Hrvatsko/srpsko/bosanska inacica Erowida

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
Dragi moji Vutra clanovi...

Vec duze vrijeme imam u planu sloziti sajt koji bi se bavio informiranjem u vezi droga opcenito. U hrvatskoj je situacija sa drogama katastrofalna i mislim da je tako svugdje u ex yugi.
dosta mi je vidjet tekstove u novinama koji napuhuju ili izkrivljuju istinu o bilo kojoj drogi se taj clanak dotaknuo. dosta mi je slusati klince kako su ne informirani pa guraju u sebe sve i svasta da bi bili haj.
vjerujem da dobrom informativnom stranicom koja bi se bavila pravim i istinitim cinjenicama o drogama i srodnim temam kao sto je Erowid mozemo bar malo podici svjest ljudi na neku kvaliteniju razinu. a kasnije tko zna sta jos...zajedno smo jaci :wink:

posto sam sama u tome a treba toliko toga prevoditi da bi se sajt pokrenuo trebam vasu pomoc.
ako je netko od vas divnih ljudi voljan bavit se prijevodom nekih tema nek se javi i dobit ce posao :D dakle ima svega od gljiva, kaktusa, salvie, mdma...ma sta hoces..ako je netko zainteresiran za neku mu dragu temu nek se javi na PM i evo mu posla.

sajt je vec u izgradnji samo treba tekst posloziti.
inace da stvar bude jasna, sajt bi imao:

-istinite i ne iskrivljene informacije o pojedinoj drogi
-forum
-chat
-dio o knjigama, filmovima i umjetnosti sve vezano uz droge
-iskustva
-dio gdje bi ljudi mogli slati svoje male uratke kao pjesme, slike, fotografije, skice...svi mi znamo biti kreativni pod utjecajem necega :D

i jos sto sranja...

pitanja, prijedlozi i ideje dobro dosle 8)
 
10.08.2006
23
2
0
Koliko sam shvatio vutra.org se bavi samo sa marihuanom(iznimke su u zasebnoj temi,gljive...),moje osobno misljenje je da seljacine imaju vec dovoljno predrasuda o travi i njezinoj kulturi,nedajmo im povoda da dokazu tezu o travi kao odskocnoj dasci za svijet droge.Zato ti predlazem da svoj trud fokusiras na biljku,a ne na drogu.Malim koracima se ide prema pobjedi...Ja ti odmah mogu reci da je odlicno sto su mediji toliko razapeli heroin,kokain i njima slicne.Barem ce nekoliko klinaca razmisliti prije nego krene tim putem.Nemoj me krivo shvatiti,gadi mi se sto pisu o travi ali podrzavam kampanje protiv droge(travu ne smatram drogom).
 

JaSamZa

Aktivan Član
29.12.2006
202
7
0
40
psihonaut.org
@RedSH

Odlièna ideja, ali za napravit takav sajt mislim da bi se trebalo pozabavit ozbiljnije od obiènog foruma.

Znaèi kako je na erowidu napravljeno da su èlanci podijeljeni po drogama, iskustvima, utiscima.. vrlo jednostavan CMS bi se mogao napraviti (ili iskoristiti) u kojem bi bilo tko mogao postati svoju prièu koju bi moderatori mogli doraditi i objaviti na sajtu.

Dao si mi dobru ideju, iskoristit æu neki GNU/GPL CMS i dam se u izradu portala..

Ako je netko zainteresiran za pomoæ, a zna CSS nek me PM-a pa se dogovorimo. Poèinjem s izradom skice za sajt pa cu je postat za koji dan da vidite o èemu se radi!

THX, RedSH odlièna ideja!!!
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
hajde da se informiram i o nneèem drugom pored vu a da nije iz prve ruke he he
pošalji nešt za prevest;)
 

Tihojla

Aktivan Član
04.09.2006
90
7
0
ajde red reci kako bi organizirala taj sajt? Identièno kao erowind ili nešto drugaèije?

kolko ja kužim to bi trebala biti svojevrsna online enciklopedija o drogama.

Druga stvar je da æe ti trebati što je više moguæe prevoditelja. Dakle treba otvoriti sustav/moguænost svima koji žele sudjelovati.

Dakle jasno ko dan piše : wiki sustav
wikipage ili mediawiki (CMS koji koristi wikipedia) su najbolji wiki sustavi.

evo Za ti se javio kao admin onda ti preuzmi ulogu projekt managera.

Moraš napraviti TO DO tj. popis tekstova koje treba prevesti/napisati ... i to je u principu to.

