen se da odj..... bilo koju spiku vezanu za kemikalije. Only nature!!!

E, i zaboravija san na Pejote i S. Pedro. Nije da san bas nesto iskusan s njima, ali svako iskustvo je vridno
 

cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
391
47
0
46
JaSamZa je napisao(la):


Ej kad budeš slao taj mail Erowidu reci im da su slagali malo što se vutre tiče ili su oni istraživanje radili na nekoj albanki ,ko će znat .

BOTANICAL CLASSIFICATION
Family :
Cannabaceae

Genus :
Cannabis

Species :
sativa; indica; ruderalis

COMMON NAMES
Marijuana; Marihuana; Pot; Weed; Grass; Mary Jane; ...
EFFECTS CLASSIFICATION
Intoxicant; Stimulant; Psychedelic; Depressant*

Nije depressant nego anti-depressant a to što su oni ispitivanje radili na majmunima koji pored trave uzimaju još LSD i ovo i ono i eksere i sve ostale kemijske gluposti to je njihov problem i treba da ih pucaju depresije. Isto kao što i ovaj Saša Radović navodi neke idiotluke protiv maihuane na onovu izjava nekog idiota koji ko zna i postoji li uopće ili ga je sam Radović u svome jadu izmislio. Uglavnom taj idiot je kao u ime znanosti probao , pazi ovo molim te Cannabis Sativa Croatica,nikad čuo za takvo nešto , možda misle na ono sranje uvezeno iz albanije i projebano i prepakovano kroz još 3 i 4 ruke dok je došlo do Hrvatske, pa je onda još probao i LSD i Cocain i Heroin , pa su još došli i do zaključka da je ipak nabolji koakain i manje opasan u širem smislu u Hrvatskoj , da ali možda u smislu da nemaju love da ga uzimaju. To ne bi pas s maslom proguto šta ovi i majmuni valjaju po ovim forum.hr i sličnim idiotskim stranicama.


I još da dodam stvarno mi nije jasno šta neko vidi u ovome Erowidu,obična poluinformatorska organizacija što se mene osobno tiče .
 

JaSamZa

Aktivan Član
29.12.2006
202
7
0
40
psihonaut.org
Pošto radimo sajt iz početka (amo reći da mi je to jedan oblik vježbe za PHP), neke stvari bi zahtjevao da budu što je moguće jasnije kod prevođenja tako da bi mi olakšali posao koji sam sam sebi malo otežao. Ali valjda će rezultat biti pozitivan!

Uglavnom ako nešto prevodite podijelite to na iduće korake

1. Općenito (znači trpajte sve općenito o drogi)

2. Djelovanje (djelovanje, halucinacije, tripovi itd)

3. Doziranje (količina, cijena itd)

4. Zdravlje (zdravlje, bolesti, upozorenja, rizici itd)

5. Zakon (uvezi zakona)

6. Kemija (kemijski sastojci)

7. Slike (slike razne, no to nije hitno jer još radim na galeriji)

Tekst može biti jednostavni obični Word dokument. Preporučeno je koristiti naše znakove kao č ć ž đ š radi lakše čitljivosti. Svi tekstovi su dobrodošli, a evo liste droga za sada..
EDIT: Naravno ako imate samo neke od navedenih "kategorija" od gore isto tako možete slati, a ako želite nekakav potpis u dnu teksta, ili kontakt bilo kakav u podnožju teksta napišite!

PRIRODNE: "Ayahuasca", "Datura", "Gljive", "Hawaiian Baby Woodrose", "Iboga", "Kaktusi", "Kava", "Marihuana", "Morning Glory", "Nutmeg", "Opium", "Salvia"

SINTETIČKE: "2c-b", "DMT", "GHB", "Ketamin", "LSD", "MDMA", "Meskalin"

Naravno, možete dodati neke nove droge.
Zahvaljujemo na trudu, i nadamo se da će sajt uskoro bit potpuniji s tekstom, da vam ga možemo i pokazati kako izgleda. Ako nekoga već zanima nek se dodatno javi, ili u shoutboxu ili u postu..

P.S.
Što se erowida tiče, mail im još nije poslan, i prije toga ćemo dobro razmisliti koliko je to uopće potrebno...
 

