Hteo bih da vodim Grow Dnevnik medjutim napravih i nigde ga nema moze malo da me uputite

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

dedskin

Banned
Banovan
16.06.2019
326
549
93
36
Napravih dnevnjak ali nisam ispunio detalje jer ih nema , i sad ga nema ,ja pochinjem grow nisam ga zavrsio , kako da znam koja svetla i koja snaga kad jos ni seme nemam bato
jel moze da se ispune detalji kasnije kako stvari budu isle , ili meni dnevnika nema sto sam novi ovde ili je neki error .
Nije meni problem da otvaram novi nego da ne spemujem ovaj forum od ugled , bolje da pitam ovdebod razno nego da skrnavim necije grow dnevnike
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.661
11.876
358
Socotra Island
eelslap.com
Pa kako da vodis dnevnik prijatelju a nista nisi spremio ?! Pa ne moze to tako. Nego kad lepo organizujes sve, nabavis seme, proklijas semenke i resis stvarno da krenes onda otvoris dnevnik. Postoje teme i za svakakva pitanja ako ne mozes odgovor da nadjes ali je 99,9% svega sto ce ti ikada trebati o uzgoju pokriveno na forumu.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
da ne spemujem ovaj forum od ugled
ok covek, kad sam ovo procitao pogledao sam sta si sve od tema ovorio. hvala za stav prema forumu ali dnevnik je izbrisan jer tamo bukvalno nista nisi napisao. frend gore je lepo objasnio, kad sve bude spremno otvaras dnevnik. u medjuvremenu u adekvatnim temama se raspitaj o stvarima koje te zanimaju, a uvek postoji opcija da svratis do nekog mentora, za pocetak dobices dovoljno informacija a onda dalje u dnevniku pitanja i odgovori :) ziv bio
 

dedskin

Banned
Banovan
16.06.2019
326
549
93
36
Pa kako da vodis dnevnik prijatelju a nista nisi spremio ?!
Pa dobro ako je tako , nemam sta prijatelju , al recimo treba seme nabavit i to kao sto znas je cela frka i proces , isto tako i svetla , grow box , naspram toga klijanje i gledanje kako raste je samo hvaljenje sa slike od bilje , al dobro ako je tako onda jos nisam spreman za dnevnik , dace bog bice da se sheruje
 

dedskin

Banned
Banovan
16.06.2019
326
549
93
36
E prijatelju da pitam vidim iskustvo je na nivou , kako bi ti krenuo u to , dal bi odma uzeo 500W HPSa ili bi mozda LED ili bi nesto manje za klijanje pa kako raste dodavao , LED jest skup ali moze na rate da se dodaje kako biljka il bilje raste . Nisam na chisto dal odma na veliko jer je nepotrebno , ja sam na 70W CFL nekad tako fine debele od 30-40CM imao, ali nisam na chisto , da si direktor od moj grow sta bi rekao kako da se krene u klijanje i neki osnovni veg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
ali nisam na chisto , da si direktor od moj grow sta bi rekao kako da se krene u klijanje i neki osnovni veg
Druze,kolega Pow ti je sve odgovorio_Ovde na forum imas sve zaista,moras brate malo zagrejati stolicu i krenuti sa citanjem,pa ti pitas neke osnovne stvari a hoces da se bavis hortikulturom.Pa neide to tako frend,edukacija na prvo mesto.Evo ti neke linkove pa malo priblizi stvari sebi,pa tek onda udji sa ljudima u pricu,malo daj druze slusaj sebe sta pitas jbg.Brate nema ljutnje,kako mislis da uzgajas ako neznas osnovne stvari,pa nemoze niko od nas da growa umesto tebe,daj pokazi malo interesovanje pa ce ti i ljudi pomoci.Uostalom jel imas -pretragu-kucaj sta te zanima pa gde bude zapelo pomoci ce ti neko vec.Do tad citaj ove linkove.
Gore imas sponzara foruma tamo mozes naruciti semenke,pa kad sve ovo uklaviris tek onda narucuj,to ti je moj savet.
 

dedskin

Banned
Banovan
16.06.2019
326
549
93
36
Citam prijatelju veruj mi , informisem se
Tako sam nasao kod ovog jednog iskusnog gde on dodaje LED sijalice kako biljka raste
I shvatim da je to super al ne moze sa HPS , i sad sam u nedoumici jer je LED skup
al opet kad covek pogleda da moze na rate , tj ne mora odma da se kupi al eto , prochesljacu teme , mozda pitamtamo nekog u delu za sijalice
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.661
11.876
358
Socotra Island
eelslap.com
Prvo treba da rešiš koliko biljaka bi želeo da uzgojiš pa shodno tome veličinu prostora (boxa) i onda proporcionalno toj površini koju nameniš za uzgoj ide tip i količina svetla. Svaka HPS lampa zahteva svoju prigušnicu i sopstveni starter (poželjno i kondenzator i svoj vent i reflektor) pa dodavanje čini samim tim težim a da ne pominjem što se hps pravi u varijantama od 70w,150w,250w,400w,600w i 1kW nije baš kao COB sijalica... Sve u svemu čitaj i dalje :)
 

dedskin

Banned
Banovan
16.06.2019
326
549
93
36
@irieman to tancujes po boxu jel :)
Na kraju sam uzeo LEDdva panela od po 200W bice dosta i jedan , i planiram jedan box za seedlinge , jedan za Veg , jedan za Cvat , mada Auto fem cu sve , pa za tim nema potrebe ali posto svejedno imam 3 svetla radije bi jednom mesecno branje nego jednom u 3 meseca , matematika je jasna :) Ali po malo biljoza dve i to auto , nemam neke prohteve zverske