E sad dolazimo do glavnog problema a to je hosting. Pretpostaviti æu da hosting nije osiguran te da se treba okrenuti nekim besplatnim rješenjima. Nažalost takvi servisi uglavnom ne dozvoljavaju ovakvu tematiku tako da bi to moglo biti malo teže.
Hint: koji god host objavljuje Google-ove oglase ne dozvoljava takav sadržaj

evo malog popisa free wiki hostinga
 

JaSamZa

Aktivan Član
29.12.2006
202
7
0
40
psihonaut.org
Hosting mora podržavat PHP i imat pristup bar 1 MySQL bazi, tako da se može instalirat CMS. Poželjno bi bilo da nema reklama, i nekakav CPanel ili slièni administratorski panel bio bi zgodan..

FreeHostia
PhPNet

Evo ova dva vrlo dobra hostinga. Samo prije negoli netko registrira amo se dogovorit oko domene...

Ili ako može bilo koja domena, a da nam vutra.org da jednu od njihovih poddomena, ako ih imaju

npr. iskustva.vutra.org :)

ako bi to moglo, imam ja hosting na kojem mogu dat 20Mb za ovaj projekt.. Za poèetak mislim da je dovoljno..
 

propaganja

Aktivan Član
25.12.2006
149
1
0
www.idem.eu.tf
ma free hosting je ok. i ok je i free domena ali treba raditi redovne backupe jer znaju odjebat hosting bez upozorenja...

ja sam na phpnet.us, daju 300mb prostora i 8gb bandwitha.

to je ok.

iako, ako bi to uozbiljili treba preæi na paid hosta i domenu.

ali idealno je poèeti sa free.

btw. ja nisam za droge (osim marihuane i acid-a) tako da nebih volio pomagati oko ostalih supstanci :)

ali rado cu uskociti za ganðu i lsd :)
 

JaSamZa

Aktivan Član
29.12.2006
202
7
0
40
psihonaut.org
Kobaja je napisao(la):
Nema vajde od free hostinga, verujte mi.
Vutra.org postoji mnogo pre nego što je prešla na ovaj domen (bila na free hostingu) i bilo nas je znatno manje.

jel vutra ima opciju da ima poddomenu..

tipa poddomena.vutra.org... pa da to redirecta na free hosting..
 

kobasicat0r

Tehnička podrška
Administrator
23.10.2004
2.043
771
138
/dev/null
vutra.org
Neće biti nikakve enciklopedije. Moj predlog je bio da bude na l.org enciklopedija ali se od toga odustalo.

@propaganja: Kao što piše na našem sajtu, Vutra.org podržava SAMO i JEDINO Marihuanu, tako da na LSD nemoj ni da pomišljaš na našem forumu, i nemoj da ispadne da podržavamo bilo šta oko toga. Na svom sajtu propagiraj šta hoćeš, ovde ne.

@JaSamZa: Ima opcija za poddomene.
 

JaSamZa

Aktivan Član
29.12.2006
202
7
0
40
psihonaut.org
@Kobaja --

znaèi ideja je napravit sajt koji je slièan erowidu. a to su kao ispovjesti korisnika raznih supstanci. ako misliš da bi to loše utjecalo na ugled stranice vutra.org možda ne bi bilo dobro stavljati kao poddomenu?

iako ipak ako se na sajtu eksplicitno naglasi da su to samo ispovijesti i da to nema nikakve veze sa samom legalizacijom marijuane možda i ne bi imalo toliko znaèenja za ugled vutra.org sajta

Vutra.org -- Home je napisao(la):
Malo Upozorenje

Na web stranici VUTRA.ORG nalaze se informacije o cannabis-u i nekim drogama.

Ako veæ tu piše i o nekim drugim drogama, i kada bi naglasili da su to samo iskustva, možda i ne bi imalo tolikog utjecaja na sam sajt. osim što bi se možda pridružilo još èlanova, a to i nije loše...
 

