Humanitarni prijedlog

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
26.01.2016
57
38
18
41
Dosta ljudi na ovom forumu uzgaja vutru za medicinske potrebe. Htjeo bih da se pokrene tema gdje bi se donirala oprema za medicinski uzgoj vutre. Da barem malo olakšamo prijateljima, koji su manje sreće od nas ( i sam sam bio u takvoj situaciji). Zdrav čovjek ima tisuću želja, a bolestan samo jednu...Znaci, neka se jave ljudi kojima je ona zaista potrebna za zdravlje. Ja sam voljan donirati zarulje i startere.
Ako postoji nešto slično, molim zanemarite.
 

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
Ovo bi se jako lako a verovatno i hoce zloupotrebiti, tematika sajta je takva da licni podaci ne mogu da se ostavljaju, svidja mi se zelja ali tesko ostvarivo, odnosno tesko ostvarivo da ode u prave ruke :(
 
26.01.2016
57
38
18
41
Moguće je, zašto ne. Jave se ljudi kojima je potrebna oprema, a ako se javi netko tko bi iskoristio situaciju, njemu na dušu. Umreženi smo svi i svatko nekog zna. A osobni podaci nisu problem, ipak imaju i oglasi na ovom forumu. Uostalom nista ilegalno se ne bi doniralo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dexor and L0oD
09.11.2014
134
80
43
Lepa i iskrena zamisao, ali mislim da nije bas realna. Naslo bi se dosta ljudi koji bi iskoristavali tvoju i tudju dobru volju.
Uostalom, cesto dolaze ljudi koji traze pomoc ovde na sajtu, raspituju se zbog lecenja neke bolesti i uglavnom su tek poceli da se raspituju oko uzgajanja, pa ako zelis pomoci onda mozes sacekati da se neko nov pojavi i pitati ga preko PP-a da li mu treba nesto od opreme. Ako neko zaista zeli pomoci ne treba nam tema za to, jednostavno pitajte ljude. Tako je valjda lakse prepoznati prevarante.
Mada, iskreno mislim da nekih 200-300 evra max i nije bas mnogo kad je neciji zivot u pitanju, mnogo je veci problem vreme. A i samo postojanje foruma je velika pomoc, tako da ono...ako zelis pomoci nekome ko je bolestan, a ta bolest je leciva uljem onda mu jednostavno reci za forum. :)
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
@Moon Jar Lijepo od tebe,podržavam uvijek ovakve stvari...
I sama sam donirala više puta.
Moje je mišljenje da oglasi sa opremom za poklon i nisu baš najbolja ideja.
Ja na taj način više neću sigurno donirati.
Dobiješ samo hrpu poruka na koje moraš odgovarati a opet nemaš po čemu ocijeniti za koga da se odlučiš i kome stvarno treba.
Najbolje ti je ukoliko si voljan pomoći,obrati se nekome od mentora.
Oni upoznaju članove puno bolje nego mi i vode ih kroz uzgoj.
Samim time znaju i kome bi mogao šta pokloniti.
Obratiš se nekome od mentora na PM i kažeš šta imaš a kada se pojavi netko sa stvarnom potrebom samo vas poveže i to je to.
Evo to je moje mišljenje....naravno ukoliko se i mentori slažu :)
 
Poslednja izmena:

Ig0r

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.11.2014
561
1.688
163
36
Jako ljepa ideja , imam primjer kako se moze slati oprema , bez da se uopce daju bilo kakvi podatci . Znaci nedavno sam stavio u temu prodaja opreme za uzgoj oglas za led zarulje koje sam prodavao . Javio mi se decko iz Zagreba , buduci da sam ja iz Istre , dosao sam na ideju da mu posaljem opremu busom . On je meni poslao novce u koverti na neko izmisljeno ime i prezime takoder sa autobusom i rekao vozacu da su to dokumenti . Ja sam primio kovertu i isti dan mu stavio na drugi autobus led zarulje zapakirane u kartonskoj kutiji , takoder na izmisljeno ime i rekao vozacu da se unutra nalazi informaticka oprema za kompjutor . Vozace boli briga sta nose i nece njuskati sigurno date im 20-30 kn za kavu , i oni vam tako nose dosta stvari tako da je to njima fina dnevnica :) Eto nije losa ideja , ako je nekoga strah ostaviti osobne podatke , samo pogledate vozni red i dogovorite se na koji bus saljete , i ime na koje ce neko preuzeti taj paket :)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe and sbcjeceo
26.01.2016
57
38
18
41
Onda ću se obratiti nekome od mentora, ili ako slučajno nalete na ovaj post pa da im ne dosađujem preko pp. Moje stvari imaju u oglasima.
Silvania, metal halide, 400 w, 4 K basic.
GE, metal halide 400 w, daylight,
TEZ, high press. mercury 125 w,
Tungsram, high press. mercury 125 w.
Pa ako se javi netko potrebiti, drage volje ću mu ustupiti.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dexor and t@mara

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Ilegala i humanost teško da će funkcionirat...nitko ne želi riskirat i mislim da je to svima na prvom mjestu.

Zamisli da nastane neki krivi korak,naletis na krivu osobu...i jos imas problema s zakonom,uz sve zdravstvene i financijske probleme onih koji bi eventualno tražili pomoć.

A pitanje je i kako znat kome treba...kad se osobni podatci ovdje ne smiju ili nebi smjeli otkrivat.

Uglavnom dobra ideja ali teško izvediva.
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Pa onaj tko šalje nemora dati svoje podatke...
Ja sam svaki puta napisala nešto izmišljeno.
A onaj kome treba a nema novaca...jbg ako je spreman malo riskirati....
A i mislim da ti neće policija ponuditi opremu na poklon i onda čekati da ti uzgojiš pa te hvatat.
Uostalom možeš uvijek i tražiti pomoć dobrog prijatelja pa daš njegove podatke :)
 
26.01.2016
57
38
18
41
Za slanje i dostavu bi se smislilo nešto, ovo što je rekao medical proof nije loša ideja. Kako se riješava prodaja preko oglasa?
 

Ig0r

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.11.2014
561
1.688
163
36
Pa onaj tko šalje nemora dati svoje podatke...
Ja sam svaki puta napisala nešto izmišljeno.
A onaj kome treba a nema novaca...jbg ako je spreman malo riskirati....
A i mislim da ti neće policija ponuditi opremu na poklon i onda čekati da ti uzgojiš pa te hvatat.
Uostalom možeš uvijek i tražiti pomoć dobrog prijatelja pa daš njegove podatke :)
Naravno da ne mora dati podatke , ali ovaj koji kupuje tj. prima posiljku mora dati ime , prezime i adresu na kojoj zivi a ja to nebi sigurno napravio ako s tom opremom mislim uzgojit vutru , jednostavno mi nebi bilo ugodno da neko zna di zivim a ja tog nekog ne poznam , a ako zna dobar prijatelj da growas zna i neki njegov dobar prijatelj onda , najboje sutit:) Rade bi otisao u grow shop i kupio novu opremu i cao . Nije losa ni ova opcija sto je Stipe napisao :)