Narquila

Aktivan Član
02.02.2007
225
17
0
36
Drug nemoj zamjerit samo da te ispravim u vezi maskalina, on jeste kasnije sintetizovan ali je ustvari prirodan

Meskalin je prirodni sastojak koji se nalazi u kaktusu pejot (Lophophora williamsii), San Pedro kaktusu (Echinopsis pachanoi) i u Peruvian Torch kaktusu (Echinopsis peruviana), i takoder je naden u ostalim kaktusima iz porodice Cactaceae. Mescaline je prvi put pronaden i izdvojen 1897 i izdvojio ga je Njemac Arthur Heffter a prvi put ga je sintetizirao Ernst Späth 1919.
 

JaSamZa

Aktivan Član
29.12.2006
202
7
0
40
psihonaut.org
nema problema što ispravljaš. znam to za meskalin, nego već imamo dosta linkova u prirodnim drogama, a pošto ga više manje sintetiziraju smjestili smo ga u sintetične :vb_wave:

inače ima tu jedna druga osoba kojoj bi se trebao javit radi toga.. lol.. donekle mi je i drago radi te primjedbe :D.. :icon_lol:
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
svi koji zele sudjelovat nek se jave meni na PM pa cu mu poslat neke tekstove ako im se neda istrazivat, hvala svima!
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Evo ideja je opet oživjela i traže se svi dobrovoljci, volonteri za prevađanje, slušam ideje za koncepciju sajta, itd., itd.

domena je zakupljena ali razmišljam o promjeni imena u psihoaktiv.com, za sad je droge-info.com
evo dizajn neki bi ovako bio (čisti html), pa prilagodite ideje tome jer mi se neda iznova dizajnirati sve -> http://www.droge-info.com/temp1/

Ako se nađe zainteresiranih za realizaciju ovoga, možda kad bi se kasnije razvio sajt skinulo bi se sa vutre org skroz sve osim prirode.

rox, exarp, ostali? bilo što...

I da se razumijemo ja sam tu samo kao tehnička podrška i rukovoditelj sajta, ali nedaa mi se samostalno baviti sa svim tim prijevodima i sve sam raditi

i ako netko ima toliko volje da se bavi tehničkim stvarima, programiranjem sajta i to, e ona super i neka mi se javi, ja sam samo web dizajner i znam html i css, ono osnova, ali cms, skripte, žešće programiranje i to neznam niti mi se neda baviti s tim
 
10.05.2013
13
19
0
56
Postovana prijateljice ! Jos uvijek sam nova na ovom sajtu pa tako da koristim svo disponibilno vrijeme da pregledam sve na sajtu pa tako vidjeh i ovaj post. Voljela bih da znam sta napravi od ovog sajta koji si planirala da otvoris i da li i ako ti trbaju ljudi za prevod (za engleski necu ni da se ponudim posto ima i previse kandidata koji ga poznaju i bolje od mene)ali ako imas potreba u svako vrijeme mogu prevesti italijanski,njemacki,makedonski i bugarski.Jos uvijek sam aktivista u jednoj N.V.O. koja se bavi problematikom droge i u Skopji i u Sarajevu pa za sve informacije stojim na raspolaganju. Pozdrav
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
JaSamZa je napisao(la):
što se tièa priæe to se javi RedSh.. Osobno sam neiskusan što se tièe psihotiènih droga, jedino volim travicu, i travaricu :roll:

ona je zadužena za dizajn, a ja taj dizajn stavljam u pogon uz pomoæ HTML-a i CSS-a za sada. Ako netko od inih ima iskustva s tim nek se javi meni na PM. (potrebno je urediti jednu PHP skriptu da korisnici koji imaju šifru za to jednostavno mogu dodavati tekst)
Instaliraj "Joomla!" CMS i uživaj, sve ima, prilagođavanje tvoje stranice sa veeelikom količinom besplatnih i komercijalnih plugin-ova, komponenti... veoma jednostavno

www.joomla.org

Pogledaj ima i "DEMO" stranica...
Znači imaš ti svoju "BackEnd" stranicu za admine, podešavanje stranice, dodavanje komponenti, (chat, forum, itd... kao i modula, sve to je u "pozadinskom dijelu" - "BeckEnd" i imaš "FrontEnd" - tj. web stranica, s tim da admin može direkt i na "FrontEnd" stranici, praviti direktno manje izmjene

Kad ti se otvori stranica, www.joomla.org idi na "DEMO" (to je DEMO sajt), sad vidjeh imaju za novu ver. 3.x i za 2.5 (ja sam dugo radio (zezao se više..) na 1.5 iii imam nekih dosta traženih moudula (komponenti) kao npr: JoomSocial... ali to tebi ne treba...