JaSamZa

Aktivan Član
29.12.2006
202
7
0
40
psihonaut.org
RedSh je napisao(la):
sajt je vec u izgradnji samo treba tekst posloziti.
inace da stvar bude jasna, sajt bi imao:

-istinite i ne iskrivljene informacije o pojedinoj drogi
-forum
-chat
-dio o knjigama, filmovima i umjetnosti sve vezano uz droge
-iskustva
-dio gdje bi ljudi mogli slati svoje male uratke kao pjesme, slike, fotografije, skice...svi mi znamo biti kreativni pod utjecajem necega :D

i jos sto sranja...

pitanja, prijedlozi i ideje dobro dosle 8)

ovaj dio mi je promakao. mislim to da je sajt vec u izradi... to rade neki znalci ili genijalci :) ?

ok ovako mislim da su forum i chat visak, te da bi samo bilo dovoljno imati opciju da netko, BILO tko, može nešto napisati, a da pri tome može ostati i anoniman, znaèi bez potrebe za registracijom. To je jedna od najboljih stvari na erowidu.

Zašto ne forum i chat?
1. Forum veæ ima na vutri, i raditi drugi bi bilo samo rastezanje neèeg što je veæ ionako previše rastegnuto.
2. Dobar i kvalitetan chat bi bilo najbolje da je pisan u Javi a ne PHP-u, a takvi chatovi nisu besplatni.. http://www.addonchat.com/products.html Kao jedan primjer

da se to napisano lijepo administrira, i ureðuje. A svakojake psihodeliène uratke poput slika ili glazbe bi isto mogli uploadati na sajt, i èekati na administraciju.

isto tako mislim da je prevoðenje tuðih tekstova nepotrebno, jer više manje svi znamo engleski, a i tko je pisao na španjolskom vjerovatno je negdje isti tekst objavio i na engleskom

sajt bi uspio kada bi bilo dobrih i originalnih prièa isprièanih prvi put, tu i samo tu. ostalo je fejk, i u takvom neèem osobno ne bi sudjelovao.

Najbolje bi bilo da taj sajt koji je u izradi bude samo kao produžetak vutre, tako ili da ima istu domenu ili da je na vutri link koji vodi direktno na sajt, i naravno taj sajt da ima link direktno na vutru.

Što se hostinga tièe to je najmanji problem, ali ako veæ izraðuješ/te sajt onda se treba pobrinuti za kvalitetan i brz hosting, bilo free ili paid.
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Podrzavam ideju ali nisam za to da te stvari budu direktno na ovom sajtu,posto i ovo sto imamo napisano planiramo da uklonimo.Ali ideja je dobra i naravno davde treba da postoji link ka tom sajtu i obrnuto.Jer i te informacije svakako mogu da budu korisne.
 

JaSamZa

Aktivan Član
29.12.2006
202
7
0
40
psihonaut.org
Kobaja je napisao(la):
Nema vajde od free hostinga, verujte mi.
Vutra.org postoji mnogo pre nego što je prešla na ovaj domen (bila na free hostingu) i bilo nas je znatno manje.

jeli imate prostora na vašem hostingu za naš novi sajt... trebalo bi oko 50Mb (min 25). a ne bi bilo loše ni da nam date poddomenu.

ona dva hostinga koja sam napisao su drek, s nevjerovatnom cakom..

npr. http://pricampricu.phpnet.us/ ako klikneš na to nekada zna izbaciti samo oglase bez ikakvog linka na sajt.. UŽAS!!
.htaccess fajl uopæe nije dozvoljen. Uglavnom sajt je oèito SCAM, ali zato ako linkaš direktno na

http://pricampricu.phpnet.us/index.php onda se normalno ponaša.

Ako ima netko da bi darovao hosting i poddomenu (naravno PHP i MySQL da podržavaju, za ovaj sajt) bilo bi odlièno. Ovako se ništa ozbiljnije neæe raditi dok si to ne osiguramo...
 

kobasicat0r

Tehnička podrška
Administrator
23.10.2004
2.043
771
138
/dev/null
vutra.org
opt1166789963r.png


96 od 100 mb zauzeto :cry: Mora da padne cleanup :)
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
slazem se, stranica ce biti sama za sebe, ali bit ce povezana linkom sa vutrom, kako da ne i obrnuto ako moze :wink:

tako mi je drago da me nitko nije popljuvo...do sada sam bila sama u svemu ovom ali toliko ljudi se zainteresiralo da je ovo sve sreca najveca :dogovor:
 

JaSamZa

Aktivan Član
29.12.2006
202
7
0
40
psihonaut.org
Kobaja je napisao(la):
opt1166789963r.png


96 od 100 mb zauzeto :cry: Mora da padne cleanup :)


hm.. pa jel vi placate taj hosting?!

ako zelis dobar hosting za samo 3.5dolara miseèno (strani) imam preporuku..

3.33 Gb i 99 Bandwith...

da ne spominjem PHP, MySQL, CPanel, Fantastico.. yadayada